Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogy bírjátok, ha nincs...

Ti hogy bírjátok, ha nincs kivel beszélnetek sem, amikor fojtogatnak a szavak?

Figyelt kérdés
A mumkatársakkal amúgy sem célszerű ilyenekről beszélgetni, mert pletyka lesz belőle ezért nekik nem szívesen mondok semmit. Nem igazán vannak barátaim és senkim, akinek szívesen elmondanám, h mi nyomja a lelkem, de belül meg azt érzem, h szétrobbanok a nyomástól, h nincs kinek kimondanom, nincs kivel beszélgetnem róla, vagy tanácsot kérni.

2020. febr. 9. 17:31
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Egyébként sztem vannak tb alapon igénybe vehető pszichoterápiák. De nem kifejezetten keresgéltem a témában, csak így rémlik, mintha olvastam volna vhol.
2020. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
59%

20-as, abszolút nincs igazad.

Ha egy pszichológusnak is ezt mondaná, hogy nem akarom megosztani, akkor szerinted érdemes foglalkozni vele ?

Biztosan lenne itt több ember is aki tanácsod adna (köztük magam is), de ha a kérdező nem jut el odáig, hogy a problémát is ismertesse, akkor már megbocsáss, de tojok rá.

2020. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazad van 22es, lehet, hogy nem. Én csak a saját esetemből indultam ki, hogy vannak nekem is olyan problémáim, amit egyedül pszichológussal, vagy csak hozzám nagyon közel állókkal osztanék meg. Csupán azért írtam, amit írtam, mert létezik ilyen.
2020. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
58%

Ha csak a pszihi-vel és a közeliekkel osztanád meg, akkor nincs helye a kérdésnek ezen az oldalon.


Nehogy már az legyen, hogy bemegyek az orvoshoz, azzal, hogy fáj. Mire az orvos: Mi fáj ?

Azt nem mondom meg.

Akkor ne menjen orvoshoz.


De ugyanez egy boltban is megtörténhet:


Kérek egy húst. Milyen húst ? Azt nem mondom meg.


Akkóóóó vegyé rizst.

2020. febr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

65%-os neked mi bajod van? Tudsz olvasni? Érted a kérdést? Nem hallgatóságot keresett a kérdező, nem azt mondta, hogy senkinek nem beszélne róla, hanem hogy egy anonim oldalon egy full idegennek nem akar. Ez elég érthető és elfogadható álláspont, te meg jöttél belekötni valakibe, aki segítséget kért, de még azt sem érted, hogy miben.

Én is úgy tudom ingyenesen is elérhetőek szakemberek, csak sajnos ezek nem mindig a legjobbak abban amit csinálnak. Érdemes keresgélni köztük, talán valamelyiken keresztül megfelelő segítséget kaphat a kérdező.

2020. febr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Van naplóm, abba szoktam írni ilyenkor.
2020. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

Kedves 68 százalékos !

Mindig elgondolkodom azon, hogy az emberek intelligenciája miért nem terjed ki odáig, hogy ne a százalékok alapján szóljon valakihez, hanem a kérdés sorszáma alapján. A százalék napról napra változhat, míg a sorszám állandó marad, feltéve, ha nem történik közben moderáció, ami miatt kimarad egy sorszám.

Szóval kedves #25-ös.....

Én voltam a #5-ös hozzászóló is és ott úgy gondolom tömören megfogalmaztam a lényeget.

Az anonimitás a legjobb a kérdező számára, ezt úgy látom ő sem ismeri fel és te sem.

Egyetlen dolgot mondj, ami miatt ez káros lenne a kérdezőre.

Hogyan gondolhatod azt, hogy amit anonimként nem mer elmondani, azt majd el fogja tudni mondani egy olyan személynek, akinek a szemébe kell néznie.

2020. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Azért a %-ot írtam, mert nincs neved, és több válaszod volt, így ez volt a legkézenfekvőbb számomra, egyszerűbb mint felsorolni az összes kis sorszámodat. Te másfajta logika mentén létezel, észrevettük.

Próbálom tagoltan, figyelj nagyon! A kérdezőnek olyan személyes jellegű problémája van, amit nem akárkivel akar megbeszélni. Nem fél elmondani valakinek, hanem nem akarja elmondani akárkinek, bárkinek. Egy barát, vagy egy terapeuta nem bárki-akárki, te viszont itt az vagy a kérdezőnek. Ezt ennél érthetőbben nem lehet elmagyarázni, én kérek elnézést, ha még mindig nem fogtad fel.

A másik kérdésedre a válasz: Vannak ám olyan problémák az életben, amihez nem elég ha meghallgatsz valakit és osztogatod neki a személyes kis meglátásaidat a világ dolgairól. Előfordulhat, hogy te sem vagy kompetens ebben a kérdésben. Bár biztos nagyon magabiztosan tudod állítani magadról, hogy óriási élettapasztalatod van és mindenhez is értesz, de sajnos éppen az ilyen típusú emberek mint te, többet ártanak mint használnak a "kedves" tanácsaikkal.

2020. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

Biztosan én nem értem a lényeget.

A fő kérdés kulcsszavai a következők:


- munkatársnak nem mondom el

- nincs barátom és senkim

- nincs kinek elmondanom

- nincs kivel beszélgetnem

- nincs kitől tanácsot kérjek


Akkor kerek perec mond meg, hogy kinek kellene elmondania.

Ne beszélj mellé. Konkrétan nevezd meg a személyt.

2020. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy látom, hogy a kérdező kiszállt a beszélgetésből. Ez elmond mindent.
2020. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!