Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig fiatal az ember?

Meddig fiatal az ember?

Figyelt kérdés

6 nap múlva 42 éves leszek, bár sokan 30 körülinek néznek. Mostanában sokat gondolkoztam azon, hogy meddig fiatal valaki, főleg azért, mert kb 12 éve, amióta betöltöttem a 30-at, nagyjából ugyanazt gondolom a koromról. Még fiatalnak érzem magam, de kimondva már sok az éveim száma.


Nagyjából 4 szakasza van az ember életének.

1. Gyermek

2. Fiatal felnőtt

3. Középkorú

4. Idős


Az első kettő között van hivatalos korhatár, a nagykorúság. Onnantól már felnőtt az ember, de még fiatal.

A másik kettő között is van ilyen korhatár, a nyugdíjkorhatár. Onnantól már nem középkorú az ember, hanem idős.

De a második és harmadik szakasz, a fiatal felnőtt és a középkorú között nem tudok ilyen hivatalos korhatárt. Szerintetek hol van a határ és miért ott?



2022. szept. 20. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:

Murphy törvényei szerint: "Születésünk pillanatában elkezdődik öregedésünk".


Van benne igazság...

2023. júl. 6. 21:37
 52/75 A kérdező kommentje:
A 47. válasz hasznos, jó kis táblázat, de szerintem régi. Még abból az időből származhat, amikor nőknél 55, férfiaknál 60 év volt a nyugdíjkorhatár.
2023. júl. 6. 21:39
 53/75 anonim ***** válasza:
52. Egyetertek! Csak olyan furcsa h elvileg ez nem kene h valtozzon, az ember vagy oreg vagy nem. De koronkent is valtozik ez, mondjak h a 30 az uj 20 meg a 40 az uj 30 stb.
2023. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
66%
Azért változik, mert a várható élettartam is változik. Volt idő, amikor egy 60 éves már aggastyánnak számított, most meg ennyi idősen az ember még simán dolgozik, sportol, aktív szociális élete van, sok esetben a saját szüleit is ellátja, szó sincs arról, hogy ő maga szorulna gondolkodásra a kora miatt.
2023. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem 25 felett nem olyan fiatal már, 30 felett meg egyáltalán nem fiatal.


A várható élettartam meg maximum a statisztikákban növekszik.

A mai 50-60-asok borzalmas állapotban vannak.


Mellesleg a körülményeink és az életmódunk is egyre gyatrább.


Nekem aktuális példa, hogy 1,5 éve rendszeresen futok, de 1 éve küzdök sérülésekkel.

Sok zsákutca után végre jobb szakembereknél vagyok. Lényegében az derül ki, hogy alapvető izmaim gyengék, nem működnek vagy talán nincsenek is. Ezzel pedig nem vagyok egyedül.


Mi ennek az oka?

Nyaranta pár hetet leszámítva városi gyerekként nőttem fel. Élsportolónak nem készültem, tehát nem hordtak sportolni sem. Felnőttként pedig egy irodában ülök.


De van pl pedagógus ismerősöm is, aki nagyon gyenge.


Egész egyszerűen nincs meg az életünkben az a testmozgás, amire szükségünk lenne. Gyerekkorban mindenhova gyalog, futva, mindenre felmászva, egész nap kint játszva. Felnőtt korban mindent, de mindent kézzel csinálva.


Mialatt ott a rengeteg kaja, ami amúgy közel 100%-ban szénhidrát, fehérje és zsír és még lehetne sorolni az újkeletű problémákat.

2023. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
61%
Ebben igazad van, 55 ös válaszoló, de mi akadályoz meg hogy rendszeresen sportolj?
2023. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
51%

55.

“Mialatt ott a rengeteg kaja, ami amúgy közel 100%-ban szénhidrát, fehérje és zsír és még lehetne sorolni az újkeletű problémákat.“

???

2023. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
66%

56



Nem tudom, hogy mit olvastál el, mert én sportolok, pont sport kapcsán tapasztaltam meg, amit.


Ellenben ahhoz, hogy az emberek hosszan éljenek és ezt minőségben is tegyék, a mindennapi életnek kellene természetesen elegendő mozgást tartalmaznia (NEM SPORTOT), pláne a gyerekek részére.

A gyerekek ma már a szobában ülnek, a felnőttek meg hajszoltak, alszanak 5-6 órát a 7-9 helyett és 25 évig az a szó se létezik a szótárukban, hogy "én".


Ha alapvető izmaink túl gyengék, mit várunk több, mint 60 éven keresztül?



57


Mi a kérdésed?

Mesterségesen előállított élelmiszerek, szennyezett levegő, talaj és a többi.

2023. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
49%
58 tehát másfél éve futsz az a sport, és azelőtt semmi? Valószínűleg az a baj hogy egy eltunyult testre ráterheltél a futással. Inkább valami saját testsúlyos edzést kéne csinálnod +gyógytornát/gerinctornát, ilyesmit. Esetleg alkalmanként futni az állóképesseged miatt. Akkor nem éreznéd magad ilyen gyengének. Szeeimtem a futás az csak egy kiegészítő sport. Ráadaaul nagyon tönkre lehet tőle menni, ha valaki rosszul csinálja. Nem tudom hány kiló vagy, de túlsúllyal meg nem is szabad futni.
2023. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
33%

59


Köszönöm, hogy a témához szólsz hozzá.

2023. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!