Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a férfiaknak nehezebb párt találni maguknak, mint a nőknek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 01:49
 61/115 anonim ***** válasza:
27%
És megint kitöröltette. :) Jól van csináld csak 62%-os, egyre jobban bizonygatod, amit itt állítunk már egy ideje
2015. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 A kérdező kommentje:

Megint részletekben küldöm, mert hosszú lesz, bocs, ha ez valakit zavar.


„A legtöbb lány csak azt veszi udvarlásnak, ha neki tetsző fiú próbálkozik. "Senki sem udvarol" = senki sem udvarol, aki tetszene neki. Közben havonta hárman próbálkoznak - na, ők a "senki". „


Egyszer reklamált egy fiú – nem nekem, hanem ismerősöktől tudtam meg utólag, mikor már nem volt az évfolyamtársam többé -, hogy én nem fogadtam az udvarlását. Mint kiderült, ő udvarlásnak tekintette, hogy mindösszesen 3 alkalommal jelent meg a félévben a közös óránkon, és azt kérdezte tőlem: „van jegyzeted?”. Nem ezzel INDÍTOTTA a beszélgetést. Hanem ezt tekintette a TELJES udvarlásnak. Néha még elhangzott 1-1 „elmarad az óra?” jellegű kérdés is. Én ebből nem azt szűrtem le, hogy udvarol nekem, hanem hogy kizárólag a jegyzetek miatt érdeklem. Bocsássa meg a világ, hogy nem tűnt fel, hogy érdeklődik irántam. És aztán meg visszahallom, hogy én milyen gonosz vagyok, hogy nem adok esélyt neki, pedig udvarolt.


Még 2 srác udvarolt nekem életemben. Abból az egyik a barátom.

A másik 16 éves korunkban volt interneten. Felsorolta, hogy kiket utál, a zsidóktól a feketéken át a melegeken keresztül a cigányokig, kijelentette, hogy a nőnek a konyhában a helye, állandóan képeket kért rólam, ami rendben van, de rólam volt fönt a közösségi oldalon, róla meg 1 db volt, ami teljesen árnyékos volt, nem látszott, hogy ki az, ezt így nem tartottam fairnek, minek kér tőlem akkor, aztán feltöltötte a fegyvergyűjteményét, és hogy kiket akasztana fel. Szintén bocsássa meg a világ, hogy nem akartam neki esélyt adni.


És még mindig jelentős túlzásnak érzem ezt, hogy három udvarló havonta. Ezek szerint én és az ismerőseim vasbeton pincébe zárva nevelkedtünk.


„Ráadásul a csúnya lányok épp úgy a királyfira várnak, és alább nem adják!

Tisztelet a kivételnek, aki viszont már legalább 40 éves és megjött az esze.”


De is olyan szöveg, hogy sokkal könnyebb lenne komolyan venni téged, ha nem általánosítanál ennyire. Én azért egyszer se jelentettem ki itt ilyet, hogy a férfiaknak nincs esze, csak idősen stb. Azon kívül erre válasz a korábbi, amit leírtam: ti is a szép lányoknak udvaroltok.


Én elismerem, hogy a nőknek számít a külső, csak azt gondolom, hogy ti nem jól tudjátok, mi az, amire azt mondja egy nő, hogy az vonzó. A barátom is előadta a nagyhalált annak idején, hogy ő nem a lányok kedvence stb., pedig szerintem nagyon jóképű. Nekem főleg az arc számít. Ő is mondta, hogy nem kigyúrt meg mittudomén. Csak azt nem értik meg a férfiak, hogy attól még senkinek nem múlt el a kapafoga, hogy gyúrni jár. Szerintem az arc sokkal fontosabb, meg az ápoltság.


„Való igaz, mert emberek vagyunk, viszont a mai nők kb. azt várnák el, hogy legyünk határozottak, mint a terminátor, tökéletesek, hibátlanok, mentesek minden gyengeségtől, különben megkapjuk a lúzer és egyéb kedves jelzőket.”


Hadd kérdezzem meg: te tényleg szó szerint voltál olyan szituációban, ahol egy nő a szemedbe vagy a hátad mögött lúzernek hívott?

2015. máj. 27. 16:31
 63/115 anonim ***** válasza:
64%

Jó: kivételek mindig vannak.

