Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak túlnyomó többségében azon a véleményen, hogy akkor is dolgoznának, ha a pénz miatt nem kellene?

Figyelt kérdés

Miért unalmas hobbikkal foglalkozni, alkotni, túrázni, utazni, sportolni?

Miért nem unalmas egy munkahelyre bejárni, ott non-stop egy kényszerközösséget elviselni?

Miért nem unalmas heti 40 órában, de jó, ha a pénz megvan, valaki részmunkaidőben van, akkor heti 30 órában ugyanazt csinálni, ráadásul nem úgy, ahogy te szeretnél, hanem más utasítása alapján?


Csak én utálom a munkát, mint olyat velejéig?

Nyilván elvégzem, mert abból jön a pénz, de....


2020. febr. 9. 13:48
 81/97 anonim ***** válasza:
70%

#74

Én nem azért élek, hogy dolgozzak, mint írtam, van napi 5-7 óra szabadidőm hétköznapokon, amit fel tudok használni.

Plusz mellesleg igen, a munkámat is szeretem, személyes érdeklődésem, így nem érzem tehernek.

Az életemet se érzem üresnek csak azért, mert nincs gyerekem. :D

2020. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
63%
Azért az mennyire látszik, hogy ki és milyen társadalmi rétegben mozog...
2020. febr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
24%

"Autistaként fáj, hogy én vagyok lustának titulálva, amiért utálok dolgozni és hobbijaim vannak." - Nem véletlenül vannak negatív - téves - előítéletek az autistákról, ha te is ilyen értetlen vagy és még ki is emeled, hogy autista vagy. Viszont nem azért vagy ilyen, mert autista vagy, csak az előítéletesek nem fognak különbséget tenni autista és autista között.


Te utálsz dolgozni, én meg olyan szakmát választottam, ami érdekel, motivál, amivel szívesen foglalkozok, nem érzem tehernek. Nyilván a szalag mellett én sem tapsikolnék, hogy be kell menni húzni az igát, az informatikában viszont megtaláltam azt, amire nekem szükségem van, hogy szívesen menjek be dolgozni.

2020. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
38%

Azért szerencsére nem minden autista olyan, mint te.

[link]

2020. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 A kérdező kommentje:

#81


9 óra a munkahelyen, 8 óra alvás, a matekod sehogyse jön ki. Ennél kevesebb alvással számolni olyan, mintha száraz kenyeren kellene élned, de közölnéd, h legalább nem mérgező.



#82


Ilyen rózsaszín ködről seholse hallani, mint amit a gyakorin szokás lefesteni.

Ha így lenne, nem lennének elégedetlenek az emberek.


#83


Hát nekem heti 10 óra bőven elég informatikából :D

De az informatikus ismerőseim se repesnek a munka szeretetétől.

2020. febr. 11. 10:11
 86/97 anonim ***** válasza:
69%
Hát a te informatikus ismerőseid akkor szarul választottak szakmát. :-D Én élvezem a munkámat.
2020. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, #81-es vagyok, már leírtam egyszer, hogy hogy jön ki a matek, de akkor újra bemásolom:


Nekem tök jól kijön:


6:00-kor kelek


6:30-kor indulok otthonról


7:30 és 7:40 között beérek melóba, letolom a 8 órát.


16:00 körül végzek, indulok haza.


17:00 körül áll meg a vonatom, onnan pár perc séta haza.


Onnantól szabad vagyok, 23:00 és 00:00 között próbálok lefeküdni aludni.


Simán van időm a hobbijaimra is.

2020. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
64%

Most őszintén, szerintetek meg lehet győzni bármivel is a Kérdezőt? :D

Ő már eldöntötte, hogy az élet unalmas, fárasztó, kimerítő, borzalmas és mindenki befásult, kimerült és nincs ideje semmire.

Minden ennek ellentmondó véleményt totálisan képtelen elfogadni.

2020. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 A kérdező kommentje:

Én korábban feküdnék (mert amúgy is azt igénylem) és korábban is kelnék, hagynék magamnak időt "felébredni".


Tehát a 23 - 6 helyett 22 - 5 lenne


De ez se 8 óra alvás. :D


Egyébként meg tudtad beszélni bent, hogy nem ebédelsz, cserében hamarabb hazajöhetsz, vagy hogy lehez, hogy nem kell 8,5 - 9 órát bent lenned?

2020. febr. 11. 12:53
 90/97 anonim ***** válasza:
72%

#89

Hajjaj, akkor tegyük fel lefeküdnék egy órával korábban, "csak" 5-6 óra szabadidőm maradna egy napra.

Nem szoktam elmenni ebédelni (most is épp két feladat között kajálok az asztalomnál & gyakorizok pár percet), de egyébként 7:30 - 16:00 az 8,5 óra, akárhogy számolom.

2020. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!