Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 72/75 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a fiatal...A 18évesnek a 35éves már vén szar Én amúgy 35 vagyok!

De az időseknek pl 80 évesnek a 40 feletti is fiatalember...

Mivel amikor az öreg volt 40 a mostani 40feletti még sehol sem volt!

De ha összességébe nézzük 40 után szerintem már idős az ember!

2023. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
100%
Valahol az elején írták, hogy a mai felfogás szerint az 50+ már "vén hülye" kategória. Hát én 51 vagyok, de nem érzem magam annak és a lényeg: a környezetem sem tart olyannak. Simán bármilyen 30-assal felveszem a versenyt bármilyen téren.
2023. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
74%
Ameddig van zseton es idod ra
márc. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 vagyok. És 20évesen is azt mondtam hogy 35évesig leszek meg az ember addig úgymond fiatal szerintem 40 felé már nem fiatal jó nem is vén ember mert még dupla életet is élhet 80ig mondjuk.

Attól függetlenül gyerekes arcom van és alacsony is vagyok 28-30 nak néznek.

márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!