Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Játékfüggő vagyok, az életem...

Játékfüggő vagyok, az életem romokban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék változni, de egyszerűen nem bírok. Sosem volt kapcsolatom, bármikor próbálkoztam fiúknál kudarc volt. A barátaim elhagytak, mindenki saját magával van elfoglalva. Az egyetemen kirúgás szélén állok, nem szeretem amit tanulok. Ez már a második szakom, gondoltam váltok de ez sem jött be. A játékokhoz fordultam, kiút számomra. Imádom a játékokat, egész nap játszom. Amint hazaérek suliból, szinte reggelig játszom. Van sikerélményem, ami az élet semelyik másik területén nincs. Persze ez nem igazi siker, én is tudom, de olyan jó érzés nyerni, vagy legjobb játékosnak lenni stb.

Próbáltam új barátokat szerezni, de mindenki elutasító az egyetemen nem vevőek rám.

Mégis, hogy tudnék kilábalni a játékfüggőségből? Mit kéne tennem, hogy változhassak? Hogyan tudnék túllépni a szociális fóbiámon?

Köszönöm szépen a segítséget!

22/L



#Jatekfuggoseg
2019. okt. 25. 10:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%
Elhatározás kérdése az egész
2019. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon egyszerű a dolog. Keress valami hasznosat az életben, ami sikerélményt nyújt. Valamit amiért meg kell küzdeni, mint a játékban, így ha eléred, ugyan olyan sikerélmény lesz. A játékot meg nem kell abbahagyni, jó kikapcsolódás. Csak mértéket kell tartani. Ha gondolod írj és beszélgessünk egy kicsit részletesebben erről, megpróbálok segíteni.
2019. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

1. Dobd ki a játékgéped.

2. Találj valami magányosan is űzhető tevékenységet, mondjuk valamilyen sportot, amit szeretsz.

3. Keresd a hasonló érdeklődésűek társaságát.

2019. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%

Hasonló helyzetben voltam/vagyok. Bár nálam a játék az inkább pótcselekvés. Elkezdtem mellette edzeni, és próbálok többet kimozdulni. Ha nem megy egyetemen az ismerkedés, ismerkedj máshol. Ha olyan játékkal játszol, még akár ott is lehet.

De valami alternatív hobbit kellene találnod, ha az egyetem nem megy/és vagy nem szereted, érdemes lehet váltani más szakra ami jobban érdekelne.

23F

2019. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy olyan könnyű elhatározás. Főleg úgy, hogy senki sem áll mellettem, aki támogatna. Próbáltam már kimászni ebből a gödörből, de nem megy.
2019. okt. 25. 10:40
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Kellene olyan cél amit mindenàron el szeretnél érni és ahhoz persze nem a jàtékokon vezet az út.

Nàlad az elismerés és a sikertelenség kivàltòja a jàték.

Önismeret és célok feltérképezése kellene.

2019. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy bármilyen célom volt, sosem sikerült elérnem.
2019. okt. 25. 10:43
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Ha nagyon szereted a játékokat, azokkal kapcsolatban nem tudnál tanulni valamit?:)
2019. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Attól félek, ha belekezdenék egy harmadik szakba, az is kudarc lenne.
2019. okt. 25. 10:48
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
online jatszol? ott konnyu baratokat talalni. en pl baratommal igy ismerkedtem meg
2019. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!