Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért képzeli azt a szomszédom...

Miért képzeli azt a szomszédom, hogy nevelheti az én gyerekeimet?

Figyelt kérdés

7 és 4 éves fiaim vannak, akik nem hazudok, elég pörgősek. De egy gyereknek mi is lenne a dolga? Sorházban lakunk, így tele vagyunk szomszédokkal.

Tegnap délután mivel ilyen szép idő van kiengedtem őket a hátsó udvarra játszani, én meg a szobából ki-ki néztem rájuk. (el van kerítve, semmi veszélyes nem kerülhet a kezük közé). Erre 1x csak hallom, hogy a szomszédom teli torokból üvölt velük, hogy ilyenkor ne játszanak és ne kiabáljanak jjáték közben, mert nála van a pár hónapos unokája és alszik.

Kimentem, hogy mi ez a kibalás, erre én is le voltam hordva, hogy ha nem bírom megnevelni őket akkor majd ő megteszi. Szerintetek normális a nő? Az én gyerekeimnek attól már joguk sincs kimenni a szépidőben, hogy itt az unokája? Az enyémek laknak itt, az unokát meg vigyék haza a szülők aludni, nemde?

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Sajnos vagy nem én nem vagyok egy veszekedős típus, így behívtak a gyerekeket. Vagy szerintetek mit kéne tennem?


2019. ápr. 2. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodt szívvel kiengedném továbbra is a gyerekeimet, de elmagyaráznám, hogy nem üvöltve, ész nélkül játszanak.

Normál hangerőn beszélgetve, biztos megértik egymást.


A szomszédtól pedig kérj elnézést és kérd meg arra, hogy ha problémája van, neked szóljon és te majd rendezed.


Te vagy a szülő, lehet ordítozni is, csak ugye erre nem a társas ház való, így joggal szólt a nagyi rátok.

2019. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
82%

Igaz, hogy én a 80-as, 90-es évek fordulóján voltam gyerek, de ránk szólt nagymamánk, ha ordibáltunk a kertben. Ja, igen, mi is voltunk a nagymamánál, nem "odadobva", hanem nyaralni, mert normális családokban ez így megy (bár gondolom, erről fogalmad sincs, a tieidet a nagyi se vállalja... nem véletlenül). Sőt, ez most sokkolni fog, de bármelyik felnőtt rászólhatott a rakoncátlankodó gyerekre, nem loholt rögtön oda az anyjuk a jogaival, meg az "ő fizeti a nyugdíjadat" szöveggel (csoda, hogy ez itt még nem került elő). Egyébként lefogadom egy ezresbe, hogy ha a szomszéd gyerekei visítoztak volna, amikor a te gyerekeid voltak délután alvó babák, akkor mostanra minimum a strasbourgi bíróságig elvitted volna az ügyet, hogy hát ezek itten ordítani merészelnek.

Egyébként öröm látni, hogy normális kommentek születtek a kérdéshez, nem a szokásos "ha egyvalaki zajong, költözzön tanyára a másik húsz ember, aki nem élvezi a visítást"...

2019. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

Már bocs, de én írtam, hogy én se vártam el senkitől, hogy síri csendben kelljen lenni mikor az enyémek aludtak. Mellesleg nem kell egyet sem porcelánbabaként pátyolgatni, ikor babák voltak is simán rendezkedtem, takarítottam, "hangoskodtam" mikor aludtak, legalább hozzászoktak, a mai napig jó alvók.

Játszótérre szoktam őket vinni hétvégente, de 8 óra munka után takarítani, főzni is kell, azközben nézek ki rájuk.

Hidd el utolsó, nálunk is vannak nagyszülők mind a két oldalról de nem heti 3-4 napot vannak ott egyfolytában. Minek szülte meg azt a gyereket ha nem bír rá maga vigyázni? Nagymamának?

2019. ápr. 3. 21:30
 34/66 anonim ***** válasza:
81%

Nem látsz bele az életükbe. Semmi baja nem lesz a kicsinek, ha a nagymama vigyáz rá.

A háztartási zajok meg a visítás két külön kategória, a mosógép-rádió-porszívó hangokra simán alszik az is, aki az üvöltésre nem.

