Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen negatív sok ember?

Miért ilyen negatív sok ember?

Figyelt kérdés

Folyton azt tapasztalom hogy sok ember nagyon negatív.


Pl.- Mindig panaszkodnak

- Nem tetszik nekik az a zene ami a rádióban megy pedig a legtöbb embert feldobja a jó zene.

- Ha felhozunk egy témát akkor mindig negatívan reagálnak.

- Felesleges dolgokkal foglalkoznak mint politikai, környezetszennyezés, dohányzás, ivás károssága, felesleges pótcselekvések.

- Ha megkérdezem hogy szeretnek valamit akkor tuti hogy azzal jönnek az felesleges pénzkiadás és jobbra is lehetne fordítani.

- Mindig magukban kuporognak és olvasnak, nem is akarnak szocializálódni.

- Nem járnak a céges bulikra ahol mindig jó a hangulat és olyanok vagyunk mint egy nagy család.


Ezeknek az embereknek semmi sem jó.

Pedig nem látják hogy milyen színes az élet és mennyi vidám mosolygós ember van tele élettel.


Mi lehet a bajuk ezeknek az embereknek amiért csak gubbasztanak mint egy sebzett gazella?


Még csokival meg bonbonnal is megkínáljuk őket minden héten, mert ez szokás a cégnél.

Megünnepeljük a születésnapokat is, de ők sosem, inkább szabadságot vesznek ki és egyedül ünnepelnek.


Nagyon nagyon maguknak valóak. Lehet hogy ki kellene őket rúgatni hogy ne rontsák a hangulatunkat?

Sokkal könnyebb pozítívan gondolkodni és az univerzum meg a karma is meghálálja.


Szerintem ez az egyetlen út.



2019. aug. 9. 16:16
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%

Hungarikum.

Te is ezt csinálod a kérdéssel. Negatív dolgokat hordasz itt össze vissza, pedig lefogadom, hogy ezek az emberek is jók valamiben. De te ezt vajon észre veszed?

Szerintem képes vagy ezekben az emberekben is meglátni a jót, ha igyekszel.


Minden tulajdonságnak több oldala van.

Aki sokat aggódik, jól láthatja a valós veszélyeket is, könnyeben tud félkészülni a hibák elkerülésére.


Nem mindenki extrovertált, ahogy magadat leírod. Van, akinek a buli erőszak és fárasztó, nem kikapcsolódás, ahogy neked pl egy unalmas ember, akiket leírtál. Ellenben ő fontos dolgokról is képes beszélni, ami neked nem az. Számodra felesleges dolog a környezetvédelem, számára élmény, hogy fákat ültettek a hétvégén civil összefogás keretében.


Ha érdekel valóban a miért, keress rá a személyiségjegyek, big5, MBTI szavakra és tanulj :) legyél nyitott és befogadó.


Nem könnyű, mert extrém módon vagy extrovertált, de ez lehetőség is, hogy fejlődj! A szimpátia helyett ideje az empátiával is megismerkedni.

2019. szept. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
93%

"Jobb lenne egy olyan országban élni ahol mindenki pozitív és nem húzzák le az embert az olyan emberek akiket említettem fentebb."


Senki nem tart vissza! Csak saját magad.

2019. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%

Te magad is negatívan állsz a többi emberhez. Én épp neked a totál ellentéted vagyok, szinte az összes személyiségteszt azt hozta ki, hogy 80-90%-ban introvertált vagyok. (Amelyik enyhébbet állapított meg az is 68% volt) :)

Sajnos én is belefutottam már olyan kollégákba, mint te és a hajam égnek állt tőlük, mivel nem szorult belétek egy cseppnyi empátia sem, azt gondoljátok mindenkinek a MUNKAHELYI társasági élet a világ közepe. Szándékosan olyan szakmát választottam, ahol nem kell emberekkel foglalkozni csak én vagyok meg a számok, hiszen ez leköt. Többször előfordult, hogy bejött olyan kolléga, aki kérdőre vont nem-e unatkozom egyedül, kicsit szórakoztat, menjek velük ebédelni, stb. Meg kellene értenetek egy dolgot: sok embernek van a munkán kívül is magánélete, barátai, dolgozni azért jár be, hogy valami hasznosat tegyen a társadalom szempontjából, lekösse magát és nem mellesleg ezért fizetést kapjon mely a megélhetését biztítja és melyből a barátaival, családjával el tudja tölteni az idejét.

