Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak túlnyomó többségében azon a véleményen, hogy akkor is dolgoznának, ha a pénz miatt nem kellene?

Figyelt kérdés

Miért unalmas hobbikkal foglalkozni, alkotni, túrázni, utazni, sportolni?

Miért nem unalmas egy munkahelyre bejárni, ott non-stop egy kényszerközösséget elviselni?

Miért nem unalmas heti 40 órában, de jó, ha a pénz megvan, valaki részmunkaidőben van, akkor heti 30 órában ugyanazt csinálni, ráadásul nem úgy, ahogy te szeretnél, hanem más utasítása alapján?


Csak én utálom a munkát, mint olyat velejéig?

Nyilván elvégzem, mert abból jön a pénz, de....


2020. febr. 9. 13:48
 71/97 anonim ***** válasza:
26%

Én lustának egészen biztosan nem tartalak.

Én egyszerűen egy makacs, korlátolt és fafejű embernek tartalak, aki képtelen felfogni, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, mint ő.

Vicces volt olvasni, hogy “az emberek nem bírják a kritikát”, szerintem inkább te nem bírod.

Felteszel ide egy kérdést, hogy miért gondolkodnak emberek így, és mikor valaki, aki így gondolkodik, veszi a fáradtságot és válaszol, akkor azt meg lehurrogod, hogy biztos csak kamuzik, meg szépíteni akarja a dolgokat, meg milyen szomorú, hogy nincs élete, meg hogy inkább tájékozódjon az életről. Ja, és utána meg vagy sértődve, hogy téged lustának tartanak, és itt nem lehet normális beszélgetést folytatni, mert az emberek nem bírják a kritikát.

Cseszed, te akarsz normális beszélgetést folytatni, amikor nem bírod elfogadni és felfogni, hogy én meg még pár ember másként gondolkodik, mint te?

2020. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 A kérdező kommentje:

De, lustának szoktatok tartani rengetegen, amikor pl a lottó esetén dolgoznátok-e kérdéshez beírom, hogy bizony eszem ágában se lenne.

A hobbijaimra közlitek, hogy "semmit se csinálnék", nomeg közlitek, hogy haszontalan lennék - már miért akarnék "hasznos" lenni? Már egy átlagos munkahelyi munka miért hasznos?


Stb.


Napi 9 óra munkahelyen lét, plusz az utazás rettenetesen sok, főleg családosoknak vagy aki tanul mellette vagy aki ügyet intéz stb. De aki nem, annak is.


Az emberek egészsége tropa, a családok széthullanak, a fiatalok egyre kezelhetetlenebbek.


Erre lehet ugrani, hogy jajdenegatívolvasnisebírommindmeghalunk, de ettől még ez az igazság.


Emlékszem, amikor a szomszéddal a lépcsőházban beszélgettünk és elmondta h egész nap rohannak, majd 6 órát alszanak. Ja bocsi, most lebukott, 10 percet mert beszélgetni. Ti itt végigrohanjátok a napot minden pillantnyi leállás, 5-10 perc pihenés nélkül. Oh wait... Akkor ti mit kerestek ezen az oldalon? :D


Egyébként a való életben miért nem találkozom olyannal, aki szereti a munkáját?

A való életben miért mondják, hogy bullshit, hogy "hobbid a munkád", mert heti 40 órában az is sok és más utasítása szerint az is szar?

2020. febr. 11. 05:11
 73/97 anonim ***** válasza:
89%

De kérdező, erre mit lehet mondani? Nem muszáj gyereket vállalni, vagy az egyik szülő otthon tud maradni a gyerekkel. Bocsi de kb ennyi a lehetőség.

Gyerek nélkül van elég szabadidőm, és ez is közrejátszik abban, hogy nem akarok gyereket.

¯\_(ツ)_/¯

2020. febr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 A kérdező kommentje:

Én is emiatt se szeretnék gyereket, pedig valahol az élet értelme és 40 felett szerintem valahogyan üres az élet nélküle.

