Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés
Félek a Covidtól, mert közeli családomban, egy számomra nagyon fontos személlyel történt haláleset a vírus miatt és így érzékenyen érintenek a vírusról szóló hírek. Nemrég egy baráti találkozón, ahol az a barátnőm is ott volt, aki tud erről a félelmemről és a családomban történt tragédiáról eljött vírusosan erre a baráti találkozóra ezzel másokra sem ügyelve... Engem meg 1-2 embert pedig körbepuszilt, mindkét oldalról mert nálunk barátok között ez a köszönési szokás, de én személy szerint megalázónak éreztem úgy, hogy megosztottam vele ezeket a dolgokat és nem volt tekintettel rám. Próbáltam vele megbeszélni, hogy ez nekem rosszul esett és ő hozta ki magát mártírként a dologból, hogy én ok nélkül támadtam neki.

2022. dec. 30. 23:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/268 anonim ***** válasza:
14%

Nem hiszem el hogy nem látod az önellentmondást.

Mi alatt azokat érted akik nem szeretnének betegek lenni? Tudod mit jelent az hogy tekintettel vagy másokra?


Te vagy önző, mert a te világképedben, egyedül te számítasz és elváros hogy békén hagyjanak, ami oké, csak közben végig fertőzöl mindenkit, pusztán mert teszel arra hogy mások esetleg nem akarnak betegek lenni és több napra kiesni.


Én ezt befejeztem, mert látszólag teljesen buborékban élsz, csak abban reménykedek, hogy kevés ilyen gyökér gondolkodásmód van a világban, mint a tiéd.

2022. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/268 anonim ***** válasza:
28%

Akik szerint korlátozás az, hogy betegen ne menjen közösségbe, az remélem elkap valami nyavalyát és megdöglik tőle hosszú szenvedések után.

Ha átadod valakinek a betegséget, legjobb esetben kellemetlenséget okoztál, rosszabb esetben szenved, nem bír kikelni az ágybol, azzal tulajdonképpen korlátoztad őt. Legvégső esetben még belehal. De kit érdekel, neked JOGOD VAN bulizni. Mások jogai, esetleg az ÉLETHEZ VALÓ JOGA le van szarva. Jó ez a mentalitás...

2022. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/268 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon vicces, hogy pont azok neveznek önzőnek másokat, akik képesek lennének gyakorlatilag egy lakásba bezárni egy másik embert. Aztán meg még ti beszéltek arról, hogy mit jelent "tekintettel lenni másokra". XD


"teszel arra hogy mások esetleg nem akarnak betegek lenni és több napra kiesni."

Mások sem kötelesek otthon rohadni, ha betegek. Nem én követelem, hogy aki beteg, az ne mehessen sehová a mások hipochondriája miatt.

Kész röhej, hogy mások alapvető szabadságjogait mennyire leszarják egyesek.

Remélem, hogy minél kevesebb hozzátok hasonlóan gondolkodó emberrel kell majd találkoznom a hátralevő életemben.

És igen. Mindenkinek joga van oda menni, ahová akar. Akinek meg ez nem tetszik, annak joga van az illetőt elkerülni. De korlátozni nincs joga. És soha nem is lesz.

2022. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/268 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy egy szimpla kérdés majdnem hogy kirobbantotta a 3.világháborút az emberek között. Azért ezt nem gondoltam volna
2022. dec. 31. 10:41
 45/268 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy az idős rokonaidat is megfertőznéd?

Csak eszembe jutott, hogy ezek szerint teljesen leszarod hogy ők hogy vannak, az idős emberek azért bele tudnak halni egyes betegségekbe. Vagy ez az élet rendje?

2022. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/268 anonim ***** válasza:
74%

Az idős rokonaim is eljárnak mindenhová, ha betegek és őket sem zavarja, ha más emberek is így tesznek.

A te logikád szerint ennyi erővel ne is menjünk soha sehová, hiszen a betegségeket akár tünetmentes emberektől is el lehet kapni! :D

2022. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/268 anonim ***** válasza:
26%

Nem, továbbra is az az álláspontom hogy bulizni ne menjünk :D

De amilyen önző vagy, te ezt úgysem értheted meg

2022. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/268 anonim ***** válasza:
69%

Az én álláspontom pedig továbbra is az, hogy mindenki nyugodtan mehet bárhová, ugyanis joga van ehhez az embernek.

De amilyen önző vagy, ezt úgysem értheted meg.

2022. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/268 anonim ***** válasza:
22%
Ezek szerint azt a választ amiben az élethez való jogról beszéltek, nem olvastad el, igaz? :)
2022. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/268 anonim ***** válasza:
77%

Az élethez való jog rohadtul nem azt jelenti, hogy egy vírussal nem mehetek a közelébe senkinek. Főleg, hogy gyakorlatilag nincs is olyan ember, aki ennyibe belehal.

Neked viszont úgy néz ki, hogy nem sikerült a szabadságjogokat értelmezned.

2022. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!