Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
94%

Egy 80 évesnek fiatal vagy, de objektíven nézve már rég nem vagy fiatal. Nem értem, ez miért baj.

Szerintem is 45 körül kezdődik a középkorúság, de a 44 attól még nem fiatal.

Szerintem max olyan 25 éves korig fiatal felnőtt valaki, onnantól mondjuk felnőtt és 45 től középkorú,olyan 60 körültől meg idős. Nem tudom honnan szedted hogy 42 evesen fiatal vagy ez tök független a kinézettöl meg attól is hogy hogy érzed magad. Örülj neki hogy érsz, tapasztalsz.

2022. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
43%
Ameddig képes vagy végigröhögni egy komolyabb hullámvasutazást, vagy kalapácshintát és nem az életedet félted / hánysz be!
2022. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
34%
Mindig, amikor kiemeled, egyre idősebb vagy. 42 évesen régesrég nem vagy fiatal. Fordulj pszichológushoz ha nem tudod elengedni a témát
2022. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
50%
ez a világ legnagyobb fszsága, hogy "addig fiatal amíg annak érzi magát", jah, csak épp qrva röhejes :D Az a sok 50+-os nő aki úgy öltözik meg sminkeli magát mint egy huszonéves, a lila fejű 70 évesekről akkor ne is beszéljünk, azért van az a kor amikor már ILLENE belátni hogy öreg, ez a hajó már elment ...
2022. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem elment a hajó, hanem más életkorokat is meg kell élni,nem csak a fiatalságot. Minden korban ki lehet teljesedni csak intelligencia kell hozzá. Nem kell görcsösen leragadni valahol az időben.
2022. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
39%
ugyan 30 leszek, és tisztában vagyok vele hogy ez már igencsak öregedő kor, de akkor éreztem igazán amikor majdnem összejöttem egy 8 évvel fiatalabb csajjal, és belegondoltam hogy amikor én 16 voltam akkor ő 8 és tiszta pedofilnak éreztem magam xd
2022. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 A kérdező kommentje:

Szerintem a 23-as és 25-os válaszoló kissé félreértett engem. Nincs szó arról, hogy valamit nem fogadok el. Akármilyen kategóriába tartozom, el tudom fogadni, csak szeretném tudni, hogy 42 év minek számít. Egyelőre csak érzéseim, benyomásaim vannak a koromról, ezeket leírtam a kérdésben, és szeretném az érzéseket tudásra cserélni.


De a saját koromtól függetlenül is érdekel, hogy hol van a határ és mennyire hivatalos. Ha két korhatárt tudok, akkor már tudjam a harmadikat is. Ez ilyen egyszerű.

2022. nov. 26. 21:14
 28/75 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalost nem tudok, de szerintem 47,5 -től középkorú valaki. Addig felnőtt. Simán felnőtt, mindenféle jelző nélkül.

Direkt nem 45-öt írtam, mert az korainak tűnik, de az 50 meg túl késői kezdet lenne a középkorúhoz, úgyhogy megfeleztem, és így jött ki a 47,5.

A fiatal felnőttet maximum 35-ig használnám.

Ez saját vélemény, per pillanat így gondolom.

Még annyi, hogy a középkorúban nagyon ott bújkál az a jelentés is, hogy "öregedő, mert már nem fiatal". Szóval a középkorú szót sokat negatívnak érzik, ezért talán jobb kerülni.

2022. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 NTBS ***** válasza:
26%
35 fölött már középkorú vagy. Vannak jelei is.
2022. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 he84 ***** válasza:
28%
Az ember 30-50 éves kora között középkorú, 50-től felfelé már idős 50-70 között és igazán öreg 70-től felfelé. A fiatal felnőtt 20-30 között van.
2022. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!