Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez matematikailag könnyen megválaszolható.


Középkorú egyértelműen az akinek már kevesebb van előre mint amennyi már mögötte van...


Ebből kiindulva a többi kategória az előzőt felező.

2023. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
21%

Mivel pedig a pubertás nem tart 25 éves korig és kb senki sem él 100 évig, innentől


1. Gyermek = 0-15 év


2. Fiatal felnőtt = 16-28 év


3. Középkorú = 29-49 év


4. Idős 49-74 év



Aztán már kábé minden nap ajándék, akárki akárminek érzi magát!

2023. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
46%

35 - 45 korul kozepkoru szerintem a legtobb ember.


Bar a 45 az mar kb. 50 kerekitve is. Ekkor mar kopaszodas, verveteli problemak, veseko, erekcios problemak, visszer, erosebb oszules, fajdalmak, anyagcsere drasztikus lelassulasa, meg az oregedes egyeb lathato jelei/tunetei pl. gyakori orvoslatogatas.


Persze most jonni fognak kontra-macik, de a nyers igazsagot nehez elfogadni.


Nem hiaba a sportolok is, pl. focistak "aranykora" kb. 30 - 35 eves korig tart.


Utana talan kicsit jatszanak. Es mennek edzonek, vagy ha hiresek voltak akkor "nyugdij".


Akik itt 50 korig irjak a kozepkort azok szerintem eroltetik a dolgot, es felnek bevallani maguknak is a kort. De ez termeszetes, senki sem szeret oregedni.


45 utan mar idos szerintem az ember. Valahol a kesoi kozepkor es oreg kozott van.


Majd olyan 55 - 60 fele oreg es 60 felett meg halalkozeli statisztikailag, kb. 10 - 15 eve van hatra ha ferfi.


A kontra-macik megint mondhatjak, hogy 10 - 15 ev alatt annyi mindent el lehet erni, meg lehet tenni.


Igen, teljesen egyetertek.


Vallalkozast inditani, szetdugni ferfikent 100 csajt, nokent 1000 peniszre raulni es lovagolni, talan meg egy lovat is kiprobalni aki meresz.


Bulizni, tancolni este 8 tol masnap delutan 5 ig.


Egy kis MDMA, amfetamin meg kokain binge aztan heroinnal beloni magunkat meg ketaminetol kezdve LSD es ezt ujra 1 hetig ameddig pszichiatriai osztalyra nem kerulsz kijozanodni. Majd 1 honapra ra ujra.


De nem 60 evesen meg 70 evesen. Akkor mar csak max epret enni es a verhigitot szedni meg egyeb eletbentarto gyogyszereket.


Illetve a keseru szomorusagot erezni minden egyes nap, hogy hamarosan vege, itthagyod a gyerekeidet, a feleseged remeled nem hal meg elobb mint te, mi lesz a kovetkezo egeszsegugyi gondod, mutetek sorozata, ha elesel mar lehet ki sem jossz a korhazbol.


Emellet meg mar erzed, hogy alig elsz es annyi bajod van hogy a halal mar kegyelem lenne. Ezt egy 74 eves egeszseges orvos pszichiater mondta nekem, konkretan az enyem, es versenyre hivott hogy ki fog meghalni elobb.


En mar 5x probaltam, de a 6. sikerulni fog, mindent beleadok, a verem, a szivem, a testem, az osszes testi es lelki fajdalmaimat, az emlekeim, a gyozelmem es a szabadsagom beteljesuleset hogy nem hiaba remenykedtem


Szoval nem igazan all nyeresre, de nem mondom el neki. Nekem van motivaciom, nagyon eros vagyam, neki nincs, o fel meghalni. Pont az ellenkezo. Ezert fogok en nyerni.


Egyebkent oszinten, szerintem mar nyertem. 2 alkalommal meghaltam volna, csak szerencsem volt - pl oldalra hanytam nem pedig felfele es belefulladtam.


Ha no nemu egyebkent akkor picit tobb eve van hatra, statisztikailag.

2023. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:

20-as:

Egyetertek 😂 Egy haverommal mi ezzel mértuk:


[link]


Amikor egy ilyen mar nem lesz vicces, aggodni fogok. Pedig no vagyok.

2023. jún. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
100%
43. Te hany eves vagy? Ezutan a kommented utan megtippelni se tudom.
2023. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 A kérdező kommentje:
20-as és 44-es: Nekem is van mércém arra, hogy meddig fiatal az ember, de nem számokban mérhető, hanem nyelvileg: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1217..
2023. jún. 23. 20:30
 47/75 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
69%
Amíg meg nem öregszik.
2023. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
100%

47.

Koszi! Erettkor II-ben vagyok 😀

Es most megtudtam, hogy az ujszulott is csak 10 napos koraig “uj”! Aztan mar csak “csecsemo”! 😀

Amugy, szerintem jobb elengedni ezt az oregedes meg fiatalsag temat, csak a media erolteti rank es erezteti az emberekkel, hogy oreg. En 23 evesen is mar feltem az oregedestol, mert video klipeken nottem fel meg minden hulyesegen, hogy az ember mindig onbizalomhianyos legyen, mindig elegedetlen legyen magaval. A media szandekosan csinalja ezt.

2023. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
Na 47. viszont azzal nem ertek egyet, hogy a nok idoskora 56 evtol kezdodik, míg a ferfiake csak 61-tol. Na neeeee.
2023. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!