Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más fialnak kb.20 és 40...

Más fialnak kb.20 és 40 között nincs elege ebből az országból, az itteni életből?

Figyelt kérdés

Belefáradtam. Kiégtem. Semminek nem látom értelmét.... Gondoltam írok többet, de szerintem ennek sincs semmi értelme, hogy itt kifejtsem.


Na jó talán annyi hogy: elegem van a politikából, a kormányból társadalomból... is!


Kezdődő fóbiáim félelmeim vannak hivatalos ügyek intézésétől, mert Magyarországon mindent átsző a maffia, meg a rossz indulat. Itt mindenki gyűlöli a másikat és éppen, hogy megtűri. Mérgező a lékkör én meg nagyon stresszes vagyok...


Szerintem az élet lapvetően értelmetlen és kilátástalan (legalábbis itthon) és túl van bonyolítva. Túlbürokratizált, túlszervezett stb.


Nagyon nem érzem jól magam itt, szeretném a hazámat ha nem lenne ilyen elbszott az egész. Kamukeresztéynekkel és képmutatással.



2022. dec. 6. 12:12
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
80%

Én is így érzek. Undorító ez az ország, a benne élő társadalom. Szívem szerint én is másik országba mennék, de párom ragaszkodik, hogy maradjunk, emiatt pedig nem akarom, hogy elváljunk egymástól. :(


Sokszor már csak abban reménykedek, hogy lassacskán kihal az a megkeseredett, befásult réteg, ami jelenleg behálóz mindent és a fiatalabb generáció itt maradó tagjai képesek lesznek változtatni... de aztán szembe jönnek az utcán a tizenévesek, beleordítanak a pofámba undorítóan viselkednek, és elvesztem ezt a halvány reményt is...


23/L

2022. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

36/f

Én vagyok az a tipikus vidéki csávó, aki lehazaárulózta azokat akik kimentek 10-15évvel ezelőtt, akinek minden haverja hungarista, vagy skinhead…

Aki megissza a söröcskéjét aztán szarik a világra…

Nade 30évesen valami eltörött bennem is…

Egyszerűen többre vágytam.

Nem megyek bele politizálásba ilyenekbe, leszarom az egészet, de utazásra vágytam, pálmafákra, bikinis csajokra, így mivel mást nem ismertem, kimentem a szobafestő mázoló szakmámmal írországba… a pénz nagyon jó volt, az igényeim mindig alacsonyak voltak lakhatásra, szóval nem vitte el minden pénzem az albi, tudtam sporolni, akkor el tudtam menni Grand canariára 2 hétre, aztán fél év múlva… thai földre 2 hétre…

Ez sem volt nekem elég, ennél sokkal többet akartam pálmafákat, meg bikinis csajokat, úgyhogy sporoltam mégkeményebben, tanultam egy kis spanyolt és kijöttem Tenerifére, mikor kijöttem volt pénzem 6hónap albérletre, nem ismertem semmit, senkit… már 4. Éve vagyok itt, tökéletesen jól érzem magam, simán meg lehet élni festésből itt is, de néha segítek ácsoknak, kőműveseknek, és egy kertépítő csapatnak is… imádok itt lenni, már anyukámat is kihoztam, ő is imád itt lenni, én már egyáltalán nem tervezem, hogy innen hazamenjek.

