Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért képzeli azt a szomszédom...

Miért képzeli azt a szomszédom, hogy nevelheti az én gyerekeimet?

Figyelt kérdés

7 és 4 éves fiaim vannak, akik nem hazudok, elég pörgősek. De egy gyereknek mi is lenne a dolga? Sorházban lakunk, így tele vagyunk szomszédokkal.

Tegnap délután mivel ilyen szép idő van kiengedtem őket a hátsó udvarra játszani, én meg a szobából ki-ki néztem rájuk. (el van kerítve, semmi veszélyes nem kerülhet a kezük közé). Erre 1x csak hallom, hogy a szomszédom teli torokból üvölt velük, hogy ilyenkor ne játszanak és ne kiabáljanak jjáték közben, mert nála van a pár hónapos unokája és alszik.

Kimentem, hogy mi ez a kibalás, erre én is le voltam hordva, hogy ha nem bírom megnevelni őket akkor majd ő megteszi. Szerintetek normális a nő? Az én gyerekeimnek attól már joguk sincs kimenni a szépidőben, hogy itt az unokája? Az enyémek laknak itt, az unokát meg vigyék haza a szülők aludni, nemde?

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Sajnos vagy nem én nem vagyok egy veszekedős típus, így behívtak a gyerekeket. Vagy szerintetek mit kéne tennem?


2019. ápr. 2. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
81%
Nem állok le két kisgyerekkel ordítani. Átmegyek és szólok a szülőnek.... Amúgy meg senki nem gondolatolvasó.
2019. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
88%
Bárcsak lenne egy olyan kijelölt terület, ahol a kisgyerekek szabadon kiabálhatnak, futkoshatnak és játszhatnak anélkül, hogy 40 másik ember nyugalmát zavarnák. Tényleg, létre kéne hozni ezeket, mondjuk hívhatnánk őket játszótereknek.
2019. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
27%

úgy látszik, én vagyok az egyetlen, de szerintem neked van igazad. aki nem tud társasházban élni, költözzön tanyára. a társasházban napközben hagy lehessen már élni.

Mi volt olyan, hogy napközben költözködtünk, jött a szomszéd a lifthez és csendre intett bennünket, ne zörögjünk, mert most tolja haza az unokáját be a liftbe, aki alszik a babakocsiban.

Ki nem carja le de tényleg. Hétköznap napközben hagy költözzön már az ember.

Engem nem érdekelne a szomszéd. Ha a gyerekek nem voltak extra hangosak, csak simán gyerekként játszottak akkor semmi köze hozzá. Ha nem tetszik, hívja ki a rendőrséget :D

2019. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:
Inkább a szomszédunkkal van a baj, hogy azt hiszi, hogy azért mert itt az unoka majd mindenki vigyázban áll.
2019. ápr. 2. 20:06
 15/66 anonim ***** válasza:
87%

Látva, hogy te hogy reagálsz, és milyen stílusban írsz, van egy olyan sanda gyanúm azért, hogy a történetet ha a másik fél szemszögéből is hallanánk, menten más lenne a gyerek fekvése. (Pun intended.)

De csak nyugodtan járasd még le magad egy kicsit. :)

2019. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
94%

En se akarom mas orditasat hallgatni,akkor se ,ha kisbaba ,gyerek vagy felnott.

Kozos teruleten valoban nem illik hangoskodni. Probalj kicsit egyutterzobb lenni a kornyezeteddel.

N/40

2019. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
94%

Én lakóparkban lakom, hátul van egy kis füves rész mini játszótérrel, a gyerekeknek ez nem elég, a lakóparkban található két épület közötti betonozott részen is szaladgálnak, óbégatnak, ordítanak, visítanak, és igen, rohadt zavaró. Mások is élnek itt, és szeretnének pihenni, ami ugye lehetetlen úgy, hogy másnak a neveletlen kölykei folyamatosan sikongatnak.


És mi is voltunk gyerekek, kertes házban laktunk, egész nap az udvarban játszottunk a testvéreimmel, de valamiért mégsem kiabáltunk. Mellesleg ha ránk szólt valaki valamiért, akkor szót fogadtunk, mert tiszteltük a felnőtteket.


Én megértem a nénit, és lehet, hogy a stílusa nem volt megfelelő, de gondolj bele, lehet már régebb óta hallgatja a gyerekeid zsibongását és betelt a pohár. Szólj rá a gyerekeidre, mert hidd el, nem cukik, max neked, másnak nem!

2019. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
94%

Le leszek pontozva, de a gyerekek jelentős része igazi rosszindulatú kis szemétláda akik teljesen tisztában vannak azzal, hogy rosszat tesznek, másokat zavarnak, csak tudják, hogy anyu úgyis megvédi őket. Nem csoda, hogy kiakadnak a körülöttük lakók.


Bár a szomszéd stílusával sem feltétlenül értek egyet, de a kérdező tipikus "nekem bármit másnak semmit" hozzáállásúnak tűnik. Az meg kifejezetten undorító hozzáállás, hogy egyik percben a saját gyerekeit sajnálja, majd leírja, hogy szarik ő más kölykére. Kicsit kisebbségi család érzés...

2019. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
92%

"aki nem tud társasházban élni, költözzön tanyára"

"Engem nem érdekelne a szomszéd."


Vicces a két mondat együtt, hiszen a társasházban élés az együttélésről, bizonyos fokú alkalmazkodásról szól. Ha te "carsz" a szomszédra, akkor te magad is inkább vagy tanyára való...

2019. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
90%

Avte gyerekeid is voltak nagyon kicsik.

Örültél, hogy 1 óra altatás után végre elaludtak, és ki tudod fújni magad.

Mit szóltál volna, ha egy szomszéd két nagyobb gyereke miatt állandóan felébredtek volna?


Ne legyél álszent, te is voltál a szomszédod helyében sokszor.

És pont úgy ki voltál akadva, ahogy most ő.

2019. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!