Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha már most...

Mit csináljak, ha már most utálom az új kollégát, nagyon gonosz vagyok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy újoncot, engem bíztak meg a betanításával. Én már korábban jeleztem a főnöknek, hogy nem kérek betanulót, max azok közül, akik hozzánk jártak gyakorlatra. Egy másik egyetemről jön a fiatal hölgy, kérésem ellenére mégis rám bízta a főnök, mivel én foglalkozok ezzel a területtel. Egyedül vagyok itt, és ez nekem tökéletesen megfelelt, fél éve ment nyugdíjba a kolléga, előtte ketten voltunk, és nagyon jól kijöttünk, mindent megtanított nekem. Azóta nem raktak mást a helyére, most meg beraknak egy újoncot, aki máshonnan jött és meg ráadásul nekem kell betanítanom. Semmi kedvem hozzá, tanítsa be az, aki fölvette. Mondtam is a főnöknek, azt mondta muszáj két ember, ha esetleg én megbetegszem vagy akármi, legyen "tartalék" és legalább nekem is kevesebb doglom lesz, mert lesz segítségem. Mondtam, legalább a mieink közül kapjak egyet, akik nálunk voltak tanulók, de nem ment bele. Kérte, hogy az alapvető munkaeszközöket készítsem össze neki, mert holnap jön, de úgy vagyok vele, majd szépen összegyűjti ő magának, elvégre egy végzős egyetemistának kell ennyire talpraesettnek lennie, oldja meg. Nagyon remélem, hogy elveszik tőlem, lehet gonoszan hangzik, de miért kell nekem pesztrálnom valakit, akit nem is én akartam, hogy ide jöjjön? Ti mit csinálnátok? Voltatok már így?


26/N


2019. szept. 16. 19:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, attól még, hogy veled így bántak, neked miért kéne mással is így bánnod, főleg olyannal, aki neked még az égvilágon semmit sem ártott? Vagy de, igen... Be kell tanítanod, fú de gonosz egy némber ez a nő, hogy neked ilyet kell csinálnod...


Bocs, de nekem ez a mentalitás még 16 éves létemre is óvodás szint.


És ne gyere azzal, hogy pisis ne oktasson ki, mert pont letojom, hogy idősebb vagy nálam.

2019. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem hányingerem van az ilyen mentalitástól.

Majd ha mégis téged rúgnak ki, remélem, te is találkozol egy ilyen "kedves és segítőkész" kollegával.

2019. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Istenem. Össze teszem a 2 kezem hogy engem nem egy ilyen ótvar bunkó nagyképű semmirekellő agyhalott kis k..va tanít be.... Szégyelld magad ezt még visszafogod kapni. Te retekfejű.
2019. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"De én nem vágyok tanítványra, hogy aztán majd hátba szúrjon, mikor úgy érzi már elszívott tőlem minden tudást."


Miért, kik vagytok ti, valami Sith lovagok?

2019. szept. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Le merem fogadni, hogy a szeretett főnököd így próbál téged tesztelni, hogy vajon alkalmas vagy-e a helyére. Nyalizik, de közben próbára tesz. Nem egy ilyet láttam már.


Nos, szerinted ha már egy emberrel nem tudsz jól bánni mi lesz többel? Szerinted mit fog csinálni a te kis főnököd? Egyértelmű.


De panaszkodhatsz nyugodtan a főnököcskédnél, vagy akár be is taníthatod a kislányt rosszul is és akkor csak rájönnek ott fönt, hogy alkalmatlan vagy a tanításra. És a pozícióra is. Rosszabb esetben ki is rúgnak.


Úgyis te jársz rosszul, szóval lehet dönteni.


Nem kell kinyalnod a seggét, nem erről szól egyáltalán a tanítás, szimplán add meg neki az alap tiszteletet, legyél vele kedves, tanítsd, magyarázd el neki, amit nem ért, ennyi. Nehogy már, hogy ez ilyen nehéz legyen.


Vagy lehet felmondani is, ahogy az egyik válaszoló is írta.