2022. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
21%
Nincs.
2022. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
83%
Nem véletlen léptem le 18 évesen . Konkrétan a szakma után 2 héttel már meg volt a munakhelyem és jöttem ki Angliába . 5 éve élek itt jelenleg az állampolgárságit csinálom és nem fogok Magyarországra vissza költözni . Évente 1x haza megyek 1 hétre , de azt is csak mert kell és illik egyszerűen undorodom az országtól a vezetőik miatt illetve , hogy sajnos a magyar egy brika nép . Egyszer kellene egy rendes tüntetés mint a régen volt a taxis blokád is vagy akár a forradalom . Addig nem lesz élhető ország az biztos amíg nem lesznek akik tenni akarnak érte
2022. dec. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%
34. Sajnos ennél jóval összetettebb a probléma, egy tüntetés nem fogja megoldani, de még egy forradalom sem tenné, nem csak a politikusaink szemetek, de még akiket a helyükre tennének, azok is azok lennének… sajnos az az ország ilyen marad, mostanában ne is számíts változásra, ebben a történelmi korban ilyen, vagy szarabb lesz magyarnak lenni.
2022. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
#35 ebben igazad van , de legalább egy elég nagy ramazuli hátha minimális észt verne az emberek fejébe . Őszintén emiatt sem fogok haza költözni, konkrétan amikor haza megyek már akkor hányi tudnék attól ami otthon megy amikor át lépem Hegyeshalomnál a határt . Magyaroszágon az árak nyugatiak a fizetések meg Balkániak pontosabban a román minimálbér is több mint otthon és az árak ott még sem annyira gázak . Na meg oké háború van , de fura magyaroszágon kívül sehol sincs akkora válság és főleg nem a háborúra fogva ....
2022. dec. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
11%
Én direkt úgy megyek haza, hogy balatonra, vagy villány, stb olyan helyen keresek szállást, ahová az értelmiség jar, így nem a kesergő minimálbéresek közt töltöm a szabadságom, így tudok “feltöltődni” is otthon.
2022. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak idős anyám miatt maradok itt, én sem vagyok már tini. Sajnálom a fiatalokat, akik külföldre kényszerülnek, az itteni kilátástalanság miatt. De amíg itt ennyi a birka, akik bedőlnek ilyen szenteknek és a politikusi szervezett bűnözésnek, addig tényleg nincs remény változásra. Tragikomikus, komolyan mondom 😅.

[link]

[link]

2022. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
29%

Nekem egyelőre jó itt.

Itt van a családom, itt vannak a barátaim.

Van egy hétvégi házunk Bp.-től nem messze, illetve mind saját tulajdonú ingatlanban élünk. Nekem idén harmadszor emelnek a fizetésemen (igaz ez annyit is ér, hogy ugyanannyit keresek euróban, mint fél éve). Édesanyámnak nem, de őt kisegítem.

Egyelőre elvagyok itt. Nem akarok kimenni, egyrészt mert itt most egyelőre mindenem megvan, másrészt a nagy progresszív Nyugaton úgyis csak egy kelet-európai migráns lennék. De ha nagyon elharapódzik a helyzet, valahogy úgyis elboldogulok külföldön is, villamosmérnök vagyok, angolul és németül folyékonyan beszélek, szóval valami lenne.

Ha viszont a csupasz s@ggemmel kezdtem volna az életet és nem lenne jó a családom, már rég kimentem volna. Vagy így, vagy úgy megoldottam volna.

Hisz hiába keresek átlag felett, az albérletárak miatt a fizetésem fele mindig elmenne csak lakhatásra.

Röviden és tömören, engem a megszokott életszínvonalam és a szociális háló tart itthon.

F

2022. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
13%

Csak a tanulatlanokat tudom megérteni, hogy elmennek.

Én sem vagyok egy rakétamérnök, egy egyszerű hideg burkoló vagyok.

Sok régi cimborám ment ki, vendéglátóznak, gyári melóznak, dolgoznak rengeteget, és miért? 2000-2200eurókért… aztán évente 1-2 * tudnak csak hazajönni, akkor meg eljátszák a kiskirályt, ők fizetnek mindenhol mindent, csak, hogy lássuk milyen jól megy nekik… de nyaralás cégére valahogy mindig kifogynak ebből a lendületből :D

Na én burkolóként itthon lazán, nem beleszakadva a munkába, vállalkozóként, a saját főnököm vagyok, a saját időbeosztásommal, lazán megkeresem ezt a pénzt… de amúgy többet.

És ez csak egy szaros építőipari szakma… egy könyvelő, vagy egy munkavédelmi előadó, még ennél is többet kereshet lazán és ezek még mindig nem egyetemi szakok…

Szóval nem tudom mi ez az állandó rinya, simán meg lehet élni itthon, csak nem kéne leragadni a gyári melós szinten… minimális önképzés és ki lehet onnan törni…

Menjetek már ki az utcára, nézzétek meg hányan furikáznak 20-30milliós autókkal… na ők se gyári melósok… de nem is rinyálnak ennyit, hogy jajj de szar itt élni… ha szarba se veszed magad és megelégszel a minimummal, sehol nem lesz jó élni.

2022. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!