Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az én sorsom a szenvedés, az,...

Az én sorsom a szenvedés, az, hogy nevessenek rajtam és, hogy semmi se sikerüljön. Van értelme így élni?

Figyelt kérdés

Csak azért születtem meg, hogy szenvedjek, semmi se sikerüljön és nevessenek rajtam. Az elmúlt 10 évet ellopták tőlem.

30 F


2019. dec. 1. 15:34
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
80%
"Senki sem nézhet le a beleegyezésed nélkül" nem tudom, kitől ered, de igaza van.
2019. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

Nezd meg a Titok c filmet


Vagy es a mi a csudat tudunk a vilagrol c filmet

2019. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
51%

Nem az önsanyargatàsban kellene elveszni s ujjal mutogatni, az helyett: hogy mélyen elgondolkodnál:


Ki vagyok én?

Miket szeretek?

Hobbi?

Miből mit lehet kihozni, alakítani?

Legyen az szó egy kisebb tárgyról vagy ÖNMAGADRÓL!!!


Céljaid? Elképzelés/ek?

Vágyak?

Álmok?

Jövőkép?


Tudod-e értékelni önmagad?

Észre veszed-e a sz∆arban a pici jót is?

Van-e jó benned?


Meg vagy elégedve munkáddal?

Életeddel?


Ki is valóban az igazi mumus?


TE látsz bele fejedben, magaddal vagy összezárva, akivel nem vagy megelégedve.


Önmagad elől pedig nem MENEKÜLhetsz!


Nézz szembe magaddal, mert itt az ideje!


Szokták mondani: az igazság fáj...


Fájni fog, de lesz eredménye, ha van akaratod. Pl:

Nem akarok ekkora lúzer lenni, boldog akarok lenni.


Az éveidet nem ellopták: ELPAZAROLTAD!


Nem tettél meg lépéseket, önmagaddal szemben. Nem cselekedtél, küzdötél igazán.


Tudod miért?


Mert akkor nem ilyen negatív szöveget írtál volna.


"Minden és mindenki" miatt vagy az aki...


Dehogy!!!


Hagytad magad elveszni a negatívitásban, depresszióban.

S feladtad... Gyáva szavak mögé burkolva a SAJÁT hibáid sorozatát.


TE élsz a testedben, Te irányítod mozdulataid, szavaid, tetteid.

Te látsz ki a saját fejedből, te gondolataid cikáznak odabent.


Nekünk embereknek van tudatos tudatunk.

Tudunk átgondolni érzelmeket is, pl mi mit vált ki s miért(?)


Ha hagyod magad elveszni ilyen elégedetlen maradsz belefulladva a saját mocskodba, mit nem takarítgattál az évek alatt.


Vegyük úgy, hogy egy bársony szőnyeg az életed. A piszok s miegymás mindig kerül rá.

Kérdés az:


Letakaritod?


Igen vagy nem.

Ha igen, akkor tiszta újra.

Ha nem akkor csak halmozódik rá a sok sz∆r.


Vagy lusta módra, nem akarod látni a "munkàt" ezért megfordítod a szőnyeged.

...igen ám, de a szőnyeg alja már nem olyan szép, mint a teteje eredetileg lett volna, HA letakarítja.


S te ezt tetted Önmagaddal!


Az évek múlnak, a szőnyeg is megöregszik.

Nem olyan energikus "színekben pompázna, ha tisztítva is lenne, de nagyon nem mindegy mennyire is fakó az a szín vagy már belepte a kosz.


Fiatal "férfi" vagy. (Azért idézőjelesen írtam, mert számomra nem valami férfias, amit magaddal csinálsz)


Előtted van lazán még minimum 30év!

Ne legyél barom!


+ Gondolj bele: 20 évünk: babakor, bölcsis, ovis, sulik...


Huszonévesen tapasztalgatsz, ÖNmagadat kellet volna kutatni, fejleszteni s ha az meglesz jöhet a többi!


Ne nyavajogj, legyen tököd és állj talpra!

Aki igazán akar az megoldja, ha törik, ha szakad és 100%-ot bele ad!


Van egy ismerősöm, akinek végig láttam az útját:

Hajléktalan volt (lett anno), megtört, de valamikor helyére pattant az agya 'jézusom, mi a fenét csinálok, ennél több vagyok'.

