Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen negatív sok ember?

Miért ilyen negatív sok ember?

Figyelt kérdés

Folyton azt tapasztalom hogy sok ember nagyon negatív.


Pl.- Mindig panaszkodnak

- Nem tetszik nekik az a zene ami a rádióban megy pedig a legtöbb embert feldobja a jó zene.

- Ha felhozunk egy témát akkor mindig negatívan reagálnak.

- Felesleges dolgokkal foglalkoznak mint politikai, környezetszennyezés, dohányzás, ivás károssága, felesleges pótcselekvések.

- Ha megkérdezem hogy szeretnek valamit akkor tuti hogy azzal jönnek az felesleges pénzkiadás és jobbra is lehetne fordítani.

- Mindig magukban kuporognak és olvasnak, nem is akarnak szocializálódni.

- Nem járnak a céges bulikra ahol mindig jó a hangulat és olyanok vagyunk mint egy nagy család.


Ezeknek az embereknek semmi sem jó.

Pedig nem látják hogy milyen színes az élet és mennyi vidám mosolygós ember van tele élettel.


Mi lehet a bajuk ezeknek az embereknek amiért csak gubbasztanak mint egy sebzett gazella?


Még csokival meg bonbonnal is megkínáljuk őket minden héten, mert ez szokás a cégnél.

Megünnepeljük a születésnapokat is, de ők sosem, inkább szabadságot vesznek ki és egyedül ünnepelnek.


Nagyon nagyon maguknak valóak. Lehet hogy ki kellene őket rúgatni hogy ne rontsák a hangulatunkat?

Sokkal könnyebb pozítívan gondolkodni és az univerzum meg a karma is meghálálja.


Szerintem ez az egyetlen út.



2019. aug. 9. 16:16
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
95%

Mindig panaszkodnak


Ez biztos idegesítő. Ne hallgasd őket.


- Nem tetszik nekik az a zene ami a rádióban megy pedig a legtöbb embert feldobja a jó zene.


Más a zenei ízlésük? Aztaaaa, xar lehet rájönni, hogy más emberek is vannak a világon, mi?


- Ha felhozunk egy témát akkor mindig negatívan reagálnak.


Milyen témát?


- Felesleges dolgokkal foglalkoznak mint politikai, környezetszennyezés, dohányzás, ivás károssága, felesleges pótcselekvések.


Felesleges, mint a környezetszennyezés... :D Remélem megéled, amikor már visszafordíthatatlan lesz, amit a Földdel tettünk.


- Ha megkérdezem hogy szeretnek valamit akkor tuti hogy azzal jönnek az felesleges pénzkiadás és jobbra is lehetne fordítani.


Milyen valamit? Luxi dolgokat? Mit?


- Mindig magukban kuporognak és olvasnak, nem is akarnak szocializálódni.


Őket hívják introvertáltnak. Ismét: Xar lehet rájönni, hogy más emberek is vannak rajtad kívül, akik másmilyenek.


- Nem járnak a céges bulikra ahol mindig jó a hangulat és olyanok vagyunk mint egy nagy család.


Tudod, lehet, hogy a családja fontosabb, a gyereke, szerelme, akárkije... Lehet, hogy az az egyetlen nap, amikor a párjával lehetne, helyette nézzen titeket még akkor is. Életünk nagy részét a munkahelyen töltjük, köszi nem kell plusz nap velük.


Ezeknek az embereknek semmi sem jó.


A te saját elképzelésed nem jó nekik. Neked sem jó az övék.


Pedig nem látják hogy milyen színes az élet és mennyi vidám mosolygós ember van tele élettel.


Honnan tudod, hogy nem látják? Lehet, hogy a munkahelyen kívül ők a legvidámabb emberek a világon.


Mi lehet a bajuk ezeknek az embereknek amiért csak gubbasztanak mint egy sebzett gazella?


Szerintem ezt te látod így, az eltorzított világnézeteddel.


Még csokival meg bonbonnal is megkínáljuk őket minden héten, mert ez szokás a cégnél.


És? Én gyűlölöm az édességet. Vannak cukorbeteg emberek, vagy akik fogyóznak. Elképzelhetetlen, mi?


Megünnepeljük a születésnapokat is, de ők sosem, inkább szabadságot vesznek ki és egyedül ünnepelnek.


