Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha már most...

Mit csináljak, ha már most utálom az új kollégát, nagyon gonosz vagyok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy újoncot, engem bíztak meg a betanításával. Én már korábban jeleztem a főnöknek, hogy nem kérek betanulót, max azok közül, akik hozzánk jártak gyakorlatra. Egy másik egyetemről jön a fiatal hölgy, kérésem ellenére mégis rám bízta a főnök, mivel én foglalkozok ezzel a területtel. Egyedül vagyok itt, és ez nekem tökéletesen megfelelt, fél éve ment nyugdíjba a kolléga, előtte ketten voltunk, és nagyon jól kijöttünk, mindent megtanított nekem. Azóta nem raktak mást a helyére, most meg beraknak egy újoncot, aki máshonnan jött és meg ráadásul nekem kell betanítanom. Semmi kedvem hozzá, tanítsa be az, aki fölvette. Mondtam is a főnöknek, azt mondta muszáj két ember, ha esetleg én megbetegszem vagy akármi, legyen "tartalék" és legalább nekem is kevesebb doglom lesz, mert lesz segítségem. Mondtam, legalább a mieink közül kapjak egyet, akik nálunk voltak tanulók, de nem ment bele. Kérte, hogy az alapvető munkaeszközöket készítsem össze neki, mert holnap jön, de úgy vagyok vele, majd szépen összegyűjti ő magának, elvégre egy végzős egyetemistának kell ennyire talpraesettnek lennie, oldja meg. Nagyon remélem, hogy elveszik tőlem, lehet gonoszan hangzik, de miért kell nekem pesztrálnom valakit, akit nem is én akartam, hogy ide jöjjön? Ti mit csinálnátok? Voltatok már így?


26/N


2019. szept. 16. 19:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
“Ne félj tőlem, én nem a helyedre pályázok. Én a főnököd leszek...”
2019. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
26/l*
2019. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik? Lehet elmenni. Ilyen egyszerű.
2019. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
A főnök jövőre megy nyugdíjba. Engem szán utódjának, és ugyan még marad nyugdíj után, maga mellé vesz helyettesnek, hogy betanuljak, mire elmegy. Egyébként külsősből sose lesz vezető, ez egy elv nálunk. A vezetőség kicsit elfogult a saját tanulóival szemben, nem nagy cégről van szó, 80 fő kb.
2019. szept. 16. 22:01
 15/33 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, már elfelejtetted milyen volt újoncnak lenni egy cégnél. Elfelejtetted, hogy mennyit segített NEKED a volt kolléganőm. Most itt lenne az alkalom, hogy te segíts máson.


Az az igazság, hogy elég vicces vagy ezzel az "én már előre látom a következő éveket".:))


Te milyen embernek tartod magad? Szimpatikus lennél saját magadnak?

2019. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
tudod mi a baj kislány? kisebbségi komplexusod van és nincs önbecsülésed ellenben az egod és az önbizalmad túl nagy.GFájna kedvesnek lenni az új lánnyal? attól félsz elveszi a munkád? nem is ismered. vagy csak magadban nem bízol , hogy képes vagy -e rendeseb betanítani és megférnétek e egymés közt? Flsz hogy jobban végezné a munkát? mert erről is szó van szerintem.
2019. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Voltak, akik velem ugyanígy viselkedtek, annak ellenére, hogy már három éve ide jártam gyakorlatra és ismertek. Amint munkatárs lettem, elkezdtek utálni, csak szerencsére a főnök a tanárom volt, aki szeretett és maga mellé vett. Nekem se nyalták a s_ggemet mikor bekerültem, jó pár hónapba került, hogy kezdjenek megszokni és megkedveljenek. Más miért érdemelné meg a jobb bánásmódot, főleg aki kitudja honnan jött ide? Ha nem tetszik neki a fogadtatás majd keres másik munkahelyet. Lehet ott majd kinyalják a fenekét...
2019. szept. 16. 22:17
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, már elfelejtetted milyen volt újoncnak lenni egy cégnél. Elfelejtetted, hogy mennyit segített NEKED a volt kolléganőm. Most itt lenne az alkalom, hogy te segíts máson.


Az az igazság, hogy elég vicces vagy ezzel az "én már előre látom a következő éveket".:))


Te milyen embernek tartod magad? Szimpatikus lennél saját magadnak?

2019. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, újra elküldte.

Tudod, ilyen szituációkban megmérettetsz.

Úgy látom, még elég éretlen vagy, a te viselkedésedet mások viselkedése szabja meg.

2019. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a csókos azt szajkózta, hogy a főnök őt jelöli ki utódjának, mert ő a kedvence. Aztán volt nagy pofáraesés, mert nem őt választotta hiába nyalt be neki csontig. Most behúzott farokkal felmondott. Remélem te is így jársz kérdező.
2019. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!