2019. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
76%
Te drága kérdező te... Abból, hogy a te kölykeid könnyen és jóalvók voltak még nem következik egyenesen, hogy a világegyetem összes gyerekénél ez a standard.... Neked szerencséd volt, de ha olyan lett volna, hogy lehúzott redőny mellett is a beszűrődő fényeket lesi meg minden ház előtt elhúzó autóra felriad, meg napközbeni örülsz, hogy fél órát alszik nem igen hangoskodtál volna te se! Ez nagyobb korban lehet megszokás kérdése, újszülött és csecsemő korban nem igazán! Ahhoz meg, hogy ki minek szül gyereket meg mikor adja a nagyszülő ék semmi közöd! Te minek szültél kettőt is, ha képtelen vagy rászoktatnibőket, hogy fejhangon való visítás nélkül is lehet játszani? Nem tudom, mit nem tudsz felfogni azon, hogy TÁRSAS VISELKEDÉSRE volna célszerű tanítani a gyerekeiket nem arra a kivagyiságra, amit te képviselsz.
2019. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező. Engem a szüleim egy teljes évre vittek a száz plusz kmre lévő nagyszülőhöz.

Miért? Mert volt egy csúnya balesetem. A lábadozás első szakaszánál ketten felváltva őrizték az ágyamat, de a munkáltató közölte velük, hogy ki fogják rúgni őket ha nem mennek vissza dologzni, nekem meg felügyelet kellett. Nem tudták megoldani másképp. 3 éves voltam. Senki nem hibáztatta őket. Ha elveszítette volna akár csak egyikük is (később megtörtént mikor anyám beteg lett) az állását, súlyosan csökkent volna az életszínvonalunk és elszegényedünk.

Nem tudhatod, miért alakul így. De ha még lusta is, és igazad van... Miért a babára vagy dühös és őt bünteted? Pont ő az ártatlan az egészben.

2019. ápr. 4. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
83%
Látom, nem vagy haklando megfogadni a válaszokat egy kicsit sem. Nem a te dolgod, minek van ott a baba. És ne csak miatta legyél csendbe. Ha tényleg zavaroak a gyerekeid, akkor más is szólni fog előbb utóbb. Ez hozzá tartozik az együttéléshez, más se akar egy fárasztó munkanaou után (vagy éppen semmittevés közben, tökmindegy) randalírozó gyerekeket hallani. Olyan ez, hogy én se hallgatom házimozin dübörögve a filmet, úgy, hogy mindenki azt hallja. Természetesen nem kell vigyázba állni, és a költözés/felújítás más dolog. Gondolom nem 1-2 sikoly miatt szóltak, hanem már jóideje ment a hangoskodás, dübörgés. De ezt annyira nem akarod látni, hogy mindegy is...
2019. ápr. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
73%
És.igen, a forgalom és a háztartási zaj teljesen más. Az egy alapzaj, ami nem ugyanaz mint a kiabálás. Rádásul ugye porszívózni muszáj. Vagy időnként felújítani. Kiabálni nem az...
2019. ápr. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim válasza:
83%
A fenéért írtad ki a kérdést, amikor egyértelmű, hogy csak a saját magad igazának a megerősítése lett volna a célod... ezért felesleges. :) meg kell nevelni a gyerekeket. 7 és 4 évesek??? Az nem egy pár hónapos kisbaba akinek ne lehetne elmagyarázni, hogy csend legyen... de ha nem lehet akkor veled van a baj. Nevelés...lehet takarózni azzal hogy gyerekek, csak semmi értelme :) nekem is van gyerekem. 8 hónapos eleven kisfiú. De ha azt mondom neki, hogy nem. Akkor nem is csinálja. Csak sokszor kell nyomatékosítani bennük. Ennyi. Nem rájuk hagyni...
2019. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
78%
Semmi közöd hozzá, hogy a szomszédban miért van kisbaba. A lényeg, hogy van, és alszik. A szomszédod ne ordibáljon a gyerekeiddel, te meg tanítsd meg a kölykeidet értelmes hangszinten játszani!
2019. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!