Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak túlnyomó többségében azon a véleményen, hogy akkor is dolgoznának, ha a pénz miatt nem kellene?

Figyelt kérdés

Miért unalmas hobbikkal foglalkozni, alkotni, túrázni, utazni, sportolni?

Miért nem unalmas egy munkahelyre bejárni, ott non-stop egy kényszerközösséget elviselni?

Miért nem unalmas heti 40 órában, de jó, ha a pénz megvan, valaki részmunkaidőben van, akkor heti 30 órában ugyanazt csinálni, ráadásul nem úgy, ahogy te szeretnél, hanem más utasítása alapján?


Csak én utálom a munkát, mint olyat velejéig?

Nyilván elvégzem, mert abból jön a pénz, de....


2020. febr. 9. 13:48
 61/97 anonim ***** válasza:
65%

Most ez miért is számít?

Feltettél ide egy kérdést, hogy hogy lehet, hogy vannak emberek, akik akkor is dolgoznának, ha a pénz miatt nem kellene.

Megválaszolták, megválaszoltuk sokan, adtunk kismillió indoklást. Te vagy az, aki egyszerűen képtelen vagy elfogadni a tőled eltérő véleményeket, folyamatosan azt hajtogatod, hogy nem nem nem, ez egyszerűen nem lehet, a munkát nem lehet szeretni.

Utána jöttél azzal, hogy ebben a mai világban mindenki túlhajszolt, és senkinek sincs elég szabadideje. Erre megint írtam/írtunk jópáran, hogy de így is van napi 3-4 óra szabadidő, amivel tök jól elvagyunk. És megint egyszerűen képtelen vagy elfogadni és felfogni azt, hogy valakinek más véleménye van, mint neked, hanem folyamatosan hajtogatod, hogy ez így nem élet, ez káros, ez tönkretesz mindenkit stb.

Őszintén kérdezem: Minek kérdezel bármit is, ha nem vagy képes felfogni és elfogadni, hogy vannak emberek, akik nem ugyanazt gondolják, mint te? Mi értelme ennek?

Akkor beszélgess a barátaiddal meg az ismerôseiddel, és akkor legalább nem ütközöl bele eltérő véleményekbe!

2020. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 anonim ***** válasza:
26%
Ja, csak megint rácsodálkozik valaki, hogy a gyerekek "elvisznek" némi szabadidőt. Meglepő.
2020. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy a gyerekek elvisznek némi szabadidőt.

Az a gond, hogy ha mindkettő szülő teljes állásban dolgozik, nemcsak a kapcsolatukat és az egészségüket hanyagolják el, hanem a jelek szerint magára a gyermeknevelésre se jut elég idő.


Ezért tart ma ott a társadalom, ahol.


A gyakori tökéletes emberei tagadhatják, de ettől még probléma, amivel cikkek, kutatások ezrei is foglalkoznak.

2020. febr. 10. 21:23
 64/97 anonim ***** válasza:
21%

"Ezért tart ma ott a társadalom, ahol."

Szerintem inkább a hülye kérdéseidtől, de ez nyilván nézőpont kérdése. :D

2020. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként így a kérdéseidet és a válaszaidat látva, szerintem inkább túl sok szabadidőd van, és nem túl kevés. :)
2020. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 A kérdező kommentje:

62%-os, ha az a napi 3 óra szabadidő annyira retteneten sok, akkor kélrke, olvass cikkeket pl pedagógusoktól. Ugyanazt írják, amit én mondtam.

Vagy megadom az óvodapedagógus ismerőseim elérhetőségét.

De beszélgethetnél szimplán családos emberekkel, mert látszólag fogalmad sincs az életről.

2020. febr. 10. 22:12
 67/97 A kérdező kommentje:

Nézzük: írtam reggel az ágyból, reggeli közben, asszem melóból egyszer, vagy betanítottak vagy beszélgettünk, az egyik órám alatt, mert kicsit vontatott volt, a többin lényegében az órát se néztem meg. Írtam a villamosmegállóban, a villamosról és most (fél órája értem haza).

Holnap 5-kor kelek.

"szabadidőnek" mondható kb most meg reggel az ágyból

:) :) :)

2020. febr. 10. 22:19
 68/97 anonim ***** válasza:
21%
És ha már amúgyis ilyen kevés szabadidőd van, nem akarod azt kicsit értelmesebb módon eltölteni? :)
2020. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 A kérdező kommentje:
Figyelj, 62%, te nyugodtan főzhetsz a villamoson, vagy sportolhatsz a megállóban vagy akár egy egyetemi előadóban. Bár inkább javaslom az életről való tájékozódást. Jó éjt.
2020. febr. 10. 22:39
 70/97 A kérdező kommentje:

Autistaként fáj, hogy én vagyok lustának titulálva, amiért utálok dolgozni és hobbijaim vannak.

Sok dolgot máskébt gondolok, mint a tömeg.


Viszont társadalmi dolgokon merengeni imádok. Picit jobban, mint programozni.


Ezért a villamoson ennek az oldalnak az olvasása számít nekem hasznosnak, ha van filozofálgatós, az életről szóló, az életet vagy a társadalmat kritizáló kérdés. Csak ugye az emberek nem bírják a kritikát, ezért sajnos normális diskurzus nem tud kialakulni ilyen kérdés alatt.


A villamoson nem tudok főzni, sportolni, locsolni, ültetni.



Most tényleg azért vagyok még ébren mert ez a hozzáállás felhúz meg a vigyori jelek, de azoknak az is a célja.


Na tényleg pá.

2020. febr. 10. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!