Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Játékfüggő vagyok, az életem...

Játékfüggő vagyok, az életem romokban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék változni, de egyszerűen nem bírok. Sosem volt kapcsolatom, bármikor próbálkoztam fiúknál kudarc volt. A barátaim elhagytak, mindenki saját magával van elfoglalva. Az egyetemen kirúgás szélén állok, nem szeretem amit tanulok. Ez már a második szakom, gondoltam váltok de ez sem jött be. A játékokhoz fordultam, kiút számomra. Imádom a játékokat, egész nap játszom. Amint hazaérek suliból, szinte reggelig játszom. Van sikerélményem, ami az élet semelyik másik területén nincs. Persze ez nem igazi siker, én is tudom, de olyan jó érzés nyerni, vagy legjobb játékosnak lenni stb.

Próbáltam új barátokat szerezni, de mindenki elutasító az egyetemen nem vevőek rám.

Mégis, hogy tudnék kilábalni a játékfüggőségből? Mit kéne tennem, hogy változhassak? Hogyan tudnék túllépni a szociális fóbiámon?

Köszönöm szépen a segítséget!

22/L



#Jatekfuggoseg
2019. okt. 25. 10:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
Mivel szoktál játszani? :D
2019. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Biztos Minecraftozik vagy Fortniteozik...
2019. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Változó mivel játszom. Leginkább FPS.
2019. okt. 25. 11:14
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

Figyelem! Elcsépelt válasz következik: menj pszichológushoz, vagy még jobb, ha egy megbízható pszichoterapeutához mész. De tényleg. Az egyetemeken általában ingyen szokott lenni x találkozóig pszichológus.

Azért mondom, hogy fordulj szakemberhez, mert nem olyan egyszerű dolog ez, ugyanúgy kell kezelni, mint bármely más függőséget. És a függőségeket pusztán önerőből nagyon nehéz legyőzni. Ha már ki tudod mondani, hogy igen, én függő vagyok, igen, ez nekem árt, akkor már jó úton haladsz.

2019. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 nemaRendőrség ***** válasza:
15%

Nőj fel!

22 éves nő vagy és még mindig játszol mint a gyerekek...

Már rég családalapításon kéne gondolkodnod, megtalálni a megfelelő embert stb.

Nem zavar a biológiai órád?? Már csak pár jó éved van

2019. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15 Köszönöm a kioktatást. Épp azért vagyok itt, mert változtatni szeretnék és tanácsot kértem.:)
2019. okt. 25. 14:01
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

NemaRendor, ha csak a gyerekek játszanának, mar rég bebukott volna az egész jatekipar. Sokan csaladapakent is játszanak. Apósom 60 evesen is játszik.

Nem kell lemondaniba játékról, elég megtartani második hobbikent.

Valami munkát keress, így több emberrel találkozhat, es nőnek az esélyei is.

2019. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%
Ajánlok neked erősen pszichológust. Ez nem "gyerekjáték" mert így az életed megy el melletted, semmi szociális készség, barátok, boldogság és önmagaddal törődés. Ez mind a tudatalattidba van elraktározva, van egy világképed ,egy hited hogy hogyan működik a világ, az elméd új ingereket nem kapott, azaz társalgás, szocializálódás helyesen és így ezért szenvedsz. Ez nem egyik napról a másikra fog menni. Sok sikert és ne add fel, merj menni JÓ pszichológushoz! Mielőtt félreértenéd, nem vagy elmebeteg semmi ilyen bajod nincs, csak a normális emberi természetedtől távolodtál el. 22/F
2019. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, valóban érdemes lenne szakemberhez fordulnom ezzel a problémával. Csak félek elmenni.
2019. okt. 25. 16:01
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Aki annyit mond, hogy csak elhatározás és döntés kérdése egy ilyen helyzetből kilépni az még csak át se tudja érezni ezt, hogy milyen lehet neked, nem mindenki ugyan úgy működik. A változás valakinek csak elhatározás kérdése valakinek meg kő kemény munka.

Jó lenne egy kicsit többet is tudni rólad ahhoz, hogy érdemben tudjunk valami okosat írni (ki vagy, mit csinálsz pontosan, stb.). Én is imádok játszani, sajnos mostanság már kevesebb időm van, de nekem is van olyan időszakom amikor belemenekültem vagy szívem szerint belemenekülnék egy ilyen helyzetbe. Nyilván van annak valami oka, hogy az életedben ami miatt ez nálad is így alakult. Ha nem akarsz magadról ide írni mindenki olvasatára akkor mesélj magadról akár privátban is nyugodtan.

2019. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!