Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem akar gyereket az...

Aki nem akar gyereket az miért nem akar?

Figyelt kérdés
azt mondják egy gyerek az áldás
máj. 10. 21:25
 51/110 anonim ***** válasza:
81%

És nem lesz, aki 500 forintért meglékeljen a saját lakásom kertjében!

Mi lesz így velem? :D

Éhen fonnyadok el... Karrier!

máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 anonim ***** válasza:
42%

#50 Én csak azért mondom, mert sajnálnám azt az 5 gyereket 😢


De amúgy tudom miért mondtad nyugi.

máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 anonim ***** válasza:
73%

#52: Igen, felidegesített. :D


Egyébként tök normális, ésszerű érveket írt minden válaszadó. :)


#51: Na ja...

máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
55%

Nem térek ki arra, hogy miért jó a gyerek, mert nem erről szól a kérdés. A gyerekvállalásnak megvannak a nehézségei és ez rettent el sok embert.


Elsősorban a gyerek sosem növi ki azt a kort, amikor önmagára veszélyes, még a felnőttekben is benne van a szokás, máskülönben senki sem dohányozna, inna, enne egészségtelen ételeket, etc. Annyi a különbség, hogy ha pl egy felnőtt lezuhan egy ablakból a saját hülyesége miatt, ott őt nézik hülyének, ha egy gyerekkel történik, a szülőket okolják, ha látsz egy 200 kilós felnőttet, akkor az a saját ostobasága, ha egy kövér gyereket, akkor mit művelnek a szülők.


Ráadásul ott van a dackorszak, amikor a gyerek megérti, hogy mi a helytelen, de direkt csinálja, ami egy felnőttnek kimerítő. Pont olvastam egyszer a Gyakorin egy nő esetét, aki a wc-ről a nagydolga végzése közben kellett, hogy kirohanjon, mert a gyereke felmászott a szekrényre. Ugyanúgy egy pillanatra nem figyelsz és a gyerek az úttesten rohan át, egy nagytestű kutya farkát tépi, a földről felszedett bogarakat tömi a szájaba, és még sorolhatnám.


Egy gyerek folyamatos figyelmet igényel és elrettentő lehet egyeseknek, hogy egy pillanatra nem tudnak mással foglalkozni.


Másrészt, ahogy fentebb is írtam, mindenért a szülő a hibás, ha a buszon előveszed a mobilt, hogy írj a férjednek, máris lebax egy random ember, hogy esetleg a gyerekkel törődj, ha a boltban visít a gyerek, jönnek, hogy vedd már meg amit akar vagy verd már el.


Nem sok embernek csábító 18 évig mindenért bűnbaknak lenni.


A gyerek szobatisztaságra nevelése is egy faktor, nem csábít, amikor arra kelsz négykor, hogy a gyerek ágyát kell kitakarítani, amikor azért késtek le volanbuszt, mert a gyereket kell wc-re vinni, amikor a kiránduláson kell átöltöztetni lehetetlen helyen a gyereket, etc.


Mivel a gyerek is ember, ezért ide-oda kell vinni. Egyrészt nagyon sok költséggel jár, másrészt nagyon sokfele mentek, a gyerekmemtes kollégak meg telehányják a Gyakorit a kérdésekkel, hogy a hülye munkatárs lelépked korábban a kölyke miatt.

De persze az iskolaban is folyamatosan baxogatnak a tanárok.

Szintén a Gyakorin olvastam egy anyától, hogy a tanár rászólt, hogy a gyereke ne vigyen epret a suliba, mert túl különleges gyümölcs, de akármiért szívhatják a véred.


Ja es ha suli, amikor a gyerek a buszon közli be, hogy otthon maradt az olvasókönyve vagy indulás előtt, hogy ja hát vinnie kéne a suliba ilyen-olyan dolgot amit 5 perc alatt kell elővarázsolnod a semmiből.


Aztán azt se felejtsük el, hogy ha a házastársad elhagy, egyedül csinálod ezt végig.


Az egyik szomszédom pl egyedülálló anya volt, 12 éves korára a fia kezelhetetlen volt, úgy beszélt az anyjával, hogy azt hittem én vágom szájon.


Megvannak az előnyei a gyereknek, de ha csak a negatívat nézzük, persze, hogy fél valaki gyereket vállalni.

máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 anonim ***** válasza:
91%

#50


Rohadtul utálom azokat az embereket, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, ezért vállalnak gyereket.


És arra, apellálnak, hogy majd a gyerekük arra áldozza a, fiatalságát, hogy öregként őt gondozza.


Ennél nagyobb önzőség nincs, más életének legértékesebb éveit veszik el.


Bevallom én ezért sem szeretnék gyereket, mert ami felé halad a társadalmi szolidaritás, empátia az bizony nagyon tré.

Az idősgondozást fedezni kellene a nyugdíjaknak, de a legtöbb ember fiatalon szórja is a pénzt, és idősként a gyerekétől várja, hogy tartsa el, ápolja.


És ez mellett még gyereket is kellene vállalni, szülőápolás mellett.


Teljesen abszurdak az elképzelések, az igények is hatalmasak.

máj. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 Szolovjov ***** válasza:
50%
Én azért mert a genetikám nem érdemes tovább örökítésre. Oda kell figyelni, hogy lehetőleg az alfa hímek szaporodjanak, mint a terméesztben. Tehát az erős csontozatú, jó kötésű férfiak. A selejtes géneknek meg kuka.
máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
0%

56, az ugye megvan hogy nem mindent a szülőtől örököl a gyerek. Ha neked meg a nejednek barna a szemetek, de feljebb a csaladban volt kék szem, simán lehet kék szemű a gyereked.

Ugyanúgy a recesszív genek miatt született mar fehér gyerek fekete családba.

máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 anonim ***** válasza:
65%
56# Egyetértek. Akinek rossz genetikája van, az ne szaprodjon.
máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 anonim ***** válasza:
0%
58, jó hogy egyetértettél saját magaddal. :)
máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
85%
#57 szar genetikával akkor sem kéne szaporodni, mert egy mindenféle betegségekkel élő, rossz testalkatú, csúnya arcú embernek kicsi eséllyel lesz makk egészséges és szép gyereke. Kibszás a gyerekkel szemben így szaporodni. Látod itt gyakorin is, hogy milyen gyötrelmes az élet, ha nem nyertél a genetikai lottón. Nem muszáj ezt továbbadni.
máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!