Skandallum! Hogy merészelnek a szeretteikkel ünnepelni??? Kirúgni minden árulót! Egyedül, perszeeeeeee. Honnan is tudnád, ha a világod csak rólad meg a hozzád hasonló túlerőltetett emberekről szól?


Nagyon nagyon maguknak valóak. Lehet hogy ki kellene őket rúgatni hogy ne rontsák a hangulatunkat?


Te meg túl extro vagy. Lefáradok az ilyenektől. Ráerőltetitek magatokat másokra, holott senki nem kíváncsi rátok.

Persze, rúgasd ki őket, meglátjuk mi lesz. Én nem vagyok egy erőszakos ember, de megtépnélek, ha elveszíteném a munkám egy túltolt barom miatt.


Végezetül pedig, ahogy már más is írta, valószínűleg ők végzik a munka 90 %-át, ti meg társasági életet éltek. A nyakamat rá.


Ui2: Az meg, ahogy a kommentekre reagáltál mutatja, hogy mennyire undorító beképzelt ember vagy. Halál arra, aki mást gondol rajtad kívül. Ennek semmi köze a magyarok kontra külföldi vitához. Nálam jobban senki nem akar ebből az országból kijutni, viszont nem azok miatt, akikről írtál (értsd, normális emberek), hanem miattad/miattatoj, akik nem hagyják nyugton élni a másikat és folyton-folyvást a nyomorult fszságaitokkal traktáljátok az embert.

Külföldön leszrják, hogy ki vagy, mi vagy, mindaddig, amíg megcsinálják a munkát. Elfogadják, hogy léteznek MÁS emberek is...

2019. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos ez a magyar mentalitás. Nem tudom, mikor fog ez megváltozni, de már nekem is elegem van belőle.

Ok, kis hazánkat sokminden meggyötörte, de szerintem nem normális, hogy egy átlag magyar ember semmi másról nem tud kommunikálni, csak a “borzasztó” időjárásról (ami neki egyaránt rossz, ha hideg, ha nyár ki meleg van), a frontokról, arról, hogy semmire sincs pénze, miközben lóg a szájában a cigaretta, arról, hogy 100 kilónál is több, már cukros is, de napi nyolc kiló kenyeret harminc tonnányi rizzsel és burgonyával, egy kis sütikével azért betöm, a Trianonról, és hogy ennek ellenére miért akar mindenki külföldre költözni.

Semmi nem élteti őket, csak hogy leredukáljanak mindekit, akinek komoly céljai tervei vannak, akik egy kicsit szívesebben és optimistábbá látják az életet, mint ők.

Szűklátókörűek, és véresen elítélnek mindenkit, akinek kicsit is különbözik a világlátása. Csak zúgolódnak, mozognak magukban, de meg sem próbálnak változtatni az életükön.

Brazíliában jóval szegényebbek az emberek, de ennek ellenére optimisták és mosolygósak.

Sajnos mindig lesznek olyanok, akik ilyen hozzáállásúak, de az túlzás, hogy egy 10 milliós fős országból legalább 7 millióan ilyenek.

2019. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
85%

Hát az öncélúan negatív, rosszindulatú szemlélet valóban nem kellemes, és ilyen emberekkel nem lehet jó kommunikálni. Azért egy-két dolgot én is hozzáfűznék:

- gyakran tényleg nem a zeneművészet csúcsa a kortárs rádiós repertoár

- érdemes az életnek a szép (ha úgy tetszik, rózsaszín oldalát észrevenni), de a környezetszennyezést, államügyi/gazdasági problémákat, alholizmust ( [link] talán nem minősíteném a leglényegtelenebb kérdésnek... - persze ettől még szépek a virágok és az erdők, és aranyosak a éneklő kismadarak

- és: "Ez egy troll vagy egy komplett agyhalott. Fogadjunk, hogy ezek a maguknak valók csinálják meg az érdemi munkát, amíg ti bájologtok. Ezért tart itt ez az ország, mert tele van ilyen semmirekellő herékkel, akik az egyedüli normális munkerőt is kirugatnák csupán amiatt, hogy ne rontsa a herék hangulatát :hányás:" - ezzel a véleménnyel ugyan nem értek teljesen egyet (a hangnemével meg e g y á l t a l á n nem értek egyet), de előfordul, hogy a csendesebb, introvertáltabb személyek végzik el a az adott munka oroszlánrészét (ahogy általában közülük kerültek ki a legnagyobb tudósok, filozófusok, művészek).

