Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem akar gyereket az...

Aki nem akar gyereket az miért nem akar?

Figyelt kérdés
azt mondják egy gyerek az áldás
máj. 10. 21:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 anonim ***** válasza:
78%
29# viszont ezeket a tulajdonságokat elfogja "tanulni" a gyerek is. Konkrétan én is "örököltem" a szorongást,szoc.fobiat családbol
máj. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/110 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen túl sok nehézség, nyűg. Terhesség, szülés, szoptatás, külsőm leamortizálódik, betegségek, ne adj Isten mondjuk autista lesz…anyagiak, főleg, ha apuka egyszercsak kicsekkol.


És van néhány rossz genetikai tulajdonságom, pl. rossz látás (igaz kontaktlencsével, szemüveggel korrigálható, de ezek is egy valag pénz), csúnya nagy orrom volt eredetileg, 1 milliós plasztikával lehetett csak megszépíteni, öröklött fogínysorvadásom is van. Nem akarnám ezeket sem továbbörökíteni, meg ki tudja még miket lehet apuka oldaláról is. Ja és az élet maga is szívás. Folyton tanulni kell, dolgozni, aggódni…

máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/110 anonim ***** válasza:
19%

31, ez akkor sem genetika és nem öröklés. Ha én befestem sötétbarnára a hajamat, mert az apám eredeti hajszíne és én szeretem őt és rá akarok hasonlítani, akkor nem örököltem én tőle semmit.

Ugyanúgy a genetikával az öröklés az amit születésünktől hordozunk magunkban. Ha a szorngó-introvertált apám kirak engem egy kórháznál születésemkor mert nem kell neki gyerek és egy extrovertált bbohócházaspár rámtalál és felnevel, nem leszek automatikusan introvertált, mert apám is az volt. A bohóc házaspárral akiknek vérben semmi közük hozzám meg pláne nem lesz közös genetikánk, nem öröklök én tőlük semmit. Maximum elntaulom, de az nem öröklés.

máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/110 anonim ***** válasza:
36%

+

Ne felejtsük el, hogy ha te nem egy barlangban fogod a gyerekedet felnevelni távol a civilizációtól akkor bizony a gyereked kapcsolatban lesz olyanokkal, hogy osztálytársak, tanárok, munkatársak, barátok, különböző szervezetek dolgozói, ergo nem csak téged másol le, hanem a számára imponáló emberek pozitív tulajdonságait.

máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/110 anonim ***** válasza:
63%

#33 rosszul tudod. A mentális betegségek is genetikailag örökölhetőek, ahogy az értelmi képességek is.

[link]

máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/110 anonim ***** válasza:
34%
35, az introvertáltság mióta mentális betegség? Az emberi tulajdonságok nem azok.
máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 anonim ***** válasza:
88%

#29


Nem kockáztatnék, ha nem gond.

De nem is bírnám a terhet, mert nekem gyerek nélkül is nehéz az élet.

Nem szeretem a nyüzsgést, pörgést.

máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/110 anonim ***** válasza:
77%
A férjem nem akar gyereket, annak ellenére sem, hogy szívesen van gyerekekkel, szeret velük lenni, de ő nem akar apa lenni. Nekem ez teljesen érthető, és nem szorul külön magyarázatra. Nekem is van sok olyan dolog, amit szeretek, de nem vágyom rá, hogy nekem is legyen. Egyébként nekem vannak gyerekeim, a férjem szereti őket, jól kijön velük, de egyértelműen nem lett a pótapjuk, és ez így teljesen rendben is van mindenkinek.
máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/110 anonim ***** válasza:
61%

#36


Nem mondanám betegségnek, de mindenképpen hátrány.


Az egész világ az extrovertált emberekre van felépítve.


Én párkapcsolatot sem akarok, ez már egy hatalmas hátrány, mert semmiféle támogatást nem ad az állam egyedülállóknak, csak magamra számíthatok.


Más meg azért depressziós, mert nincs párja, magányos, egyedül él.

máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/110 anonim ***** válasza:
91%

"a gyereked kapcsolatban lesz olyanokkal, hogy osztálytársak, tanárok, munkatársak, barátok, különböző szervezetek dolgozói, ergo nem csak téged másol le, hanem a számára imponáló emberek pozitív tulajdonságait"


Nem csak a pozitívakat, az a baj.

máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!