Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy züllik, gettósodik az ország? A felkapott újkultúra divathullámok, kispálos alter bölcsész életérzés pedig lassan értelmetlennek bizonyulnak. A helyébe lépnek a designer drogok, a herbál, a gengszter stílus.

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit haboztam kerdezo hogy irjak-e ide mert en mar az 50 en feluli korosztaly vagyok es raadasul se a multban se most nem voltam zeneerto se zeneszerto se mert botfulem van. viszont imadok olvasni informalodni tobb ezer konyvunk van itthon is de konyvtarba jartam mar 8 eves koromtol. ezt csak azert irom le mert a ferjemnek van ket diplomaja en pedig vegzettsegem szerint gyors es gepirono voltam es egy tanfolyamot vegeztem ami a munkamhoz kellett amikor meg otthon eltunk. tobb evtizede vagyunk hazasok de mindenrol tudunk beszelgetni a ferjemmel es a baratainkkal is akik kozt van egyetemi professzor es vizvezetekszerelo egyarant. Szoval nekem az a gondom az egesszel hogy nem vegzettsegek es iskolai fokozatok szerint kellene osztalyoznod az embereket. az a szakmunkas gyerek akit emlitettel akkor is pont ilyen tusko lenne ha gepeszmernokire jarna mert ilyen a termeszete. sajnos testkozelbol ismertem egy elektromernokot akinel sotetebb es modortalanabb emberrel meg nem is nagyon talalkoztam. aki az egeszseg mottoja cimen egy szuletesnapi vacsoran elfingta magat 30 ember elott az asztalnal es hivatkozott arra hogy o az egeszseget nem teszi kockara a sok "hulye" miatt. ezek mi voltunk o volt a vendeg tobbek kozott.

szoval hidd el alacsonyabb vegzettsegu emberek kozt is talalsz jomodoru tajekozott es kellemes embert.De ne akard hogy az emberek"maradjanak meg a sajat korukben" mert mindenkinek van joga ahhoz hogy tagitsa a latokoret ismerkedjen stb. az a lany akit egy ilyen fiu elvisz eloled hidd el nem eri meg meg azt se hogy gondolj ra. Probalj kicsit rugalmasabb lenni. Itt nyugaton ahol elek az emberek siman jarnak el golfozni egy klubba a foglalkozastol fuggetlenul mert tortenetesen a hobbijuk koti oket ossze. egy olyan lany aki szereti Beethowent vagy a country zenet vagy a ti korosztalyotok valamelyik jonak minositett mufajat nem fog egy ostoba fickoval elmenni mert nem tud vele mit kezdeni es 5 perc utan rajon hogy a fiu idegesitoen bunko. Legy derusebb es magabiztosabb egy kicsit, es legyen sokkal szebb az idei eved!

2017. jan. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim válasza:
Üdv a valóságban barátom, az életben nem mindenki barátságos, sőt sokszor az életed van veszélyben, és rajtad áll hogy mennyire vagy alkalmas a túlélésre. Hamarosan csúnya világ köszönt majd azokra akik azt hitték az élet csupa móka és kacagás.
2017. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:

Szerintem sok olyan dolog van a kérdésben, ami téves. Eleve az általad dicsért is csak egy szubkultúra. Én is bölcsész voltam, de baromira nem mindenki körében volt ez nagy szám, én pl. Bon Jovit hallgattam, sose 30Y-t meg ilyeneket. :) Nincs vele bajom, csak ízlések és pofonok. A biciklizés szerintem egyre népszerűbb, bár ha valami idióta beszólt, azzal ne foglalkozz. Ha elmész futni, akkor utánad szólnak, hogy kergetnek-e, az emberek idióták, ennyi. És a második dolog: a designer drog viszonylag új, de a drog nem az, és nem is látom, hogy terjedne, illetve nem tudom, de a mindennapi életben nem ezt élem meg. A gengszter stílus kb. 17 éveseket érint. De ha nem, az se baj. Igazából úgy adod elő ezt az egészet, mintha:

a) szubkultúrák nem élhetnének egymás mellett (ez mindig is így volt, lásd diszkó korszak és rock'n'roll)

b) mintha mindenki megélte volna ezt az egészet. Van egy kör, akik hallgatnak egy bizonyos zenét, de igazából nem a világ nagy kérdése még számukra se,legalábbis 20 év fölött. És ha beszólnak? Én egy olyan spanyol előadót hallgatok, akit Magyarországon 0 ember ismer (ez persze nem tény, csak eddig senki sem ismerte), és érdekel a zenetörténet, és számtalan dolgot ismerek, amit mások nem. Ezért még sose szólt be nekem 90-es IQ fölötti ember.

2018. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:

"Gondolok arra is, hogy régen odamentem egy lányhoz, mondtam h egyetemista vagyok, hát mindketten éreztük, hogy (főleg ha ő is) hogy ez egyfajta "feeling" "


Én pl. nőként ezt sose éreztem így. Nem egy fíling volt ez, hanem vagy oda jártál, ahova én, vagy nem, ennyi. Persze, nyilván elindul egy beszélgetés, hogy mit tanulsz stb., de az az igazság, hogy ez bármennyire is előítélet, az veled kapcsolatban az érzésem, hogy te olyan egyetemista lehettél, aki csak a fílingért jár oda, és az nem szimpatikus.

2018. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
És nem bántásból, de ezek a zenekarok 3 akkordot tudnak csak.
2018. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:

"pawlowi reflex"


Egyrészt pavlov, másrészt az tök mást jelent.

2018. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:

"Pl. hogy lehet valaki -hivatalosan képzett- egyedi művész, ha a fenti szubkultúra bűvkörében él?"


Én magyar szakosként egyszerre szeretem a hp-t, a gyu-t meg oscar wilde-ot, zolát és proustot.

2018. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:

Számomra az új döbbenet a MILF jelenség, azaz 40 éves anyukák akarnak 30 éves egyedülálló férfival lefeküdni...

Első hangzásra talán izgalmasnak is hangozhat, második hangzásra, már úgy elgondolkodik rajta a jóember, harmadik hangzásra, pedig zömében menekül.


Nem tudom, ez honnan tört be, régen ezt megcsalásnak hívták, de ma már, mintha a MILF-ek mellett az engedékeny -vagy homár- férjek élnének. :-(


Jobban el tudnám képzelni, hogy 25 éves nők üldöznek...

2018. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:

Szegeden gyilkosság a Szatymazi utcában, az ugyanabban a lakásban lévő másik fiatal párnak fel sem tűnt, hogy haver párocska -állítólag, addig teljesen rendezett életű- férfi tagja éppen a üti, majd a falba veri és végül megfolytja a barátnőjét... Állítólag egy hangot nem hallottak.


Otthon picit rálépek a macska lábára a sötétben, felriad az egész ház... Magyarországon azért sok van, mi nehezen elképzelhető.

2018. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!