2019. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen nincs ilyen, nem tudom hol vagy... 😀
2019. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 Vree ***** válasza:
22%

Azt hittem, hogy ennyire egyenesen nektek szegezett kérdésre nem lehet majd a sztenderd depis dumát lenyomni, de tévedtem. :D Magyar társadalom önkritika: 0


Az a helyzet, hogy a magyaroknak mániája a panaszkodás. Ez afféle népszokás nálunk. Ha egy amerikait kérdezel, hogy hogy van, a sikereit fogja felsolorlni. Egy ausztrál azt, hogy hogyan tervez lazítani. A magyarnak viszont mehet akár jól a sora, a vezérigazgató is arról fog beszélni, hogy milyen nehéz minden. Ez afféle kapocs: azt mutatod, hogy “én se vagyok tôbb nálad” “nem kell irigynek lenned, mert mennyi bajjal jár az én életem is”. Sajna ez a depresszióra való hajlam népbetegség.

És online, GYIKen, arctalanul kijön a vad cinizmus sötét, aggresszív oldala. Értelmetlen ez az oldal, mert a többség nem bír rendesen válaszolni, csak arra játszik, hogy minél sötétebben fessen le mindent és magával húzzon mindenkit (gyerekeit, országát is) a borúlátó semmittevésbe.

Súlyos dolgok ezek, és annyit tehetsz, hogy lehetőleg TE legalább optimista, pozitív, hasznos válaszokat adsz.

2019. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 Vree ***** válasza:
100%

^viszont abszolút egyetértek azokkal, akik ezekre azt mondják, hogy te se vagy piskóta:


“Nem járnak céges bulikra”

Legközelebb válasszanak ők programot. Én is utálok lebujokban alkoholizálni, agyhalottakkal akiknek ez a buli. Nehogy már te kényszerítsd rá, hogy ő mit élvezzen, “társas élet” címszó alatt. Alkalmazkodj az ő programjaikhoz te is.


“Ki kéne rúgatni”

Kérdező kuka. Aki klikkezik, bulizik, és azon az alapon ítél el másokat, hogy nincsenek benne a munkaidőn túli haveri körében, az ne hozzon ilyen döntéseket. Munkatársakat aszerint van jogod megítélni, hogy munkaidőben hatékonyak-e. Te az vagy?


“születésnap”

Én se szeretem a munkahelyi szülinapozást. A munka és a magán élet külön szféra és nem mindenki keveri szívesen, ezt tiszteletben illik tartani.


“maguknak valók” “gubbasztanak”

Ha társas embernek gondolod magad, ahhoz hozzátartozik az introvertáltakkal való tisztelet képessége is. Más embereknek más a tűréshatára, hogy mennyire szeretik a nyüzsgést, a figyelmem középpontjában lenni, a felszínes csevegést. A valódi törődés, idafigyelés, segítés a legtöbb emberen működik (ettől még pokrócok maeadhatnak, de értékelik).

2019. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
26%

Némi fenntartással, de a kérdezővel értek egyet.

Nem vagyunk egyformák, és a lehúzó emberek vannak többségben.

Iszony irritáló, amikor valaki a nyári beszámolóját azzal kezdi, hogy miért volt sz*r.

Amikor a volt párom megjött egy buliból és hogy az miért volt sz*r.

Hogy olyan ember aki nálam 2*,3* többet keres sajnáltatja magát, mert új cipőt kell vennie ês nincs pénze.

Amikor reggel bemégy mosolyogva, de a következő pillanatban rádokádják a bajukat......nap, mint nap.Mert ettől ŐKjobban fogják érezni magukat.

...és amikor azt nézik, milyen munkát passzolhatnak el, mivel ők uuuugy, de úgy ki vannak használva, ilyen sz*r fizetésért.

Nagyon sok szerencsétlen ember van, akikkel igenis törődni kell,sokszor csak elég meghallgatni őket, de ezek akire én gondolok csak energiavámpírok.

2019. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
100%

"Nem járnak a céges bulikra ahol mindig jó a hangulat és olyanok vagyunk mint egy nagy család."