Az utcáról harcolta fel magát s jelenleg cégigazgató, amit maga alapozott meg egy kis panel aljában bérelt garázsban.


Szedd össze magad és HAJRÀ!!!!!!!!!!!

2019. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:

UI.:


SOHA senki nem fog tudni, mindenkinek megfelelni!

Nem is kell!!!


Ahány ember annyi személyiség!

Az más, hogy vannak közös vonások/dolgok.


Magadnak felelj meg, mert az nagyon nincs helyén.


Majd szelektálj család, ismerős és barátok közt, a többi ember meg le van tojva.

Emberként viselkedsz, ennyi.


Azokat kell megtartani magad körül, akik fontosak számodra és rendesek veled, többin átnézel vagy csak emberként tekinted őket.


Nem kell mindenkivel seggrepuszit játszanod...

2019. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
Te mit gondolsz? Szerinted van értelme?
2019. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

21: én lenézlek az optmista ostobaságod miatt és azért, mert fingod sincs a valóságról. Beleegyeztél?


22: ne fárassz ilyen baromsággal.


23: te meg húzz el a jó büdös...


Tisztában vagyok magammal és az életemmel. Pont ez a baj. Mi értelme olyan álmokért harcolni, amelyek nem azok, amiket elképzeltem?


Azt hiszed én vagyok a katalizátora ennek? Akkor miért volt az hogy EGYIK NAPRÓL A MÁSIKRA KAPTAM MEG A DEGENERÁCIÓMAT? Azt, amitől te és a hozzád hasonló, az életet egyáltalán nem ismerősk már a FÖLD ALATT ROHADNÁNAK MERT FÉL ÉV UTÁN AZ ÖNUTÁLAT MEGÖLT VOLNA!


Milyen igazságról beszélsz b@s.zó.dj meg?!?!? Arról, hogy a depresszióm és a folyamatos küzdelmem ellenére elmarafó eredmények miatt itt tartok? Szerinted ezt nem tudom te majom?

Látod, mennyire ostoba vagy, azt gondolod, hogy ha próbálkozik valaki, minden rendben lesz! Ez óriási hülyeség, én 10 éven keresztül harcoltam - úgy, hogy te a helyemben fél év után kipurcantál volna!


Épp azért vagyok ilyen helyzetben, mert megtettem mindent! De az eredmények elmaradtak! És igen, mára feladtam, mert rájöttem arra, amit a kérdésben leírtam.


Aztán meg olyan gátlástalan fééreg vagy, hogy idejössz hazudni a "csodáról", hogy xy megváltoztatta az életét, stb! Tűnj el a mocskos fantáziavilágoddal azok közé, akiknek fogalma sincs a valóságról!!!

2019. dec. 7. 22:38
 27/50 anonim ***** válasza:

Naponta milyen dolgokra szoktál gondolni? Ha olyanokra, hogy "nevetnek rajtam", "lenéznek", "rossz nekem és másoknak jobb", akkor ez eredményezhet olyat, hogy csak ezt veszed észre, ezt látod.

38 éves koromra jutottam el oda, hogy erre pazaroltam az életemet, ilyesféle gondolatokra és mivel erre pazaroltam, önmagamat másokhoz képest semminek tartottam, mások ezt megérezték rajtam. Adott közösségbe bekerülve úgy és olyan módon beszélnek velem egyesek, amilyen hangot soha senkivel szemben nem engednének meg maguknak. Mindig megérzik az emberek a gyengeséget, mindennél jobban. Ha az ember ki van szolgáltatva másoknak (mert önmagát se becsüli semmire), azt mindennél jobban megérzik. Én is úgy érzem, hogy elpazaroltam az eddigi életemet és a kevés élettapasztalat meg a "mit szólnak mások", a "mindenkinek megfelelés" miatt elvesztettem önmagam, vagy nem is tudom, miképpen foglalmazzak.

Nem volt szándékomban okoskodni.

Több fogyatékosságom is van, melyek akadályoznak az életben való boldogulás tekintetében.