Nem fog meglepni, de én sem vettem részt egy csapatépítőn sem, pedig már jópárra hívtak :) Hogy miért? Mert a kollégákat nem tartom a barátaimnak, sokuk tőlem teljesen távol eső személyiség, miért kellene velük jópofizni? Vannak akikkel néha munka után elmegyek kávézni, sütizni, de nem egy "kötelező" csapatépítő keretein belül, hanem mert kedvelem őket. Sőt ebédelni is szívesebben ebédelek inkább egyedül, kicsit pihentetve az agyamat, mint olyanokkal akik összevissza nevetgélnek és konkrétan a semmiről beszélnek csak azért, mert az olyan "szupi".

Munka után is van élet, mikor hazaérek a párom itthon vár, ahogy a kutyám is, vagy épp a film/könyv, amibe belekezdtem és sokkal szórakoztatóbb mindez, mint olyan kollégákkal együtt lenni, akik napi szinten "szórakoztatnak" 8 órában.

A szülnapomat is szívesebben ünneplem a családom, barátaim körében, hisz ez egy magánesemény, senkinek semmi köze hozzá. Egy boldog születésnapot már az iskolában is bőven elég volt és szerencsére egy munkahelyem kivételével mindenhol. Ennyiből is érzi az ember, hogy gondoltak rá. Leginkább az előző munkahelyemet gyűlöltem ezt a szokást: Voltunk 7-en a csoportban, szinte minden hónapra esett legalább egy születésnap és/vagy névnap. Persze minenkinek mindig közösen ajándékot venni is fejenként 600-1000 forint volt ami egy kerekebb születésnapon ami "nagy ünnep" felrúgott fejenként 2500-3000 forintra, mert nem lehetett kihagyni a tortát, ajándékot mellé meg a 4500 forintos "boldog szülinapos lufit". Ha az ember azt merte mondani, hogy nem ad bele még ő lett volna kiközösítve, pedig mindez felesleges kiadás, amit akár egy családi sütizésbe berakva is jobb helyre került volna. Hisz ha valaki gondol a másikra hát gondoljon egyedül is és vegyen neki maga egy bonbont vagy akármit ha ilyen jóba vannak. Szóval igen, ezek szerintem is felesleges pénzkidobások legyek bármennyire is negatív emiatt.


Persze vannak olyan kollégák, akik valóban mindenhez negatívan állnak, már ha megszólalnak csak panasz hagyja egy a szájukat. Őket én sem kedvelem, csak tönkreteszik az én napomat is.

2019. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező hány éves valyon? 15?
2019. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen szivárványos emberektől vagyok rosszul, mint a kérdező.
2019. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
18%
A depresszió hazája vagyunk. Sajna.
2019. okt. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
2%
Ilyen kérdést azért sem érdemes feltenni, mert a többségében úgyis energiavámpír depiskedő emberek fognak válaszolni. Magyarisztánban különösen jellemző például az a mentalitás is, hogy "Ha nekem szar a kedvem, legyen mindenkinek az a környezetemben!".
2019. okt. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó tökéletes példája a szemgerendának.

És még a válaszokat is úgy ítéli el, hogy el sem olvassa.

Sajnállak. De legalább a helyesírása apróbb vessző hibáktól és szlengtől eltekintve rendben van :)

Látod: mindenkiben van valami pozitív dolog.

2019. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
2%
28: Minden kommentet elolvastam. Ez is tipikus magyar mentalitás, amikor valaki látatlanban biztosra tippeli, hogy a másik mit gondol. Megideologizálni pedig mindent meg lehet. A rosszindulatot és az irígységet is.
2019. okt. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg tapasztalatból írom, amit írok. Nem egyszer tapasztaltam otthoni ismerősöktől, hogy ha valamiért fel voltak húzva, rossz napjuk volt, vagy ilyesmi, akkor egyszerűen nem tűrték meg, hogy a velük egy társaságban lévők közül bárkinek is jókedve legyen. Lehet, hogy ez nem szándékos volt, hanem ösztönös, de a végeredmény ugyanaz.
2019. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!