Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt olyan kötelező olvasmány...

Volt olyan kötelező olvasmány amit egyáltalán nem olvasta el gyerekként mert annyira szar volt? Ha igen mi?

Figyelt kérdés
Mondjuk nálam az a helyzet, hogy könnyebb lenne felsoroli, hogy mit olvastam el mint hogy mit nem XD te hogy vagy ezzel?
ápr. 16. 21:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Anyegin
ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

A vallás háziolvasmányok közül csak 1-et olvastam, s a maradék 7 félévben azt cserélgettem másokkal.


Az irodalom órára valókat elolvastam, de egypárat még most is tiszta szívemből gyűlölök. Ha újra iskolás lennék, csak az egyiket olvasnám el. (Franz Kafka: Az átváltozás)

ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Metionin ***** válasza:
93%
Anyegin, Tartuffe. Az öreg halász és a tengerbe belekezdtem de feladtam, borzasztó unalmas volt. A kőszívű ember fiain viszont muszájból átrágtam magam, hát felért egy kínzással. A többit elolvastam mind, sok ajánlottat is. Imádok olvasni, szóval amit én nem olvastam el, az tényleg nagyon rossz.
ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
95%
A kőszívű ember fiai. Többször nekiálltam, de az első néhány oldal nem ment, így hagytam is. Azóta sem tudom, miről szól. Pedig szeretek olvasni, minden kötelezőt évekkel korábban elolvastam, ez valahogy mégsem ment.
ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 Inike válasza:
73%
Egri csillagok... a hossza, a nyelvezete... hangoskönyvben borzalmas volt hallgatni is 😂
ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Metionin ***** válasza:
100%
4. Nem veszítettél semmit :D a valaha volt legrosszabb klasszikus olvasmányélményem.
ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben az összeset elolvastam, mert állandóan röpdolgozat volt a kötelezőkből és akiknek egyes lett, addig kellett újra írni, míg jobb nem lesz.

Jobbnak láttam ezt megelőzni.

Nekem Az ember tragédiája nem tetszett. Elolvastam, de nem igazán értettem, egyest is írtam belőle. Pedig elolvastam..

Még kilencedikben is voltak rosszak, de nem emlékszem már a címükre.

29N

ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim válasza:
72%
Néhány kivétellel az összes borzalmas volt,pedig én faltam a könyveket mindig. Mintha direkt a legunalmasabb könyveket adták volna fel kötelezőnek. A magyar írókat sikeresen megutáltatták velem. Wass Alberten kívül azóta nem is olvastam magyar szerző művét.
ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
83%

Borzasztó, hogy általános iskolás gyerekeknek ilyen olvasmányokat kell olvasni, mint ezek a kötelezők....Amiket kisiskolásként olvasnunk kellett: Pál utcai fiúk, Bogáncs, Árvácska (hirtelen ezek ugrottak be), ezek könnyen emészthetőek.

De amikor az Egri Csillagok, a Szent Péter esernyője, az Aranyember volt terítéken, azokat sírva kezdtem el olvasni felső tagozatban. Feléig sem jutottam el. Sőt, az olvasást is megutáltam egy jódarabig. Középiskolában ezért egy darab kötelezőt nem fogtam a kezembe. Viszont rengeteg novellát elolvastam csak úgy, mert megtetszett a témájuk az órán.

ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Az egri csillagok, a kőszívű ember fiai. Árvácskát azt filmen néztük. Számomra az vitte a pálmát, hogy melyik a legrosszabb iskolai anyag, hiába film.
ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!