Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljük normálisan a...

Hogyan közöljük normálisan a szomszédokkal, hogy nem lesz könnyű integrálódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 gyermekes anyuka vagyok, azért írok ide, hogy segítséget kérjek tőletek költözéses ügyben. Tehát mi Érdről fogunk Dunaújvárosba költözni 2 hét múlva, kertes házból panellakásba anyagi okok miatt. Sajnos a családunk nem igazán a nyugodt családok közé sorolható. Egy igazi harctérnek is nevezhetném, ahol 0-24 folyik a háború. Üvöltözve, ordibálva veszekszünk egymással folyamatosan sajnos, odáig elfajultak a dolgok. Mondhatni a stressz táplál minket, nem is emlékszem az elmúlt 20 évből egy napra amikor nem volt veszekedésünk. 8 éve elváltam férjemtől és most sikerült csak talpra állnunk szétköltözni. A 2 gyerek velem jön, az apuka pedig egyedül. Mivel házra nincs pénz, ezért természetesen panellakást választottam. Tudom nagyon jól, hogy ott síri csöndben kéne lennünk, de a gyerekeim miatt ez lehetetlen. A nagyobbik (18 éves) még talán tud magán uralkodni, bár ő is egy dúvad amióta kamasz, de a legrosszabb a kisebbik lányom (10 éves) Neveletlen ördög, sajnos egy percig nem volt időm nevelni, bevallom, és a ló túloldalára esett a dolog, ő a "parancsnok" a házban. Nagyon agresszív, BÁNT MINKET: üt, rúg, harap és fülsüketítően ordibál/sikít ha valami neki nem tetszik, ezért hogy ne generáljunk felesleges stresszt, sokszor ráhagyom a dolgokat végül. De nem mindig kerülhető el a konfliktus. Ezen a nyáron tényleg kezelhetetlen viszont. Sajnos nehéz rávenni a fürdésre, 4-5 naponta fürdik és 2-3 hetente mos hajat (viccen kívül!). Ha elküldöm vagy az apja elküldi zuhanyozni, sikít, üvölt ami a torkából kijön, ilyenkor a legagresszívabb. A kertes házban még csak-csak oké, mert a 4 fal közt történik, senki nem hallja más, de panelban ezt nem tehetjük meg, mert valaki ránk hívja a rendőrséget ha ez minden napos lesz. És jelenleg úgy fest mindennaposan fog ott is folytatódni az őrjöngés. Szóval segítsetek, biztos vagyok abban, hogy 2-3 év múlva teljesen kinövi az ilyen viselkedést, vagy panelban alkalmazkodik majd, de az nem a költözés után egyből fog megtörténni. Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromisszumra velük, hogy megértsenek bennünket?

2019. aug. 12. 20:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
97%
jo, h nem hasznalt, ha hulyesegnek tartottad. en is csatlakozom az elottem szolohoz: remelem elveszik toled a gyereket. igazi diszfunkcionalis csalad a tietek.
2019. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 anonim ***** válasza:
100%
Ne a szomszédokkal törődj, hanem a gyerekkel. Utóbbit legrosszabb esetben külső segítséggel meg lehet nevelni. Viszont a szomszédok simán pokollá fogják tenni az életed úgy, hogy nem fogsz tudni tenni ellenük semmit, ugyanis igazuk lesz. Szélsőséges esetben még a gyerekedet is elvitethetik.
2019. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/148 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szeretném ha elvennék tőlem a gyereket, ezért is kértem tőletek segítséget, hogyha esetleg a kompromisszum nem működne a szomszédokkal, akkor javasoljatok valami jól működő megoldást a hangoskodás csökkentésére, de sajnos tudom, hogy ez nem megoldható. Viszont ha nem tudok a szomszédokkal sem tárgyalni, nem növi ki a gyerek és nem lehet egyik napról a másikra belőle kinevelni, eléggé elveszettnek érzem magam emiatt. Meg ott van a másik is. A gyerek nem rég ütötte meg a 65 kilót. Egész nap zabált, minden nap több édességet és mérhetetlenül sokat evett a stressz csökkentésére. Eddig az érdi iskolában magasról tettek az elhízottságára szerencsénkre, viszont félek, hogy a dunaújvárosiban ezt nem fogják szó nélkül hagyni. Na azért pedig tényleg elvehetik a gyereket. Szóval két tűz közé szorultam. Azt hittem legalább ezt meg tudom könnyedén oldani a szomszédok asszisztálásával és akkor csak az egészségére kell majd figyelni. Nagyon remélem hogy valahogy megoldódik a helyzet magától, de ahogy elrettentettetek engem, most nagyon elkezdtem félni. Ezért lett volna jó ha sikerül a szomszédokkal egyeztetni.
2019. aug. 12. 21:18
 14/148 anonim ***** válasza:
91%

Édes istenem de jó hogy elköltöztem a panelból 2 éve!

Ott is volt egy ilyen család, természetesen nagyobb öntudattal mint ésszel, apuci anyuci agresszív volt és vérig volt sérve ha rájuk lett szólva.

