Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogy bírjátok, ha nincs...

Ti hogy bírjátok, ha nincs kivel beszélnetek sem, amikor fojtogatnak a szavak?

Figyelt kérdés
A mumkatársakkal amúgy sem célszerű ilyenekről beszélgetni, mert pletyka lesz belőle ezért nekik nem szívesen mondok semmit. Nem igazán vannak barátaim és senkim, akinek szívesen elmondanám, h mi nyomja a lelkem, de belül meg azt érzem, h szétrobbanok a nyomástól, h nincs kinek kimondanom, nincs kivel beszélgetnem róla, vagy tanácsot kérni.

2020. febr. 9. 17:31
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Tudom, h miért nincsenek barátaim. Sokat költöztem és a távolság gyakran megölte a barátságot. Tartom velük a kapcsolatot, de az nem egy bizalmas barátság. Magamba forduló vagyok, nem is igazán kerestem edgig az emberek szorosabb társaságát. Egy szóval se mondtam, h ez nem az én hibám.

Nekem is megvan a jogom véleményt formálni azokról, akik előítéletesek. Nem ismersz, nem ismered az életem, fogalmad sincs, hogy jutottam ide, bár most ez mellékes. De ez, amit nem szeretek, mikor emberek úgy ítélkeznek, h sose jártak a másik cipőjében...ez sokat elárul.

Ezzel a kis monológgal én úgy érzem, h valamit bizonyítani akarsz. Aki teljes ember, az nem bizonygat semmit.

2020. febr. 11. 15:07
 42/52 anonim ***** válasza:

"A véleményem mindig az volt azokról, akik nem képesek a saját pszichéjüket kezelni, hogy nem életképesek. Minden vackon sírni kezdenek, önálló döntésekre képtelenek. Ha valaki megmondja nekik, hogy mit kellene tenni, azt sem képesek végre hajtani"

Akkor miért vagy még itt és reagálsz? Logikusan levezetted, hogy az ilyenekkel nem kell foglalkozni, egy, ahogy te hívtad "életképtelennel", nem hallgatnak Rád. Akkor miért pazarlod az idődet itt? Hm?

" Soha nem kértem tanácsot senkitől, mert nem volt rá szükségem. "

Te magad ismered be, hogy semmi tapasztalatod nincs abban, hogy milyen mikor valaki lelki traumán megy át. Ezért nem tudod ezt az egészet megérteni, meg mert ez az egész nem logikai alapon működik, max. az érzelmek elfojtása. Nem a korod határozza meg azt, hogy tapasztalt vagy-e az akatuális témában. Jó neked, ha semmi olyan nem történt az életedben, amit nem tudtál feldolgozni. És azt kikérem én is, hogy nem "vackok"-ról van itt szó, legalábbis egy trauma nem kis vackokon múlik. Lehet megéri elolvasni.

[link]

2020. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Na neeeeee

Azt mondod kérdező, hogy nem ismerem az előéletedet és úgy formálok véleményt.

Naná, hogy úgy formálok véleményt.

Volt rá lehetőséged , hogy elmond, nem tetted, így nehogy már másokat okolj, hogy csak a meglevő információkból alakítanak ki rólad véleményt.

Ezt a labdát csak tartogasd magadnál, ne dobd vissza.


Volt egy idő, hogy jó 6-7 évig jártam fel egy fórumra, ahol egy bizonyos hobbit űzők tömörültek. Több , mint 10500 hozzászólásom volt ez idő alatt. Az az 500 ember aki napi, heti rendszerességgel beszélgetett az oldalon szépen lassan megismertek és ami lényeg, hogy megkedveltek. Ha most évek után benézek a fórumra azon kapom magam, hogy körbe nyüzsögnek a régiek, és hogy még azok is ismerik a nevemet, akik később csatlakoztak az oldalhoz.

A sok emberből személyesen csak 3-al találkoztam, ebből kettővel nagyon jó barátságba kerültem de sosem találkoztam velük azóta. Nagyon szeretek velük beszélgetni és ők is velem. A többi 500-al csak akkor beszélgetek, ha a fórumon összefutunk. És tudod mi az érdekes, hogy elég sok van köztük, akik jól érzékelhetően keresik a barátságomat.

Akkoriban azért hagytam el az oldal rendszeres látogatását, mert már az időm nem engedte, hogy ennyi kapcsolatot ápoljak. Több barátom lett, mint akit érdemben meg tudok tartani a helyi barátaimon kívül.

Szóval a távolság egyáltalán nem akadály, hogy barátokat szerezz. Ha érdekes , humoros ember vagy, akkor kedvelni fognak, akárhány fogad is van és akármennyire nagy a púpod. Ha állandóan a negatívumot látják benned, akkor menekülnek.

2020. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Látszik, h nem ismersz. Elképzeltél valamilyennek és folyamatosan ontod a kritikát. Mindegy, engem nem zavar, szíved joga.

Te vagy az, aki annyit írt nekem privátba, h "Szia"??? És mikor még el se olvastam, már jött a kövi üzi kevesebb, mint egy óra után, h "seggarc..." ????

Mert akkor kezdelek megérteni.

2020. febr. 11. 16:05
 45/52 anonim ***** válasza:

A seggarc, nem az én stílusom. Szóval az nem én voltam.

Ha véleményem van, akkor kiírom nyilvánosan, ha feleségül kérlek, akkor azt is.

A kritika egyébként jó, mert akitől kapod az nem fog hátba támadni.

Te nem utálod az olyan embereket, akik csak a szépet és jót mondják a szemedbe, miközben nem azt gondolják.

2020. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim válasza:
Nekem az olvasás nagyon sokat segített. Minden könyv, történet megtanít valamire. A szereplők pedig kicsit a barátaiddá is válnak. Lehet hülyeségnek tűnik elsőre, de sok könyv után rájössz, hogy mindig van szarabb az életben és megtanulod értékelni azt ami van. És talán magadban is sikerül a lelked gondjait rendezni, elfogadni bizonyos dolgokat amik veled történtek. Egyszer majd megtalálod azt az embert az életedben aki meghallgat és akinek te is szeretnéd elmondani a dolgaidat, de addig próbálj meg szép dolgokat találni az életben, a napjaidban, ez egyrészt rád is pozitívan fog hatni, másrészt a körülötted levő emberek is jobban fognak nyitni feléd.
2020. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
2020. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Kerested a logikát, de nem találtad igaz? :D

A kérdező nem a problémájára várt itt segítséget, hanem azt kérdezte mások kinek szokták elmondani a sajátjukat, ha épp nincs senki közelebbi barát vagy családtag aki meghallgatná őket.

Annyira bonyolult ez? Még hányféle formában kell szájbarágni hogy feldolgozd?

2020. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Úristen. Ez a vita már nagyon gáz és nevetséges mértékeket öltött. Ez van mikor valaki unatkozik, és csak máson képes csámcsogni, és belekötni másokba...Aztán meg ide jön panaszolni, hogy vki törölte a kérdését, és diszkriminál.
2020. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Jeez.

Oké, ez a vita nagyon nevetséges és gáz mértékeket öltött. :D Ilyen, mikor valakinek nincs jobb dolga, mint unalmában másokon csámcsogni és belekötni. Aztán mi mit kezdjünk azzal, hogy törölték a kérdésedet Mr. Diszkriminatív Úr? Nem kell itt vergődni.

2020. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!