Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljük normálisan a...

Hogyan közöljük normálisan a szomszédokkal, hogy nem lesz könnyű integrálódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 gyermekes anyuka vagyok, azért írok ide, hogy segítséget kérjek tőletek költözéses ügyben. Tehát mi Érdről fogunk Dunaújvárosba költözni 2 hét múlva, kertes házból panellakásba anyagi okok miatt. Sajnos a családunk nem igazán a nyugodt családok közé sorolható. Egy igazi harctérnek is nevezhetném, ahol 0-24 folyik a háború. Üvöltözve, ordibálva veszekszünk egymással folyamatosan sajnos, odáig elfajultak a dolgok. Mondhatni a stressz táplál minket, nem is emlékszem az elmúlt 20 évből egy napra amikor nem volt veszekedésünk. 8 éve elváltam férjemtől és most sikerült csak talpra állnunk szétköltözni. A 2 gyerek velem jön, az apuka pedig egyedül. Mivel házra nincs pénz, ezért természetesen panellakást választottam. Tudom nagyon jól, hogy ott síri csöndben kéne lennünk, de a gyerekeim miatt ez lehetetlen. A nagyobbik (18 éves) még talán tud magán uralkodni, bár ő is egy dúvad amióta kamasz, de a legrosszabb a kisebbik lányom (10 éves) Neveletlen ördög, sajnos egy percig nem volt időm nevelni, bevallom, és a ló túloldalára esett a dolog, ő a "parancsnok" a házban. Nagyon agresszív, BÁNT MINKET: üt, rúg, harap és fülsüketítően ordibál/sikít ha valami neki nem tetszik, ezért hogy ne generáljunk felesleges stresszt, sokszor ráhagyom a dolgokat végül. De nem mindig kerülhető el a konfliktus. Ezen a nyáron tényleg kezelhetetlen viszont. Sajnos nehéz rávenni a fürdésre, 4-5 naponta fürdik és 2-3 hetente mos hajat (viccen kívül!). Ha elküldöm vagy az apja elküldi zuhanyozni, sikít, üvölt ami a torkából kijön, ilyenkor a legagresszívabb. A kertes házban még csak-csak oké, mert a 4 fal közt történik, senki nem hallja más, de panelban ezt nem tehetjük meg, mert valaki ránk hívja a rendőrséget ha ez minden napos lesz. És jelenleg úgy fest mindennaposan fog ott is folytatódni az őrjöngés. Szóval segítsetek, biztos vagyok abban, hogy 2-3 év múlva teljesen kinövi az ilyen viselkedést, vagy panelban alkalmazkodik majd, de az nem a költözés után egyből fog megtörténni. Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromisszumra velük, hogy megértsenek bennünket?

2019. aug. 12. 20:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 anonim ***** válasza:
89%

Előre is elnézést kérsz a szomszédoktól, illetve bátoríthatod őket, hogy szóljanak rátok ha túl hangosak vagytok.


Ez épp elég, és kedves.

2019. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/148 A kérdező kommentje:
Hát akkor nincs más lehetőség, bocsánatot fogok kérni tőlük és megpróbálok esetleg segítséget kérni tőlük, hátha besegítenek jó nevelési trükkökkel, vagy esetleg megtapasztaltak-e ugyanilyet, mert lehet más onnan volt ugyanilyen cipőben és lehet kijöttek belőle.
2019. aug. 12. 22:28
 23/148 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, azt felajámlhatod a szomszédoknak, hogy bátran ossszanak ki egy sallert a neveletlen tízévesnek, mikor ordít és agresszív, mert az amyjához az úgysem méltó.
2019. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 anonim ***** válasza:
95%
Nem a probléma tüneteit, hanem az okait kell megoldani. 10 éves lány és túlsúlyos... Erről inkább le se írom a véleményem. A problémák maguktól nem fognak megoldódni, azt jobb ha tudod. Valami sportra mindenképp irasd be azt a szegény lányt, ártani nem fog az biztos. Aztán pl el lehet vinni egy nevelőintézetbe körbemutatni csak, hogy ott is lehet laknia ha az otthon neki nem megfelelő. Aztán határozottan fegyelmezni, megmutatni hogy nem ő a főnök. Hirtelen ennyi jutott az eszembe. De mégegyszer elismétlem hogy NEKED kell tenni ez a helyzet ellen.
2019. aug. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 anonim ***** válasza:
99%

Ha sz én szomszédom lennél és egy 10 éves gyereket hallok síkoltozni, akkor rád hívom a rendőröket.

Hidd el, amikor 5-6. alkalommal jönnek akkor már a gyámügyesekkel mennek oda és a kölyök megy intézetbe.

Pláne, ha nem egy szomszéd hívja őket államdóan. Meg ha páran birtokvédelmi eljárást indítanak ellened.


Vidd a kölyköt pszichiáterhez, nagy eséllyel borderlineos vagy skizofrén.

2019. aug. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/148 anonim ***** válasza:
100%

Én elég türelmes huszonéves férfi vagyok, jelenleg panelban élek.

A történetről az a véleményem, hogyha az én szomszédom lennél, nem érdekel az életed és nem érdekelnek a problémáid, egy dolog érdekel, hogy normálisan tudjam élni az életem. Ha zavar a zajongás, akkor szólok egyszer, szólok kétszer, utána pedig többet nem szólok, hanem minden egyes alkalommal kihívom a rendőröket. A bocsánatkérésed sem érdekelne. Nem bocsánatot kell kérni, hanem ember módjára viselkedni. És nem lennék türelmes, te vagy az új lakó, nektek kell meghúzni magatokat, és alkalmazkodni.

2019. aug. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/148 anonim ***** válasza:
100%
26-osnak nagyon igaza van! Pontosan ez fog rád várni kedves kérdező! Senkit nem fog érdekelni a te családi életed, bocsánat kérésed, és a nagy alázatosságod a szomszédaid felé mert mindenkit a saját élete érdekel hogy nyugalomba tudja élni mindenféle zavarás meg probléma mentesen. Senki nem fog tudni titeket elviselni és idővel nagyon nagyon komoly gondokkal fogsz szembenézni. “ Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromimusszumra velük, hogy megértsenek bennünket ? Ez viccnek is rossz ez a kérdés. A szomszédok értsék meg azt hogy a nyugalmukat zavarjátok ? És ha ez nem jön be akkor majd te bocsánatot kérsz meg kompromisszumra akarsz velük jutni ? Neked fel kellene ébredned vagy agyilag felnőlni a valósághoz. Ha nem kamu ez az egész kérdés akkor nagyon durva ez a tény hogy léteznek ilyen családok mint ti...
2019. aug. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/148 anonim ***** válasza:
81%
Kiváncsi leszek mit fognak szólni a szomszédok, ha a kis zsírdisznó majd nekik próbál meg beszólni vagy visítani. Ha tőled nem kapott egy maflást, akkor majd tőlük kap. ;)
2019. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 anonim ***** válasza:
84%
Kis zsírdisznó beszólna nekem, hát nagyon zuhanna a lépcsőn az biztos. :D
2019. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/148 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt hallanám, hogy a szomszédban sikítozik egy gyerek, nem gondolkodnék, hívnám a rendőröket. És ahogy írták, n-.ik alkalommal már a gyámhatósággal karöltve jönnek, jó esetben "csak" figyelmeztetnek, de ha nem megy a dolog, kiemelik a családból, magyarul viszik intézetbe. Az jobb megoldás lesz, mintha TE vennéd kezedbe a nevelést? (OFF: Remélem, nem a közelünkbe jössz.ON)
2019. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!