A 4. emeletről öntögették ki a vizet, porolták a szőnyeget, egész nap visítás, ajtócsapkodás, üvöltés. Mit csinálj!? NE KÖLTÖZZ ODA!

Mert 100000% hogy fel fognak nyomni a gyámügyön, a rendőrség mindennapos lesz és utálni fognak mint a szart. Ha lesz egy két bátrabb emberke is, akkor pár pofont is kaptok a lépcsőházban.

A francnak nektek család!?

Pff... szívből gyűlölöm a fajtádat!

2019. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 anonim ***** válasza:
97%

Fordítsuk már meg a helyzetet egy pillanatra:

Ott laksz valahol, el vagy. Aztán egyszer csak jön egy új lakó, aki előre bejelenti, hogy problémás lesz, hogy a gyereke neveletlen és keresi a kifogásokat, hogy miért nem ő a felelős ezért, és nem csak a sima gyerekes anyukát, hanem egy valóságos katasztrófát kapsz a szomszédba. Oda a pihenésed, a nyugalmad a saját lakásodon belül. Te mennyire szeretnél asszisztálni egy jött-ment idegennek? Mert én semennyire.

Ha nem viszed dokihoz a gyereket, ha már te magad csapnivaló szülő vagy, akkor nem csak a saját, a környezeted, de a gyerek életét is tönkrecseszed vele, mert egy viselkedésképtelen és társaságba alkalmatlan alak lesz belőle, munkahelyről munkahelyre fog vándorolni, mert te nem voltál képes embert faragni belőle! Pedig ez a te dolgod lett volna, ha már kihordtad és megszülted, amire nem ő kért meg, te vállaltad. De inkább nyelted volna le.

2019. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/148 A kérdező kommentje:
Most már nincs mit tenni, 2 hét múlva költözünk oda, vagyis jövőhét Vasárnap, mert hétfőn már megyek az új munkahelyre és a gyereket is felvették az új iskolába, meg a nagyobbik is megy oda egyetemre. És teljesen megértem, hogy én sem szeretném ha a nyugalmamnak annyi lenne, de ez csak egy kicsi szükséghelyzet lenne a szomszédoknak, amíg alkalmazkodik a gyerek, vagyis ebben reménykedem, de írtátok ugye, hogy nem biztos hogy megváltozik a dolog. Természetesen én sem akartam örökre tönkretenni a nyugalmukat max 1-2 hónapra gondoltam vagy legrosszabb esetben is 2-3 évre lassú javulással, de azt is írtátok hogy lehet nem növi ki.
2019. aug. 12. 21:42
 17/148 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán miről beszélsz kérdező!????

Még másoknak kéne alkalmazkodnia hozzátok?

Ezt tényleg komolyan is gondolod?

Az van, amit leírtunk. A gyámügyön fel leszel nyomva, a rendőrség naponta kopogtat, a jegyzőtől kapod a felszólításokat.

Kapj már a fejedhez! NEKTEK KELL ALKALMAZKODNI a lakóközösséghez!

Senkit nem érdekel hogy a kölykeid neveletlen agresszív istenbarmai a szüleikkel együtt!

Nagyon jól ismerem a fajtádat, több éven keresztül lakott egy ilyen nyomorult család felettem. Hála az égnek a végén kilakoltatták őket!

2019. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mert ha eddig egy elkényeztetett kis takony volt, akkor majd 3 hónap alatt _magától_ megváltozik. Nem lehetsz ennyire hülye...

És a szomszédok mégis mit asszisztáljanak ehhez az egészhez? Elmondod nekik, hogy ez van, nem fognak neki örülni, aztán majd ha tényleg végre megtanul a kölök viselkedni, akkor lassan majd múlni fog az ellenszenv. Vagy nem. Tényleg nem a szomszédokat kellene stresszelni, törődj inkább azzal, amit elcsesztél: a saját gyereked nevelése. Ha most nem veszed kezedbe az irányítást, jó szar lesz neked is meg majd a gyereknek is, ha utána sorra kapja az élettől a pofonokat, amiket tőled nem kapott meg időben. (És most nem feltétlen fizikai értelemben vett pofonokról van szó.)

2019. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/148 A kérdező kommentje:
Én megpróbálok mindent elkövetni hogy ne legyen velünk probléma, a nagyobbiknak is szerintem lesz annyi esze, de egy neveletlen 10 éves gyerekkel nem lehet mit kezdeni, akire a saját anyja vagy apja szava nem hat semmit, és teljesen immunis mindenkire, öntörvényű, megmerem kockáztatni hogy ha valaki rászólna a szomszédságból, neki is nekimenne sajnos, ha nem is fizikálisan, de úgy visszakáromkodna neki, hogy eldobja a fejét. Csak egyedül vele van a problémánk, és tényleg, én próbálkozni fogok maximális sebességgel, hogy történjen vele valami, de csak idő segíthet ezen.
2019. aug. 12. 22:06
 20/148 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, én meguntam hülyékkel vitatkozni. Csak annyit mondok: szívből sajnálom a szomszédaid!
2019. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!