Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az én sorsom a szenvedés, az,...

Az én sorsom a szenvedés, az, hogy nevessenek rajtam és, hogy semmi se sikerüljön. Van értelme így élni?

Figyelt kérdés

Csak azért születtem meg, hogy szenvedjek, semmi se sikerüljön és nevessenek rajtam. Az elmúlt 10 évet ellopták tőlem.

30 F


2019. dec. 1. 15:34
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
94%

Én tripla fogyatékossággal is próbálok élni még akkor is ha eddig az életben csak és kizárólag hátrányom volt ebből. Ami nem azt jelenti, hogy boldog lennék, de eddig az időt önsajnálatra pazaroltam szinte egész életemben és így közel a negyvenhez kell rájönnöm arra: ez nem vezet előre, sehova sem vezet.

Neked mi a problémád?

2019. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
Élni mindenhogy van értelme. Ady Endre vérbajtól szenvedve egy fűtetlen pinceszobában írta legjobb verseit. A vérbaj elég kemény betegség, gennyes, fájdalmas sebek lesznek tőle az egész testeden, és még úgy is szerelmesverseket írt... Aztán amikor végre túlélte a szifiliszt (vérbaj), mindjárt meg is halt tüdőgyulladásban. De lefogadom még lázasan is papír meg toll volt a kezében... Tudok mondani rá példát, hogy valaki az elvesztett 12 évét egyetlen nap alatt kapta vissza. Akitől visszakapta ott lakott tőle két házzal arrébb és nyolc éven keresztül minden nap eljárt a háza előtt. Minden nap megállt a kapu előtt egy pillanatra, sóhajtott egy nagyot és szomorúan, lehajtott fejjel továbbment. Aztán a nyolcadik évben valami történt, véletlenül ugyanahhoz szóltak hozzá egy internetes fórumon. –Nahát, Te vagy az –kérdezte az egyik. –Igen, én vagyok! –felelte a másik. Aztán másnap amikor a másik megint megállt a ház előtt, az egyik ott volt és szélesre kitárta a kaput. –Gyere be ha gondolod! –mondta a másik. –Aham, köszcsi, akkor bejövök vagy mi! –felelte az egyik. Aznap este semmivé lett számára az összes megpróbáltatás amin az előző 12 évben keresztül kellett verekedje magát. Nem tudom miről van szó, mert nem részletezted, de bármi legyen is az, abszolút igaz a közhelyes mondás: a remény hal meg utoljára. Remény mindig van, még a lehető legrosszabb helyzetben is. Kezdetnek egy jó nagy séta is megteszi a jó levegőn, a többi pedig jön majd magától...
2019. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

8: Nem igazán élvezek semmit. Eddigi életem során igyekeztem rendes lenni mindenkivel.

Mára rájöttem, hogy rosszindulat kifizetődő: azok boldog, akik minél nagyobb szemétládák. (Lásd pl. gyakori felhasználók jelentőd része.)


9: El KELL fogadnom? Miért, te ezt tennéd? Látszik, hogy semmi gondod nincs ebben az átkozott életben, így osztod a tanácsokat - és kímélj meg azon hazugságaidtól, amivel azt fogod bizonygatni, hogy neked milyen nehéz, milyen rossz... Ne fáraszd se magad, se engem.


10: kifogás? Ugye tudod, hogy te már évek óta a föld alatt rohadnál, mert kb két hónap után felkötötted volna magad egy fára a helyemben?


11: a problémám egy degeneráció. Nem tartom igazi betegségnek, de elégge tönkretesz.


12: és ezt te elhiszed?

Adyval kapcsolatban pedig arról nem volt szó, mennyire boldogan töltötte a betegségét...

2019. dec. 1. 21:57
 14/50 anonim ***** válasza:
Most, hogy megtudtam, hogy degenerációs problémád van, nagyon szolidáris lettem veled. Fentebb már írták, hogy tartsd szem előtt, miszerint a remény hal el utoljára. Én is ezt ajánlom Neked. Valamint azt, amit az interneten olvastam: "Ha a Sors citrommal kínál, kérj hozzá tőle egy Martinit is!" A Martini és a citrom jól megfér egymással. Minden jót és ne csüggedj!
2019. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
81%
12–es vagyok. Igen, elhiszem! Nemrég készítettem számára vacsorát ami ha jól értesültem ízlett is Neki. Látod, mindenki megpróbál itt segíteni Neked, de Te senkinek nem hiszel el semmit sem. Jóformán mindenki gonosz és hazug aki hozzá mert szólni a kérdésedhez. Még én is, aki eleve segíteni jött ide a hozzád hasonló embereknek, ráadásul teljesen ingyen, kizárólag önkéntes és független emberbaráti alapon. Soha nem kértem és nem is fogadnék el érte pénzt, mert nem azért csinálom. Azt gondolom, hogy Te jelenleg egy nagyon súlyos krízishelyzetben vagy és azonnal ambuláns segítségre van szükséged. Azt javaslom keresd fel a legközelebbi ügyeletes kórházat, minden ilyen kórházban van ambuláns pszichiátriai rendelés, éjszaka is ott vannak. Ott fogsz tudni beszélni olyan szakorvossal, aki teljesen biztosan képes lesz könnyíteni azon a nyomáson ami most rajtad uralkodik. Utána pedig pszichológus segítségével, tiszta fejjel sokkal könnyebb lesz mindent újból átgondolni.
2019. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező:

Nem, a rosszindulat nem kifizetendőbb és nem boldogok azok az emberek. Aki "mindenkivel rendes próbál lenni" azt látja, hogy a rosszindulatúak előtt nincsenek sem erkölcsi, sem morális gátak, törtetnek-taposnak, embereket bántanak meg,minősíthetetlenül viselkednek, de nem hiszem, hogy túl boldogok lennének. Tele vannak erőszakkal, gyűlölettel, úgy érzik, csak hanggal és bunkósággal tudnak érvényesülni, meg aggresszivitással.

2019. dec. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

15: nem vagyok krízishelyzetben. Az élet megtanított arra, hogy így kell hozzáállni a dolgokhoz.

Orvosi segítséggel pedig nem megyek semmire, hiszen nincs is gyógyítható bajom.


16: akkor rosszul hiszed. Minél alattomosabb, gonoszabb valaki, annál sikeresebb az életben és annál kevesebb problémát ad neki az élet.

2019. dec. 2. 19:10
 18/50 anonim ***** válasza:
Engem másra tanított meg, homlokegyenest az ellenkezőjére. Ha Te is 38 évesen akarsz rájönni, hogy valamit rosszul csinálsz, akkor folytasd nyugodtan, én abszolút nem akarok beleszólni, kizárólag a Te dolgod. Nem is osztogatok tanácsokat, ha azt külön nem kérik, nem vagyok valami agresszív típus.
2019. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Majd rádöbbensz.

Az élet válogat. Egyeseket szeret, támogat, míg másokat (köztük engem) el akar pusztítani. Lelkileg leginkább. Ezért vett el alapvető dolgokat tőlem.

2019. dec. 3. 00:03
 20/50 anonim ***** válasza:

Na látod ebben igazad van....

. “Minél alattomosabb, gonoszabb valaki, annál sikeresebb az életben és annál kevesebb problémát ad neki az élet.”

2019. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!