Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, arról az...

Mit gondoltok, arról az influenszerről, aki gyerekmentes városrészt alakítana ki?

Figyelt kérdés

[link]


„Elegem van abból, hogy elmegyek ide-oda, és mindenhol sikító gyerekek vannak” – kezdte a nő, hozzátéve: a gondolat akkor fogalmazódott meg benne, amikor az uszodát sem tudta már rendesen használni, mivel a kicsik (a két gyerekmedence ellenére) az úszósávban ugráltak a vízbe.


„És ez oké, mert mindenhol megengedik nekik. Úgy érzem, az olyan ördögi embereknek, mint én, akik utálják a gyerekeket, lehetne egy saját külvárosi részünk, ahol zavartalanul és csendben ellehetnénk.”


2023. febr. 2. 09:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
81%

Ha talál társakat, és mg tudják valósítani miért ne.

Nem ártanak ezzel senkinek.

2023. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, megértem teljesen az elképzelését és hogy miért akarja. De sokan felháborodtak rá. Igazából mindig felháborodnak az emberek azokon, akik nem szeretik a gyerekeket. Nem tudom miért, mindenkinek szíve joga nem szeretni vagy szeretni valamit/valakit.
2023. febr. 2. 09:44
 3/94 anonim ***** válasza:
89%
Oda költöznék :D Nagyon érzékeny vagyok az erős ingerekre, megfájdul tőlük a fejem és teljesen lefárasztanak. Ebből kifolyólag utálom, mikor megyek a buszmegállóba, már amúgy is fáradt vagyok, és még hallgathatom a gyerekeket akik úgy sikítoznak mintha épp megcsonkítanák őket. Arról nem is beszélve, hogy már át kellett szoknom a helyijáratozásra, mert a járdán bringával/elektromos rollerrel 30-al száguldozó kölkök miatt balesetveszélyes a gyaloglás. Nem lehet nyugodtan sétálni a járdán baszki. De az is megér egy misét mikor anyuka és apuka úgy sétálnak hogy az egész járdát elfoglalják, mellettük meg sétál a kis Jenőke és Jucika a kerékpár úton. Mondom mindezt úgy, hogy amúgy szeretem a gyerekeket, van egy 7 éves húgom akit imádok, de ő normálisan lett nevelve, nem úgy mint ezek a csürhe szökevények.
2023. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van gyerekem, de teljesen megértem, hogy zavaróak lehetnek bizonyos emberek számára.

Létezik ún. szenzoros érzékenység (szerintem nekem is ez van), autizmus vagy egyéb betegségek mikor az egyén sokkal nehezebben viselheti a gyerekek normális hangos és eleven viselkedését.

Szerintem jó ötlet egy olyan hely ahova a békére vágyó emberek elvonulhatnak ezen ingerek elől és közben nem kell lemondaniuk akár a felnőtt társaságról, vagy a szabad programválasztásról.

Vannak már például felnőttbarát hotelek (nem szexuális tevékenység miatt vannak "kitiltva"), ahova nem lehet gyereket vinni. Úgyhogy annyira nem újdonság az ötlet.


Sokszor látom szülők részéről hogy felháborodnak az ilyen jellegű megkülönböztetésen, de szerintem ők rosszul közelítik meg a dolgot, nem utálják őket meg a gyereküket, hanem szükségük van a nyugodt és csendes környezetre ami egy gyerek mellett nehezen valósul meg az esetek nagy többségében.


És egyébként ilyen lehetőség mellett lehet elnézőbbek lennének a gyerekekkel azok akik amúgy nem bírják mert nem lenne kötelező elviselni.

2023. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
85%
#2 Szerintem ilyenkor személyes sértésnek veszik, mintha azt mondta volna hogy nem szereti az ő gyereküket, és ezért háborodnak fel. Ami hülyeség nyilván, de ember legyen a talpán aki ezt meg tudja értetni velük.
2023. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
89%

1-es választ adóval egyet értek.

Annyit azért megjegyzek, attól hogy valaki felnőtt az nem feltétlen jelenti azt, hogy csendes, normális stb. Sőt, sokan csak öregedő testbe rekedt gyermeki lélek.


Épp ezért költöztünk ki a "semmi közepére" élvezve a csendet, békét és természetet.

2023. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
91%

Ui.: nem a gyerekeket utálom, hanem a hangos, zavaró hangokat és azokat a szülőket, nevelőket, akik nem tudják nevelni őket.

Persze az más, ha játszanak, de pl jómagam ovisan is néztem értetlenül a sikonyáló társaimra "ennek meg mi baja?" Ha megijed oké, de sokszor értelmetlen dolgokon visítottak.

2023. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
78%
Ausztrália nagy terület. Ott simán kivitelezhető. Nálunk maradna nekik a Margit-sziget:)
2023. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek mindig ilyen kezdeményezéssel, én étteremben is szívesen fizetnék felárat, hogy ne gyerekesekkel kelljen ennünk. Vagy repjegynél is, megéri a plusz pénzt hogy nem visít a gyerek mellettem.
2023. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy valaki jó ötletnek tart egy ilyesmit, nem jelenti, hogy utálja a gyerekeket. Én is szenzorosan érzékeny vagyok (visszatérő gyerekkori élmény, hogy nem veszem észre az óvoda-, iskolaudvaron, hogy mikor kell bemenni, mert elmenekültem valami távoli zugába, ahol nem a konstans vonyítás megy).

Egyébként szeretem a gyerekeket, de nem vágyom mindig a társaságukra.

Persze aki a gyereknevelést tette meg az egyéniségévé, mert ennyit ért el az életben, az mindig remek lehetőséget lát a megsértődésre ebben, volt pl. egy gyerekmentes szálloda, ami ellen úgy hisztiztek a vérmamik és vérpapik, hogy közben a szomszédban ott volt egy fullos gyerekbarát szálloda, ugyanazé a tulajdonosé...

2023. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!