Lehet, hogy valami magasabb minőségű dologgal töltik azt a kevés szabad idejüket – nem részegen fetrengenek egy összehányt romkocsma mélyén...

2019. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk a pénz teszi ezt az emberekkel! Nincs elég kereset, és az lehúzza, hogy amit keres, azt is elkölti a semmire. Nem találja a saját útját, életét meg. Pedig ott van előtte, csak bele kéne illeszkedni. Az ilyen embereknek csak egy jó barát, és egy jó feleség tudna segíteni! Ha te viszont ilyen pozitívan látod a világot, akkor érdemes azzal fogalalkozni, ami valóban boldoggá tesz, és akkor úgy megmutatni nekik, hogy tessék, én ezt értem el. A már eredményedet felmutatni. Erre mindíg pozitív a véleményük!

Szerintem ez a megoldás, vagy hozd össze olyan pozitív emberekkel, akik boldogságosan látják a világot, na abból jó dolgok sülhetnek ki, mint egy baráti társaság! Erre néha vevők is, meg tán kicsit ők is barátságosabbak lesznek, ragad rájuk egy kis mosoly. De nem mindegyik akar megváltozni, ilyen az élet szemlélete. Mutass példát, és jó dolgokat, embereket, ez tudatalatt nagy hatással van rájuk, és jobb lesz a hangulat, így is úgy is! Jah, és ezek az emberek nem egyénileg jók általában, hanem társaságban, több ember között jobb lesz az élet. Mutasd, meg a kedvenc videóidat, embereid, zenéid, sőt! vagy Érd el hogy ő mutassa meg az ő kedvenceit, és akkor meg lesz a gyümölcse, hidd el hogy mosolyogni fog, és kicsit később, látható módon jobb lesz a hangulata, és a témái is megváltoznak, amilyet szerettél volna. Sok sikert!

2019. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
89%

Kérdésem:

Hány éves vagy? S ezt nem bántásból kérdem.


Az emberek zöme cső látás módban él egy maguknak kialakított mókuskerékben, ahonnan csak Ő maguk tudnak kiszállni.


Rengeteg emberből hiányzik az igaz önismeret. Egyre kevesebb embernek van tényleges, igaz hobbija...


Szégyen, amikor megkérdeztem egy gyógyszerészetis tanulót (23éves) s a hobbija "haverokkal inni".......

Ott abba is hagytam.


A felesleges dolgokhoz nem éppen olyan dolgokat írtál, amiket csak úgy le kell tojni...

A felesleges dolgok: a szomszédnak az x-y ja X emberkével kefélget...

A hentesnek a lánya az aki a nem tudom hol dolgozik...

Ki mit takaritgat...


Nah ezek azok a dolgok, amikhez senkinek semmi köze csak "kell valamiről pletyizni..."


A vállalkozás előtti időkben akárhol dolgoztam...ilyen vulgárisak voltak az emberek.


A politika... Szeretem, amikor olyanok okoskodnak, akiknek gőzük sincs a tényleges eseményekről.

(Nem szeretem politikát, én rá hagyom másra, de alapon véve nem abba a kategoriába sorolandó, amibe te raktad kérdező. Ahogy a környezetszennyezés se)


Gondolj bele:

Napi 1 pl papírzsepit eldobsz.

Megszólalsz: "ez csak egy zsepi, lebomlik" - mondta ezt 7-8miliárd ember a földön. 😅


Visszatérve volt munkatársakra:

Mindig kedves s nyitott voltam mindenki felé, de ők maguk taszították le a pozitív véleményemet negatívra.

Majd csak melóztam s ignoráltam a negatív hátba szúró pletyis népe. Közben, mellette pedig vállalkozást kezdtem, terveztem tovább.


Ezerszer felszabadultabb, kiegyensúlyozott vagyok mióta leszelektáltam a számomra unalmas vulgáris társadalmat és megválogatom azt a pár embert is, akit felveszek.


Tényleges dolgokra kell alapozni...

Nem univerzum meg anyám kinja.

Az alap:

"Én" - (önismeret, mentalitás, IQ, EQ...)

"Otthon/ismerősök" közt takarítás

Felépített karrier, ami Tőlünk függ.

Azon belül is emberek megválogatása.


Nincs itt semmi csoda, csak "TE" és tetteid.

2019. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!