Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köteles vagyok tűrni a gyereke...

Köteles vagyok tűrni a gyerekek egész napos (8-20-ig) hétvégén is, üvöltését, sikítását a játszótéren?

Figyelt kérdés

Lakóparkban lakom, az erkélyünk alatt van egy játszótér, ami méreténél fogva kb. 1-2 éves gyerekek hintáztatására, homokoztatására lett kialakítva. Ezt a korcsoportot igen ritkán látom lent. Viszont a kis tinik ott játszanak, fociznak és az utóbbi időben még egy tranbulint is felállítottak és egész sötétedésik ott ugrál sikítoznak. Fogócskáznak.

Szerintetek ez normális hogyha nem akarom az artikulált üvöltést, sikítás egész nap (ez nem túlzás) hallgatni, bezárt ablakoknál kell ülnünk egész nap??? Van erre valami szabály, csendrendelet stb ???? Kérlek segítsetek, mert már nem bírom idegileg. Ja, a közelben (kb. 5 perc séta) vagy egy csodás, hatalmas európai szintű játszótér, 1 percre egy egy kicsit kisebb ...


2017. ápr. 3. 07:54
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
70%

ma 09:12

Miért nem olvasol a sorok között?

" Köteles vagyok tűrni a gyerekek egész napos (8-20-ig) hétvégén is, üvöltését, sikítását a játszótéren?"


Egyébként elmondom neked, hogy igenis van amikor reggel 8-tól este 8-ig folyamatosan megy az ordítás, sikítás.

Szomszédomban 5 gyerekes anyuka élt, és a gyerekei végig ordítottak. Ha az egyik befejezte, kezdte a másik.. Többször volt, hogy a szomszédok rendőrt hívtak, mert ezt hallgatni 2 éven keresztül minden volt csak jó nem.

A gyerekekre igenis rá kell szólni, mert a gyerek a szülői neveléssel tanul. Lehet játszani úgy is, hogy nem sikítozunk, vagy nem ordibálunk. Persze előfordul, amivel nincs is baj, de ne non-stop..

De neked ezt hiába magyarázná el bárki is, nyilván annyira nem fogod fel, vagy hasonlóképpen neveled a gyerekeidet( vagyis sehogy) , hogy kár bármit is mondani neked.

Na és én itt veled be is fejeztem, mert értelmetlen, buta emberekkel való társalgásra nincs szükségem.

További szép napot mindenkinek.

2017. ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
41%
Aki nem akarja gyerekek kiabálását (játékkal járó kiabálásra gondolok, mert nem tudom melyik gyerek szokott néma csöndben ugrálni a trambulinon a barátaival mondjuk, az eleve egy vicces játék és az én gyerekeim is röhögcsélni szoktak ugrálás közben, ez van) hallgatni, az ne költözzön olyan helyre, ahol nagy számban előfordulnak. Nevetséges, hogy a lakóparki játszótér fölött lakva ezen panaszkodsz, minek költöztél oda. azért nehogy már egy gyerek még a játszótéren se kiabálhasson néhány gyerekgyűlölő miatt! Mégis akkor hol vezesse le a fáradt gőzt? Gondolom a kérdező, meg néhány frusztrált válaszoló gyerekkorában a szobában ülve makramézott naphosszat. És sose szólt rá a szomszéd néni hogy csendesebben vigadjon...
2017. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
46%

"A 64%-os a mai tipikus csak szaporodásra képes nő"


ferfi vagyok, faxfej. Es az en gyerekem tipikusan csendes gyerek, nem jellemzo ra a visitozas meg a rohangalas. A kornyekunkkon viszont van nehany, akik szeretnek hangosabban jatszani, van amikor orakig kint rohangalnak az utcan. Van amikor este is.


Soha nem zavart, ha zavarna akkor nem laknek varosban, hanem kikoltoznek a pampara, ahol senki mas nincs korulottem.


Egy varosban annyifele zajforras van, az egyik szomszed fuvet nyir, a masik flexszel, a harmadik kerti partit tart 20 vendeggel, szomszed utcaban epitkeznek, es reggeltol estig megy a colopverogep, a szembeszomszednak hangos motorja van es este 11kor jon haza, ha olyan a szeljaras akkor felettunk fordulnak ra a repulok a leszallopalyara...