2019. dec. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Velem "kedves" mindenki. De ugyanakkor tudom, hogy ha elmondanám a gondjaimat, mindenki megalázna. És akkor nevetnének.
2019. dec. 10. 08:52
 29/50 anonim ***** válasza:
Nevetni a kabaréelőadáson szoktak és ez itt nem kabaréelőadás ha nem tévedek. Próbáld meg értelmesen, összeszedetten, mások lebunkózása nélkül leírni mi a probléma és akkor megpróbálhatunk rá közösen valamilyen megoldást találni. Sok embernél az a legnagyobb baj, hogy beletörődnek a sorsukba és elhagyják magukat, minimális változást sem akarnak elérni pedig lehet már egy kicsi is nagyot tudna dobni az állapotodon pozitív irányba. Másrészről nem a lehetőségeid megteremtésén fáradozol, hanem ellenérveket és hiedelmeket gyártasz amelyek nem csoda, hogy meggátolnak a továbblépésben. Meg kell tanulni felállni, annyiszor kell felállni ahányszor elestél, minden elesésből tanulsz valamit, azt pedig legközelebb már fogod tudni kamatoztatni. Ha elestél fel kell állni és tovább kell menni, ez az egy lehetőséged van. Aki nem kel fel a földről abba belerúgnak és agyontapossák, kivéve ha lovakról beszélünk, mert azok ösztönösen átlépnek a földön fekvő emberen... Erre csak azt tudom mondani Neked, hogy nem is annyira régen, egy évvel ezelőtt felakasztotta magát egy volt kollégám azért mert beleszeretett az egyik diákjába. A lánynak nem lett volna semmi kifogása amint utólag elmondta, de a volt kollégám ahelyett hogy megnézte volna mit ír erről a törvényi szabályozás inkább ment a saját feje után, bebeszélte magának hogy semmi esélye nincsen és ennek meg is lett a következménye. Pedig lett volna esélye nem is kevés, ráadásul nem követett volna el semmiféle bűncselekményt mert a lány már régen elmúlt 14 éves, boldogok lehettek volna együtt. Örülök, hogy végre megértetted, hogy nem bántani akarunk, hanem segíteni... Mindenkinek nehéz, nem csak Neked, szóval nem vagy egyedül... Én pl. tőle kaptam iszonyú sok erőt, végighallgattam a komplett életművét és ez olyan szinten helyre tett mintha pszichoterápiára jártam volna, utána már sokkal könnyebben talpra tudtam állni. [link] Persze mindenkinek más az ami segíteni tud, türelmesen keresni kell és akkor egy idő után meg fogod találni... Aki viszont nem keres az nem is talál, ez már csak így szokott lenni... Javaslom még Charlotte Brontë Jane Eyre című könyvét ha inkább olvasni szeretsz és nem zenéthallgatni... Inkább nem mondok róla többet, mert nem akarom előre lelőni hová fog a végén kifutni a történet...
2019. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Nem, nevetni az emberek szoktak másokon. A jobbak nevetnek a rosszabbakon.


Nem kell megértenetek a problémát. Van egy gondom (illetve több), amitől én vagyok a legrosszabb, legszánalmasabb. Nem látszik rajtam, nem igazi betegség, de attól még létezik. 10 éve próbálom megoldani, sikertelenül. Hangsúlyozom, olyan dologról beszélünk, ami gyakorlatilag egy esszenciális, alapvető dolog.

Ezek után természetes, hogy negatív vagyok és beletörődtem a dolgokba. Mert megváltoztathatatlanok. Ez a hajó elment.


Milyen felállásról beszélsz? Látod, olyan vagy mint a többi, jöttök az optimista hülyeségetekkel miközben fogalmatok sincs a dolgokról.

Egy kérdés: azt mondod minden kudarc után fel kell állni és tovább menni. MI VAN AZOKKAL, AKIK SÉTÁLNI SEM TUDNAK AZ ÖNBIZALOMHIÁNYUK MIATT? AKIKET ENNYIRE MEGNYOMORÍTOTT AZ ÉLET?


Ez a gyakori, itt mindenki félreért mindent: nem vagyok mozgáakorlátozott, tudok sétálni, járni. Egy hasonlat volt.


A kollégád halálánk oka pedig összehasonlíthatatlan az én gondommal. (Részvétem egyébként.) Épp ezért szoktam mondani, hogy az emberek 99%-a a helyemben már halott lenne.

2019. dec. 10. 14:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!