Bár minden a gyakorlatban dől el...

akkor viszont még egy dolog, ami szintén elbillenti az egyensúlyt:

a nők megérzik a férfi immunrendszerét (lerakódnak az anyagok a bőrön is). Azt tartják vonzónak, akié nagyon különbözik az övékétől. Ez az a bizonyos "szikra", amit nem tudnak megmagyarázni.

Ez viszont azt jelenti, hogy a férfiak elég nagy részét kapásból elutasítják - csakis azért, mert nem felelnek meg ennek.

Férfiaknál ilyen nincs, ők nem éreznek meg semmi hasonlót.

2015. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
12%

Nem éreznek semmi hasonlót? :) Te férfiként írod ezt vagy nőként?

Szerintem ez a szikra mind két nem részéről létezik, mikor belenézel a másik szemébe és érzed azt a megmagyarázhatatlant. Jó ez amit írtál, érdekes, de azt nem tartom valószínűnek, hogy csak nők érzik.

2015. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 A kérdező kommentje:

„Az átlag nő meg ha 18 éves koráig nem dugta végig a fél város, már siránkozik.”


Nem akarok tényleg gonosz lenni, de ti hová jártatok iskolába, hogy mindenki ilyet csinált 18 évesen? Igen, látom, hogy odaírtad, hogy az átlag.

Erről az ismerőseim ilyenek jellegű dologról meg azt gondolom, hogy egyetlen ember sem ismer közelről annyi embert, hogy az reprezentatív felmérés legyen. (Nem számítom ide a Facebookon agyonjelölgetett, de az utcán nem köszönő embert, mert lehet, hogy a FB-on megosztja, hogy van csaja, de én is megosztok bármit.)


„Nézz meg egy magyar korfát! Fiatal nő kevesebb van, mint fiatal férfi, és a fiatal nőkre rárepül 18 és 50 között minden férfi, ugyanis a nők 30 felett kevésbé jó partik, ellentétben a férfiakkal. Egy huszonéves férfi ezért hatalmas konkurenciával áll szemben, mert gyakorlatilag érett befutott vetélytársai vannak ugyanazon nőkért.”


Na, most egy fiatal nőre hiába rohan rá egy 50 éves pasi. Azért ne mondjuk már, hogy a 20on éves nők, meg a kortársaim szeretnének 50 éves férfiakkal járni. Azon kívül az ilyen statisztikák a világban nem így nyilvánulnak meg. Mármint a valóságban. azért ha megyek az utcán, nincs az az érzésem, hogy órák óta csak férfiak jönnek szembe. A gimis osztályomban fele annyi fiú volt. Az egyetemi szakom olyan, hogy majdnem 200-ból úgy 40 fiú van, jelentős részük már ki is iratkozott (tény, hogy a lányok közül is páran). Az ilyen statisztikákkal az a baj, hogy az a lényeg, hogy az egyes emberek környezete milyen. Vagy aki egy egy utcás kis faluban lakik, ahol idős nénik élnek csak rajta kívül? Szóval a világ nem írható le ilyen egyszerűen korosztályokkal. A lányok tuti nem pasizni járnak az én szakomra, lévén, hogy kevés a fiú nálunk. Ellenben lehetne osztani-szorozni, hogy egy fiúra így hány lány jut.


56-osnak köszönöm, bár a hányni tudnánk megjegyzéseket mellőzhetőnek tartom.


„Bocs, de érthető módon 25 éves férfiként nem egy nálam 5-10-15-20 évvel idősebb nővel akarok családot alapítani, de szerintem ez teljesen jogos is. „

Az 56-os szerintem arra gondolt, hogy ha azt mondtad, hogy a nőkre 50 éves férfiak is hajtanak, és ezt a nőknél előnynek tekinted, akkor ne panaszkodj. Egy nőnek pont annyira tetszik egy sörhasú, kopaszodó 50 éves, mint neked az idős nők.


60-asnak köszönöm. Azért nem mindenben volt igazad. én nem feltétlen várom egy férfitól, hogy hú de bátor legyen, és férfiakat is erőszakolnak meg, valóban kevesebbszer ugyan, mint nőket. Én törekszem a korrektségre a válaszaimban, ami a legjobban zavar, hogy ezt csak kevés válaszolónál tapasztalom. Például az igaz, hogy aki hulladéknak nevez bárkit (másik embert), az mire számít. Fönt leírtam, hogy azét utasítottam vissza egy srácot, mert állandóan gyűlölködött, és ilyeneket mondott, hogy kiket kéne felakasztani. Gondolod, a hulladékozás vonzóbb?