60 felett pláne...

Most egyetemre járok este, mint ugye kiderült, de mióta dolgozom, igazán sohase a pihenésről szólt a késő este.


Pár hónapban igen, akkor 2-3 óra szabadidőm volt, ami nem sok. Ráadásul hulla fáradtan, pont az életre hulla fáradtan.


Ti azért éltek, hogy dolgozzatok, én azért járok egyetemre, hogy minél kevesebbet kelljen majd dolgoznom, hogy éljek.

2020. febr. 11. 07:26
 75/97 anonim ***** válasza:
63%
"Családos ismerőseim nem sportolnak, hobbijuk már rég nincs, a kapcsolatuk kihűlt." - Családos 51 éves kollégám évek óta rendszeresen jár terepfutni a feleségével. Rengeteg családot látok futóversenyeken, gyerekekkel együtt sportolni, nagyon sok ilyen rendezvényen van családi futam. A Margita TSE teljesítménytúráin rendszeresen részt vesznek családok. És még sorolhatnám hosszan...
2020. febr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
24%
"olvass cikkeket pl pedagógusoktól." - Van pedagógus a családomban, ő nem azt látja, hogy a szülők túlhajszoltak, inkább azt, hogy a problémás gyerekek szülei csesznek a gyerekre.
2020. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
24%
"olvass cikkeket pl pedagógusoktól." - Van pedagógus a családomban, ő nem azt látja, hogy a szülők túlhajszoltak, inkább azt, hogy a problémás gyerekek szülei csesznek a gyerekre, és nem azért, mert nincs idejük, pont azok szarnak bele legjobban, akiknek nagyon sok idejük lenne, de abból a gyerek alig kap valamit.
2020. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
26%

“Egyébként a való életben miért nem találkozom olyannal, aki szereti a munkáját? A való életben miért mondják, hogy bullshit, hogy "hobbid a munkád", mert heti 40 órában az is sok és más utasítása szerint az is szar?”

Lehet ez most bunkó lesz, de azért mert hasonlóan negatív és megkeseredett emberek társaságában mozogsz, mint amilyen te is vagy.

Érdekes, én elég sok hallom ezt a való életben.

2020. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
72%

"Autistaként fáj, hogy én vagyok lustának titulálva, amiért utálok dolgozni és hobbijaim vannak."


Ki nem sz#rja le, hogy mások mit gondolnak? Ha egyszer úgy alakulna, hogy megtehetnéd, hogy ne dolgozz, akkor nem hiszem, hogy azon görcsölnél, hogy mit gondol rólad a szomszéd meg anyád barátnői, hanem élveznéd, hogy azzal foglalkozhatsz, amit szívesen csinálsz. Nem mindenkinek van igénye arra, hogy hozzátegyen valamit a társadalomhoz, jobb is, ha ezt inkább csak az teszi, aki tényleg elhivatott és motivált. Nem muszáj egyetérteni senkivel, én pl biztos vagyok benne, hogy a nyugdíjkorhatár után is dolgoznék, ha az egészségem engedné, mert nem egyedül azért sz#patom magam orvosin évekig, hogy legyen miből megélni, aztán az első adandó alkalommal kibaxxam az egész életem munkáját az ablakon. Ettől még nem tartok kevesebbnek senkit, aki nem így tenné, felőlem mindenki éljen úgy, ahogy neki jó. Nem muszáj mindenben konszenzusra jutni mindenkivel.

2020. febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
26%

“ Ettől még nem tartok kevesebbnek senkit, aki nem így tenné, felőlem mindenki éljen úgy, ahogy neki jó. Nem muszáj mindenben konszenzusra jutni mindenkivel.”

Na, itt a pont, ezt kellene a kérdezőnek egyszer végre valahára felfognia, de úgy tűnik full reménytelen eset.

2020. febr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!