Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért nem tudják,...

Egyesek miért nem tudják, hogy hol a helyük?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy például diplomás állásokra felvesznek mindenféle aluliskolázott emberkét (lásd Vízművek pl.), aki meg tanult, az mehet eladónak egy Lidlbe vagy külföldre takarítani. Most itt azt nem értem, hogy emberünk ha ennyire nem szeret és/vagy akart tanulni, akkor minek foglalja a helyet olyan munkakörben, ahová nem való? Miért nem vállal el olyan munkát, amihez ért? Vagy akkor mégsem olyan keresettek a szakmunkások, ha előlem veszik el a munkát? Én menjek géplakatosnak meg szerelőnek, ha nem az a szakterületem?

#tanulás #nem tanulsz nincs munka
2020. júl. 13. 12:15
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
25%

40-es, 34-es vagyok, megfordultam már pár munkahelyen, és vannak elveim amikből nem engedek. Magyar céghez, urambátyámékhoz biztosan nem mennék, szerencsére meg is tehetem, hogy ne menjek.


Többnyire nem mázli kell hozzá, hanem szemléletmód, amit leírtak itt is páran. Azzal nem lesz előrébb a kérdező, hogy itt pocskondiáz olyan embereket, akik szerinte nem ütik meg a mércét, mégis sikeresebbek.

2020. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
29%

39.


Komolyan volt pofád ezt idehányni?

"Ezért rühelltem, hogy anno személyzeti vezetőként egy ebédlőben étkeztem a többiekkel."


A saját emberségedről adtál erről bizonyítványt.


"Panaszkodtak a munkára, fizetésre, holott ők írták alá a munkaszerződést és árazták be az idejüket."


Tudod miért gusztustalan, amit ideírtál? Mert két választása van a legtöbb embernek: dolgozik vagy éhenhal. Ha szar a munkahely, akkor is dolgozni kell. Ezekután elég gyökérség számonkérni valakin, hogy aláír egy számára akár kedvezőtlen munkaszerződést.


"Esetleg te 4000 forintot adsz a taxisnak, ha 2100-at kér? Nem egyszer, jófejségből, mert óriásit beszélgettetek, hanem fixen."


Nem, mert én nem vagyok személyzeti vezető, nem milliókat keresek egy hónapban (gondolom te sem, de mielőtt kikéred magadnak, szólok, hogy nekem is jogom van akkor kedvem szerint sarkított példákkal vádaskodni).

Adjon többet az, akinek több van. Ez így lenne fair.


Fú, be is fejeztem részemről ezt a vitát. Az ilyen önző emberek miatt tartunk most ott, ahol. Egy szavadat sincs kedvem olvasni.

2020. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%

Érv 2020ban: "Az ilyen önző emberek miatt tartunk most ott, ahol."


#röhögőgörcs

2020. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
36%

Elolvastam 1-2 hozzászólást és a fejemet fogom... Mi az, hogy senkit sem érdekel a végzettség és a papír? Akármilyen állásinterjún voltam, elsősorban a végzettségemről kérdeztek, aztán a tapasztalataimról. Aztán jött az alibiszöveges "kreatív vagy?" és hasonló dumák.


Egyetemen a levelezős szakom több, mint fele azért jött, hogy megkapjon egy jobb pozíciót vagy több pénzt.


Egyedül kb. a multik áruházainál és meki szintű helyeknél lehet előbbre jutni papír nélkül. Máshol maximum úgy, ha csókos az ember.

2020. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
64%

Van, akit nem érdekel a papír.

Van, ahol csak az számít.


Én 5G, MI és big data vonalon dolgozom. Nálunk jelentkezett egy pék interjúra. Semmilyen szakmai végzettsége nem volt. Behívtuk. Hátha hobbi szinten ért ezekhez - van ilyen és ezek a legjobb szakemberek 5 éven belül.

Nos.

Nem vált be.

Jött egy másik, neki szuper summa cum laude mester diplomája volt releváns szakon. Még a diplomája is olyan volt amivel mi foglalkozunk.

Behívtuk.

Feltettük neki a sablon kérdéseket, tudta a válszt. Feltettük neki logikai kérdéseket, zéró.

Ő papíron jó volt, bemagolt dolgokat tudott, de gondolkodni nem. Amikor a diplomájával kapcsolatos dolgokat kérdeztük meg valós, életbeli helyzetről, pislogott. Szépen mondtuk neki, hogy reméljük tudja mi a helyzet, és ha lehet többet ne jöjjön a cégünkhöz interjúra, mert ez a szakma nem neki való.


Ott van a közvetlen munkatársam, aki még gimit sem végzett. Unta. Elkezdett telkózni magától. Ma az egyik legjobb fejlesztőnk egyike.


Nem jellemző, hogy nem kell diploma.

Egyre inkább jellemző, hogy nem jelent semmit a diploma, mert ész nélkül is lehet mérnökit és infót végezni.

Egyre inkább jellemzőbb, hogy gondolkodást igénylő helyeken azt nézik, mit tudok és nem azt, milyen papírom van.

Nekem is vannak papírjaim, vizsgáim, amikkel állást lehet kapni bárhol : ccna, istqb. Bele se írom a vc-be. Nem releváns. Divat és semmit nem ér aktív használat nélkül. Főleg akkor nem, ha a valóságban hiába tudod ezeket, a cég mást akar használni.


Állami szektorban akkor sem vesznek fel, ha mindenkinél jobban tudod, ha A papír az hiányzik.


A diploma egy elvi biztosítás arra, hogy az illető képes egy adott szakmai tapasztalatot időn belül megszerezni. Úgysem az egyetemi anyag lesz az, amivel pénzt tud szerezni. Sajnos sok szak van, amiben az egyetemi tudás nem jó semmire. Ilyenkor jön az, hogy megkérdeznek, mit tudsz valójában.


Van, ahova kell a papír.

Van, ahova csak a papír kell.

És van, ahova elég a tudás is.

2020. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
43%
A legtöbb helyen a szimpátia az elsődleges.
2020. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom... Én általában megbízom a vezetőimben, amíg el nem árulják a bizalmamat. Ha ők úgy érzik, hogy engem előléptethetnek egy diplomát igénylő állásra, akkor is, ha nem fejeztem be az egyetemet, akkor megyek.

Másrészről egy csomó, érettségivel is vígan elvégezhető (pl. ügyfélszolgálat, irodai adminisztráció bizonyos fajtái) munkakörben is odaírják a hirdetésbe, hogy felsőfokú végzettség feltétel - pedig nem az, és eleve komolytalan az az állás, ami csak "lefsőfokú végzettséget" említ, és nem említ szakot - hiszen egy informatikusból nem hiszem, hogy jó újságíró lenne, és fordítva. Szóval megértem, ha valaki figyelmen kívül hagyja a diplomás feltételt, és megpróbálja, hátha bejön. Végül is, mit veszíthet?

Ha meg valakinek van felsőfokú végzettsége, és jó a szakmájában, az elől nem lehet "elhappolni" egy helyet.

2020. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
56%
Most, hogy végigolvastam a válaszokat is, leírnám, hogy én pl. a "csak egy érettségimmel" jártam négy évig egyetemre (nem végeztem el :D ), és ezalatt kettő szakmában dolgoztam diákként, és szereztem olyan tapasztalatot, ami alapján később állást ajánlottak nekem. Az egyik ilyen konkrétan az a szakma volt, amit az egyetemen tanultam. Miután elfogadtam az állást, és rájöttem, mennyire nem használok semmit, de szó szerint semmit a munkám során abból, amit az egyetemen tanulok, inkább nem szívettam magamat tovább a tanulással.
2020. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!