Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak túlnyomó többségében azon a véleményen, hogy akkor is dolgoznának, ha a pénz miatt nem kellene?

Figyelt kérdés

Miért unalmas hobbikkal foglalkozni, alkotni, túrázni, utazni, sportolni?

Miért nem unalmas egy munkahelyre bejárni, ott non-stop egy kényszerközösséget elviselni?

Miért nem unalmas heti 40 órában, de jó, ha a pénz megvan, valaki részmunkaidőben van, akkor heti 30 órában ugyanazt csinálni, ráadásul nem úgy, ahogy te szeretnél, hanem más utasítása alapján?


Csak én utálom a munkát, mint olyat velejéig?

Nyilván elvégzem, mert abból jön a pénz, de....


2020. febr. 9. 13:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:
64%
Mindjárt meg fogod kapni, hogy az sem egészséges, hogy nem mész el rendesen ebédelni. :D
2020. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 A kérdező kommentje:

Valóban szerintem jó érzés és kell az a fél - 1 óra kiszakadás az irodából.



Egyébként az ilyen kérdéseknél mindig kilyukadunk oda, hogy akinek van szabadideje, annak azért van, mert 6 órát alszik, nem reggelizik rendesen és semmilyen házimunkát nem végez és úgy egyébként rettenetesen rohan.

2020. febr. 11. 18:54
 93/97 anonim ***** válasza:
65%

Én rendesen alszok (7-8 óra), rendesen reggelizek, még főzök is magamra, teljes munkaidőben dolgozom, tömegközlekedő vagyik, mégis jut időm hobbira is. Jó időmenedzsment, azért tanultam a szakmámat, mert ez érdekelt, nem csak a pénzért, ezért nem utálom, nem merít le, a sport és a kutyám biztosítja, hogy jól alszom, nem forgolódok sokat, mire elalszom.

Volt olyan munkám, amit utáltam, ami lemerített, ahol pocsék volt a közösség, de nem azt láttam megoldásnak, hogy gazdagodjak meg annyira, hogy ne kelljen dolgozni, hanem hogy legyen olyan munkám, amit szívesen csinálok, amellett, hogy meg is fizetik.

2020. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:
70%

1. Lekössék magukat. - Az ember társas rém.

2. Egyszer fent, egyszer lent!

2020. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:
73%

#92


Házimunka:

- heti kétszer vagy háromszor ki szoktunk porszívózni, a párom vagy én. 20 percnél többet nem vesz el alkalmanként

- mosás: mosógép csinálja, hazaérkezés után behajtogatjuk együtt a ruhákat és elrakjuk a szekrénybe, addig megbeszéljük kinek milyen napja volt, nem érzem munkának

- mosogatás: van vagy 2 perc naponta

- minden nap lefekvés előtt 5-10 percet rászánunk a rendrakásra, így nem gyűlik fel akkora rumli, hogy komoly időt igényeljen a pakolás

Hétköznaponként ennyi házimunkánk van, a többire ott a hétvége.

Reggelizni szoktam, mint írtam egy órát ingázok, a vonaton kényelmesen van időm enni. Vagy otthon leküldök pár falatot, és mikor beérek az irodába, eszek valamit.


De most akkor úgy tűnik, hogy te a munkaidő vége előtt szeretsz "elcseszni" egy csomó időt, ami nem baj, de akkor miért vagy szomorú/mérges amiért későn érsz a dolgod végére? :D

Én is leülhetnék napközben 3-4 alkalommal nyammogni, meg aludhatnék 10 órákat, és akkor én is panaszkodhatnék, hogy kevés az időm, de fogtam és beosztottam, hogy több legyen, így teljesen kényelmes. :)

2020. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 anonim ***** válasza:
21%

Hát persze, könnyű neked, mert párod van! :D

Amúgy minek heti 3x porszívózni? Heti egy bőven elég szerintem, sőt...

Jó, hát könnyű úgy, hogy a vonaton kajálsz, az úgy nem normális, és nem egészséges! Meg amúgy sem alszol eleget, és gyerek nélkül üres és értelmetlen az életed!

Megspóroltam a kérdezőnek egy választ.

2020. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy ideális világban a 3 főétkezés nyugodt körülmények között zajlik: reggeli otthon, ülve, ebéd a munkahely konyhájában vagy egy kajáldában, vacsora otthon, ülve.

A főétkezések közötti kajálások persze munka mellett, keksz felbontva vagy az almát gyorsan felvágja az ember, zabkását elkészíti stb.

Alvás nyilván nem kell 10 óra, de egy 8 nem ártana.

(sőt a legideálisabb az lenne, ha a környezetvédelmi problémák és az automatizáció miatt oda futnánk ki, hogy 4 óra munka bőven elegendő, és egyáltalán nem kellene rendszeresen ébresztőre kelni.)


Ha azt kéred, hogy én fogadjam el az álláspontodat, akkor én is arra kérlek, hogy fogadd el, hogy én az ettől eltérőt rohanásnak tartom.

2020. febr. 12. 17:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!