Gondolom amúgy neked is nagy kő esne le a szívedről, ha megtudnád, hogy a te tanárod sem akart téged, viszont betanított, megadta az alap tiszteletet, mert így kell, aztán idő közben megkedvelt... Az a baj, hogy nagyon elfelejtetted te, hogy te honnan is jöttél.


Téged is betanítottak, őt is befogják és ha az te leszel, akkor te leszel, nincs mese, nem kívánságműsor ez. Hidd el, azzal, hogy nemet mondasz erre meg arra, csak gyűjtöd a fekete pontokat a kis képzeletbeli füzetecskéjében. Ezt ugye tudod mit jelent? Lapát...


Hiába vagy jóban a főnökkel, ő elsősorban egy főnök, a cég érdekeit kell néznie, és egy főnök nem fog egy magad fajta hisztis nőszemélyt a helyére rakni, lehetnél akár a lánya is, akkor sem.


De csinálhatod továbbra is azt, amit eddig, csak nyugodtan ám, de aztán persze ne lepődj meg majd ha ez a leányzó fog a helyedre kerülni és bezony ha így folytatod, akkor ha nem is ő, de más biztos, hogy a helyedre kerül.


Én úgy vagyok vele, hogy a sorsunkat magunk írjuk, szóval dönts. Vagy betanítod az új lányt, vagy nem és akkor mész a levesbe, vagy esetleg kilépsz magad. Ha alkalmatlan a pályára az úgyis hamar kiderül, mint pl. nálad is.. ha meg nem az, lehet öröm lesz vele dolgoznod.


Nagyjából ennyit akartam írni, mégha kicsit összevisszaság is lett, nemrég keltem.


Ja meg még azt, hogy tényleg ne felejtsd el honnan jöttél és, hogy hol a helyed.


20/F

2019. szept. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Király vagy 20/F.
2019. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én szívtam, te is szívjál!". "Nem tanítom be jól, mert még kitúr engem, és átveszi a helyemet." Valamiért Magyarországon jelentős mértékben burjánzik ez a fajta mentalitás, illetve gondolkodásmód.

Mellesleg kérdező, kívánom, hogy az újonc egy keménykötésű csaj legyen, aki nem tűri a cseszegetést, meg a tahó stílust. Esetleg egy ízben megvár majd munkahelyen kívül, és elbeszélget veled egy kicsit.

2019. szept. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gyökér pitsák miatt nem lehet találni korrekt jó munkaerőt, mert aki lenne azt is elüldözik. Nem is ismered a csajt, nem tudod a képességeit. Értem, hogy félted a kis pozidat, de ha már ennyire bedugtad a fejed a főnököd seggébe, akkor nincs min aggódnod. Amúgy meg 26 évesen, ha nem is most, de pár éven belül elkap a babázhatnék, az ilyenek azok akik a 3. hónaptól az iroda közelébe se mennék, aztán másfél évre lekoccolsz ki fogja vinni a területedet? Szóval valakit csak be kell tanítani. Belőled jó szar vezető lenne, mert nem tudsz előre gondolkodni és még önző is vagy.
2019. szept. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
78%
Mekkora ótvar nyomorult gyereket szült anyad
2019. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Na mit történt azóta a munkahelyen?


Csak most olvastam el a kérdést és a válaszokat. Azt gondolom nem vagy korrekt és nem profi módon kezeled ezt a helyzetet.

Te szeretnél lenni a főnök utódja? Akkor kell egy használható ember a helyedre, nem? Aztán gondolj bele, csak olyanokkal fogsz dolgozni akiket kedvelsz? Én is vezető vagyok és a beosztottak kb. fele számomra full ellenszenves. De nem azért vagyunk ott hogy egy baráti társaság jól érezze magát, hanem hogy hasznot termeljünk. Inentől kezdve a profi hozzáállás az, hogy kiből hogyan lehet a maximumot kihozni és a többiekkel való együttműködésre ösztönözni. Én ezért kapom a fizetésem nem azért hogy jól érezzem magam közöttük.

Jó dolog ha jó a hangulat, de az nem cél, hanem annak a "mellékterméke" hogy mindenki jóindulatúan áll a másikhoz.

2019. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!