Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
63%

59-esnek teljesen igaza van. De te csak keresd a szakembereket vagy mit irtal. Minek a jozan paraszti esz, ha teletomheted masok zsebet.


55.

“Mialatt ott a rengeteg kaja, ami amúgy közel 100%-ban szénhidrát, fehérje és zsír és még lehetne sorolni az újkeletű problémákat.“

Ertelmetlen az egesz mondat. (Taplalkozastudomanyt tanulok, bocsi…) Rostra gondolsz? Egyed akkor a rostot, amit az emberi szervezet meg se tud emeszteni, nem veletlenul. Orszagomat egy kis eszert. En le is iratkozok errol a kerdesrol, innentol nem kovetem tovabb.

2023. júl. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
90%
Nos, ha folyamatosan öregszik a test előbb utóbb "elhasználódik". Tehát ha már itt fáj, ott fáj, egyre több panasz előjön, nem tud önállóan mozogni, étkezni, mert segítségre szorul akkor öregnek minősül. A morbid az egészben, hogy egy orosz író úgy fogalmazza meg hogy visszafiatalodik, mert gyermekkorban volt szüksége utoljára mozgáshoz, étkezéshez segítségre, utána pedig öreg korában.
2023. júl. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
90%

Lélekben akármeddig ;)


51F

2023. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
100%
haha, mekkorat rohogtem, amikor valaki hasznalja a "boomer" szot, de lovese sincs, hogy valoban kik is azok!
2023. júl. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amíg a lelke fiatal tud maradni. Ez sugárzik ki a testre. Ha belül öreg vagy, a tested is az lesz.
2023. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem sokmindenen múlik.

Vannak kortalan emberek.

Amúgy az az èrdekes hogy fejben olyan 28èves korban leragad az ember.

A másik pedig az hogy magát nem látja senki úgy olyan idősnek a tükörben mint amennyire valójában az.

Az agy elmenti állandó önkèpnek a főbb arcvonásokat a többit pedig az agy megpróbálja behejettesíteni a fiatal kori emlèkkel.


Èn is 40 körülire öregedtem a fene vigye el!

Nem látom magam öregnek ès a hozzám hasonó korúakat sem.

De mikor látok egy gyönyörű fiatal 18 èves lányt 2 dologot jegyzek meg magamba.

Első az hogy fú de k.jól nèz ki. A második megállapítás hogy tűl gyerek arca van. Pedig nem neki van gyerek arca ,èn vagyok idős.

Így oldja meg az agyunk ezt a kor tèmát.

Èrdekess..

2023. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
25%

Amikor kiírtad, nem hozott fel vagy 50 hasonló kérdést, hogy már fent van?

XD

2023. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
68%

60 vagyok most. Saját életemet áttekintve a következő szakaszokra osztanám:

1. Gyermek 0-18


2. Fiatal felnőtt 18-30


3. Fiatalabb középkorú 30-40


4. Középkorú 40-60


5. Aktív idős 60-70


6. Idős 70+

2023. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
100%
60 vagyok. Nem fáj semmim. Még nem vagyok nyugdíjas. A gyerekeim felnőttek. Unokáim még nincsenek. Most kezdtem el utazgatni, és nagyon élvezem. 30 nap szabadságom van egy évben, az 6 hét. Igy évente többször külföldre utazom, világot látok. Idős lennék? Nem hiszem.
2023. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
100%
35 éves koráig fiatal.
2023. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!