Látom kitöröltettetek valami választ. Én vagyok a kérdező, és szeretném elolvasni őket. Kérlek hagyjátok, ne törölgessetek.


„a nők megérzik a férfi immunrendszerét (lerakódnak az anyagok a bőrön is). Azt tartják vonzónak, akié nagyon különbözik az övékétől. Ez az a bizonyos "szikra", amit nem tudnak megmagyarázni.

Ez viszont azt jelenti, hogy a férfiak elég nagy részét kapásból elutasítják - csakis azért, mert nem felelnek meg ennek.

Férfiaknál ilyen nincs, ők nem éreznek meg semmi hasonlót.”


Nem tudom, így van-, de ha ez így van: most akkor számon kéred rajtam a genetikát?

2015. máj. 27. 16:51
 66/115 anonim ***** válasza:
28%

Én vagyok a 60-as...nem is azért írtam, hogy kötelező legyen bátornak lenniük. Csak ez egy úgymond alap dolog a természetben állatoknál embereknél egyaránt, hogy a hímek :) ergó férfiak dominánsabbak. Ezt a "kedves" 62%-osnak írtam aki azt nehezményezte, hogy nekünk nőknek mennyivel könnyebb, mert lehetünk gyengék. Lehetünk igen, de ennek vannak ám hátrányai is, ezt soroltam fel.

Amit pedig kitöröltetett, szintén ő: a 60. válaszomra gúnyosan beszólt, hogy 30 feletti nő vagyok-e, mire ketten válaszoltunk neki, hogy nem korrekt, hogy belőle árad a gyűlölet, de még szinte neki áll feljebb...Kb ennyi volt a történet, mindkettőnk hsz-eit kimoderáltatta.

2015. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 A kérdező kommentje:
Tőle is kaptam privátot, hogy ti küldtétek el a fenébe. Oké, mindegy, valószínűleg nem ez volt a beszélgetés leghasznosabb része. A többit köszönöm.
2015. máj. 27. 17:09
 68/115 anonim ***** válasza:
77%

Valóban nem ez volt, csak utálom a "más szemében szálkát, saját szemében gerendát sem" mentalitást :) Ha nem birja a kritikát, miért bánt ismeretlen embereket? Egyáltalán minek ír ide?

Ami pedig az előbbi irományod illeti, sokkal egyszerűbb lenne, ha az emberek elfelejtenék az általánosítást. Szerintem legkönnyebb folyton a másik táborra amblok mutogatni. Mondhatják a férfiak, hogy nekik nehezebb, de a helyzet az, hogy ők is ha tehetik csak a számukra szép, csinos csajokkal kezdenek. Aki mást mondd meg hazudik.

Persze van az a stádium, mikor valakit megismersz, mert mondjuk 1 társaságba kerültök, és egyszer csak rádöbbensz, hogy vágyaz annak a másiknak a társaságára, vonzódsz hozzá...na az az a helyzet, mikor nem a külseje miatt teszed..legalábbis nem elsősorban :) Mikor nem a szemeddel szereted a másikat.

Na persze ez nem egy villámrandin fog kialakulni.

2015. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 A kérdező kommentje:
Igen, jól leírtad a dolgokat. A férfiak közül aki azt állítja, hogy csúnya lányoknak is udvarol (az alapból kétséges, mert én meg azt állítom, hogy tigris vagyok), az valószínűleg csak az után teszi, hogy eljutott a végső kétségbeeséshez.
2015. máj. 27. 17:25
 70/115 anonim ***** válasza:
84%

Így van..és aki eljutott az sem egy bizalomgerjesztő dolog. Mégis ki örülne annak ha valaki odaállna elé, majdhogynem azzal hogy figyi szerintem ronda vagy, de nekem már mindegy..járunk??? :) Aztán ha nem, akkor ki van akadva, mert ő mindent megtett?

Ez olyan mintha egy állásinterjúra úgy megy be, hogy engem sehova nem vettek eddig fel, elegem van, nekem már mindegy csak dolgozak valahol, fizetést is lesz..om...aztán ha a HR-s kitessékeli, fura? Nem, mert mindenki tudja hogy ez nem járható út. Na így van ez a párkereséssel is. Senki nem akar B terv lenni, vagy C, vagy kitudja hányadik.

2015. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!