Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki inkább öngyilkos lesz, mint sem, hogy egyedül éljen egész életében?

Figyelt kérdés
2017. aug. 3. 08:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
70%
Miért kéne egyedül élnie egész életében? Talán beteg, mozgáskorlátozott vagy mi? Ha igen, akkor is lehet találni akár internetről, vagy ha hasonló emberekkel ismerkedsz, vannak ilyen rokonaim. Ha meg nem, akkor pláne lehet. Szerintem ez csak egy kifogás arra hogy miért lett öngyilkos. Sokkal több problémái voltak mint kellenének, nem kezelte őket, és egyre jobban felgyülemlett neki, és a sok peszzimizmusban ezt látta csak jó megoldásnak. Nekem is voltak ilyen korszakaim, de kezeltem őket, gyógyszerrel, terápiákkal, mert nekem sem volt jó életem. (még most sem). A depresszió egy nagyon súlyos dolog, amit kezelni kell minél hamarabb. Nem önsajnáltatás ahogyan sokan hiszik.
2017. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudhatom, hogy a kérdés mennyire érint Téged, de ha fontolgatod az öngyilkosságot, akkor kérlek, hogy ne tedd meg!


Nem tudhatjuk azt sem, hogy az illető, akire a kérdésed vonatkozik, valóban egyedül fog élni egész életében? Ugyanakkor, ha mégis úgy lenne, azt miért kéne tragédiaként megélni? Sokan vannak, akik önként választják az egyedüllétet.


Kérlek, ha Neked van valamilyen problémád, fordulj segítségért valakihez - vannak segélyszolgálatok pl.

Az öngyilkosság nem megoldás, de ha olyan helyzetben vagy, amit megoldhatatlannak látsz, az sem megoldhatatlan, csak most lehet, hogy depressziós vagy.

Beszélgess egy megbízható emberrel, akiből árad a nyugalom.

2017. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

ma 09:12


"depresszió" a lányok ha nem utasitanának vissza a külsőm miatt,mert nem vagyok jóképü,akkor nem lennék depressziós sem.

2017. aug. 3. 09:17
 4/61 anonim ***** válasza:
22%

Nézd vègig a többi ilyen kérdést, erre sokszor feleltek már


Amúgy az a véleményem, hogy nem változtat a sorsán (talán nem is akar?) és ezért öli meg magát. Mivel biztosan vannak neki is szerettei, akiket csakúgy hátrahagy mert nem megy az ismerkedés... Nem hangzik jól.


Figyelj, szerintem max 30 lehetsz (inkább huszasnak tippellek), még jó sok éved van hátra csajozni. Mit takar a nem jó képű? Nem tudsz rajta változtatni esetleg? Mi van ha te is csak a fullos csajokat keresed?

2017. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
34%

# 3


Gondolom még 20 alatt vagy éveiddel, ezért e buta kérdés.

Tedd a dolgodat és haladj utadon, ezen idő alatt kicsit fejlődsz személyedben-külsődben és kizárt, hogy ne akadjon utadba lány, akivel ne lenne majd valami.

Türelem, asszonyt terem;)..., aztán meg ne bánjad végül, mit kívánsz:))

2017. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
40%
Azért nem mindegy, hogy az egyedül alatt azt érted, hogy nincs csajod, vagy azt, hogy nincsenek barátaid, a családodnak se számítasz és tényleg senkinek sem kellesz, hiába próbálkozol. Az utóbbi esetében érthető.
2017. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
81%
Az előnytelen külső nem feltétlenül jelenti, hogy egyedül leszel egész életedben. Ha a mindennapi életben emberek közt vagy, akkor megismernek (pl. egy munkahelyen) és akkor lehet, hogy megtetszel majd valakinek a belső tulajdonságaid alapján. Kialakul egy barátság, később szerelem is lehet belőle, ami sokkal de sokkal tartósabb lesz, mint azok a kapcsolatok, amik a külsőre épülnek. Ne add fel, találsz majd valakit! A győztes is vesztes volt egyszer, csak ő megpróbálta még egyszer! ;)
2017. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
Haver ne legyél szomorú inkább meríts ebből erőt hogy egyedül vagy és egyedül is megtudod csinálni a dolgokat! Ne azért élj hogy másoknak megfelelj. Egy embernek kell megfelelni és az saját magad!!! Ha te jól érzed magad a bőrödben akkor nincs gond;)
2017. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
Van ilyen is nyilván, sok dolog miatt dobják el az emberek az életüket. De megvan az egyedül állóságnak is az ajándéka, csak meg kell találni. Pl. életmentő munka bár ez egy kicsit furán hangzik, és még furábban a fizetség ezért, örökké tartó élet a paradicsomi földön.
2017. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
Amúgy nem csak a nők elutasítása, hanem családi problémák és gyerekkori sérelmek miatt is depressziós vagyok. Meg munkanélküliség miatt is, és szegénység miatt is vagyok,mert rossz, hogy alig van pénzem.
2017. aug. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!