Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
82%
Sztem 45-től középkorű valaki
2022. szept. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
71%

Az elso idezetet az angolnyelvu Wikipedia cikkjebol vettem.


"Middle adulthood


This time span can be referred to as "middle age" and can be defined as the time between ages about 45 and about 65."



Ez pedig a WHO altal hasznalt sztenderd:


"In 2015, the World Health Organization under the United Nations officially revised the age standards. A person is now considered young before 44 years of age. According to the new age classification, the young age is from 25 to 44, middle age is 44-60, elderly age is 60-75, senile age is 75-90 and long-livers are after 90. "


Ez azt javaslom neked, hogy ilyen kerdesekben erdemesebb a gyakori nepenel megbizhatobb forrasokbol tajekozodni. Foleg, hogy sokan csak benyognek hasrautesre egy random szamot relevans hatterismeret nelkul.

2022. szept. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
62%
Életed felénél jársz
2022. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
92%

...és nem az a baj, hogy a fele már letelt,

hanem az, hogy a szarabbik fele van hátra!!

:)

2022. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező!

Az a kérdés, hogy a nálad fiatalabbak mennyinek látnak.

Ha jön veled szemben egy csinos 18 éves csaj és csókolommal köszön, akkor mindegy, hogy te mennyinek érezted magadat...

2022. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
56%

Az emberi szervezet 24 éves koráig fejlődik, onnantól hanyatlik, eleinte nyilván lassan. Ahogy egy ismerősöm mondta, 24 éves korunkig van ránk garancia.


30 év még egy 90 éves élettartamnak is a harmada, de borzalmasan sokan halnak meg 50-60 között.

2022. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg Magyarországon a 40 éves kortól indul meg hirtelen a halálozás.


"Magyarországon az elmúlt években sokat javult a várható élettartam, európai összehasonlításban mégis a legrosszabbak közé tartoznak a halálozási mutatóink. Most is sokkal több középkorú férfi hal meg, mint nő, demográfiai elemzések azonban mégis a 40–59 éves nőket látják igazán veszélyben."

2022. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
63%

17


Csak azt nem értem, hogy akkor kinek releváns a 70-80-as élettartam

2022. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
61%

18.

Statisztikai oldalról másoltam be.


Lejjebb azt írták, hogy "a rövid élet titka":

A stressz, a karrier hajszolás, a szemét kaják, a sok zsiradékbevitel, az egészségtelen életvitel, a dohányzás, a gyorskaják, a kevés zöldség stb...

Ezek bosszulják meg magukat hirtelen 40 éves kortól.

2022. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
71%

hát én olyan mércét állítanék, hogy:


https://www.youtube.com/watch?v=fW2ko4bb-14


Szerinted ez vicces? Ha nem akkor unalmas felnőtt vagy, ha igen akkor még mindig éretlen kölök :DDD Én örökké a 2. akarok maradni, az 1. nek semmi értelme... :D

2022. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!