Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért nem tudják,...

Egyesek miért nem tudják, hogy hol a helyük?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy például diplomás állásokra felvesznek mindenféle aluliskolázott emberkét (lásd Vízművek pl.), aki meg tanult, az mehet eladónak egy Lidlbe vagy külföldre takarítani. Most itt azt nem értem, hogy emberünk ha ennyire nem szeret és/vagy akart tanulni, akkor minek foglalja a helyet olyan munkakörben, ahová nem való? Miért nem vállal el olyan munkát, amihez ért? Vagy akkor mégsem olyan keresettek a szakmunkások, ha előlem veszik el a munkát? Én menjek géplakatosnak meg szerelőnek, ha nem az a szakterületem?

#tanulás #nem tanulsz nincs munka
2020. júl. 13. 12:15
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült odáig eljutnod és miért nem kérdeztek rá? Miért csesztetnek az emberek a tanulással akkor? Ennyi alapján akkor csak az időmet pocsékoltam el a semmire.
2020. júl. 13. 12:29
 12/48 A kérdező kommentje:
Igen, savanyú a szőlő. Nem értem miért vicces ez. Attól, hogy nem számít foglalkozásnak az egyetem, attól még rengeteg idő és energia eljutni a diplomáig.
2020. júl. 13. 12:34
 13/48 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy hogyan tudják ellátni kevesebb tudással azokat a feladatokat? Arra készült otthon vagy a kocsmában, amíg én tanultam?
2020. júl. 13. 12:36
 14/48 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de nem a diplomádtól leszel sikeres, ha erre most kell rájönnöd, az fájdalmas felismerés lesz.
2020. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Valamiért felvették azokat az embereket. A tanulmány nem egyenlő a rátermettséggel, a készségekkel stb.


Én sem kifejezetten a szakmámban dolgozok, bár nyilván hasznát veszem.

Nem mindenki akar vagy tud a szakmájában elhelyezkedni, van, akinek több szakmája is van, van, akinek meg egy se, ettől függetlenül mindenki képes olyan készségeket elsajátítani, amik egy pozícióhoz szükségesek lehetnek.

2020. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
73%
Milyen diplomád van? Büfészakkal ne csodálkozz, akkor természetes hogy inkább egy rátermettebb szakmunkást alkalmaznak. A jó diplomát megfizetik.
2020. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
89%

Ha valahol előírás a diploma, oda nem vehet(né)nek fel valakit anélkül. Kivéve persze ha valakinek a valakijéről van szó, de akkor meg tényleg mindegy, mi a végzettsége és a helyzet nem ellened irányul.


Ellenben ha nem előírás, csak ELŐNY, az nem jelent automatikus felvételt a számodra és automatikus elutasítást sem annak, akinek nincs. Ha utóbbi a tapasztaltabb (mert pl már rég dolgozott, mikor te egyetemre jártál még), szimpatikusabb, akkor őt fogják felvenni.

2020. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Sunshinedoll ***** válasza:
37%
Én sose azért tanultam, hogy sikeres meg nemtommi legyek, én szerettem tanulni, olyan területet választottam, ami érdekelt és amiről többet akartam tudni és amiről úgy gondoltam, hogy szívesen foglalkoznék vele akár életem végéig is de azért változatos területen alkalmazható. Ha meg tudnék élni teljes munkaidős állás nélkül, még mindig egyetemista lennék valami félmunkaidős állással vagy önkénteskedéssel, mert minél idősebb vagyok, annál több dologról szeretnék többet tudni és tanulni. Nem multicsilliárdos akarok lenni, hanem olyasmit csinálni az életemmel, amit élvezek és az nekem egyértelműen a tanulás. Nyilván, munka mellett is lehet, csak kicsit nehezebb :D
2020. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Senki nem mondott olyat, hogy én sikeres akarok lenni.
2020. júl. 13. 12:41
 20/48 anonim ***** válasza:
24%
És egyébként nem akarsz sikeres lenni? Mert akkor itt a gond.
2020. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!