Barmibol tudnek problemat csinalni ha olyan lenne a psziches allapotom, de szerencsere nem olyan.


A gyerekekre valo frocsoges a szememben pedig kifejezetten undorito, a mai beteg tarsadalom lekepezese...


41F

2017. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
40%

64%-ossal maximálisan egyetértek.

Egyébként amíg nem volt gyerekem, addig a belvárosban laktam egy nagy épület komplexumban, nagyon tudom ajánlani a gyerekgyűlölőknek ugyanis egy darab gyerek se volt, ellenben a szomszédok a folyosón buliztak minden este, tök "jó" volt egyébként, na és ebben az időszakban kezdtem el füldugót használni ami remekül bevált, ugyanis még az atomrobbanás hangerejével felérő szilveszteri bulit is végig aludtam a segítségével.

2017. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
37%

"néhány frusztrált válaszoló gyerekkorában a szobában ülve makramézott naphosszat."


Igen, ezen mindig jot rohogok :) Hogy a francba ne kiabaltunk volna, mi is kiabaltunk, szaladgaltunk, zajt csaptunk, mint minden normalis gyerek.


Es volt akkor is aki rankszolt, altalaban azok akiket egyebkent is utalt mindenki :)

2017. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
44%

# 10 meg a kérdezőnek...


A részeg is jól érzi magát!


Tehát bepityókázva a szomszéd is kiülhet a trambulin mellé és okádni akár végül, hiszen joga van hozzá-közös terület csak ne szemeteljen ez a lényeg ;) Káromkodhat is halkan, hiszen jogszerű bár erkölcsileg kifogásolható, de a célért miért is ne:))

Rendezzél egy kis baráti pityó-partyt félmeztelen labdázással a házirendnek megfelelően és úgymond túrd ki a "zajgenerátorokat":DDD


A másik meg, azért ordibál ott a sok takony, mert a szülök csesznek nevelni a gyereket és tévéznek-neteznek a velük való foglalkozás helyett és így vigyázni se kell rájuk.Némi idő és drogoznak a bebatnak, prütykölnek a kölkök...szülőkre ütnek mondhatni...


Persze, tűrheted vagy el is költözhetsz. Ma ennyi lehetőséged van.

2017. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
44%

# 14 Elnézést, akkor kijavítom magam.


A 64%-os a mai tipikus, csak szaporodásra képes "FÉRFI"!


Így jó? :)

2017. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
68%

# 17 Köszönjük a tippeket! :)


Azért 1-2 apróbb bosszú már részemről is megvolt. Pl. mikor a feljebb említett 3 gyerekes szomszéd összeszedte a környék kölykeit, én is tudtam ám itthon "buhogtatni" trágár szavakkal gazdagon teletűzdelt zenét. Vagy szándékosan megvárni, amíg kint a teraszon elaltatták a legkisebbet, majd kimenni füvet nyírni. :D

Egyébként jó ideje füldugóval alszom már, és igen, költözni készülök.

2017. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem a puszta kozepere koltozol egy tanyara, mindig lesz olyan zajforras ami zavarni fog, ha olyan tipus vagy.


Amugy az isten mentsen meg egy ilyen szomszedtol mint te, mert nektek soha semmi sem jo.

2017. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
71%

# 19


Ha a kölkösök szülei nem tisztelik a többi lakó nyugalmát, akkor valóban, miért kellene a többinek is őket;)


Érdekes, én gyerekként feltudtam fogni, miért szólnak rám és tudtam, hogy zavarok e sivítással valakit...ezért csatangoltunk skacokkal ilyesmire alkalmas helyekre.

Talán, éppen ezért engedtek is el minket, mert nem voltunk fogyatékosak, mint manapság sok tökmag...


Mellesleg az új csendháborítási törvényben már nem zajszint van, hanem a megfogalmazás szerint: Minden tevékenység csendháborításnak minősül, amely az otthonunkban zavar a pihenésben.Ezáltal kiabálás miatt lehet hívni a zsarukat is, akik a tevékenységet tetten érve csendet kell tegyenek, illetve a 3-ik esetben pénzbüntetést kiszabni az elkövetőkre.Továbbá a házirend is ilyesmit ír elő, amely megsértése képviseleten jelenthető-meg a hatóságnál is.

Ilyesmi, ha jól emlékszem, de a party hatásosabb;)

2017. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!