Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért nem tudják,...

Egyesek miért nem tudják, hogy hol a helyük?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy például diplomás állásokra felvesznek mindenféle aluliskolázott emberkét (lásd Vízművek pl.), aki meg tanult, az mehet eladónak egy Lidlbe vagy külföldre takarítani. Most itt azt nem értem, hogy emberünk ha ennyire nem szeret és/vagy akart tanulni, akkor minek foglalja a helyet olyan munkakörben, ahová nem való? Miért nem vállal el olyan munkát, amihez ért? Vagy akkor mégsem olyan keresettek a szakmunkások, ha előlem veszik el a munkát? Én menjek géplakatosnak meg szerelőnek, ha nem az a szakterületem?

#tanulás #nem tanulsz nincs munka
2020. júl. 13. 12:15
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
32%

Gimnázium után nem mentem egyetemre, személyzeti vezető lettem egy agglomerációbeli Tesco-ban.

Az iskolám már ott sem érdekelt senkit, az intelligenciát és tettvágyat nézték.

Elsőrangú referencia volt, mert ügyeletes áruházvezetést kellett ellátnom, ami "jól hangzik", de semmi pluszfeladattal nem járt.


4 év után megpályáztam egy sportszerekkel kereskedő cég áruházvezetői állását.

Gond nélkül ment, sportszeretőként beleillettem a cég filozofiájába, szimoatikus volt számukra a kommunikációm.

Elmondtam, hogy "vendéglátást" akarok, mosolygós, szakmailag kompetens eladókkal.

Tetszett nekik, ahogy gondolkodom.

Váltottam, de a fizetésem nem nőtt sokat és korlátlan autóhasználatot sem kaptam.


Ennek okán léptem előre, s váltottam.

A fizetésem kardinálisan nőtt, a tankolás (külföldön is!) korlátlan.

Ha szombaton bolognait akarok készíteni a páromnak, akkor pénteken gond nélkül lemehetek céges költségen Triesztbe olaaz tésztát venni.

Itt most remekül érzem magam és van perspektíva is.

A vírus miatt lecsúszott a forgalom (a vásárlások javát éttermek, szállodák bonyolítják), de korrigálták a forgalmi elvárást és ugyanúgy fizették a negyedéves prémiumot. Ez a korrektség!

2020. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
32%
A jelenleg munkaerőpiacként emlegetett valamiben sokkal erősebb ütőlap a személyes ismeretség vagy a családi kötődés, mint bármilyen tanulmányokat bizonyító okirat. Ahhoz képest, hogy a tanultságodat vonultattad fel alátámasztó tényezőként furcsa, hogy ez eddig nem jutott el az agyadig.
2020. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Egyik kommentben olvastam ilyesmit, nem feltétlen rád értettem.



Egy nem diplomásnak nem feltétlen van kevesebb tudása, mint egy diplomásnak.

Nekem pl. az egyik diplomám biológus diploma, de ökológiából pl. apám bármikor leköröz, mert 30 éve ilyen területen dolgozik (releváns diploma nélkül)

Ugyanígy nagybátyám autószerelői végzettséggel bármelyik kezdő/junior gépészmérnököt sarokba állítja, mert 30+ éve ezt csinálja még szabadidejében is.


Sok év tapasztalatát az egyetem nem adja a szádba.


Ahol előírás az egyetemi végzettség, oda nem fognak nem egyetemi végzettet felvenni, max protekcióval.

2020. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
58%
A vizmüvek az protekcios alapon müködik
2020. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
70%
Most ne a szakmunkás legyen a hibás azért, mert te hiába tanultál, nem vagy piacképes
2020. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Furcsa, hogy egyből hülyének nézel, amikor fogalmad sincs arról, hogy mivel vagyok tisztában és mivel nem.
2020. júl. 13. 12:51
 27/48 A kérdező kommentje:
Imént írt nekem egy emberke, hogy neki érettségije sincs, és mégis jobb a fizuja mint nekem. Grat, mondjuk nem értem ennek mi értelme volt a kérdésem szempontjából, de akkor már azt is megírhatnád, hogy mennyi a nettód. Érdekelne, hogy mit lehet elérni 8 általánossal.
2020. júl. 13. 12:59
 28/48 anonim ***** válasza:
55%
Egy piacképes szakmával 7200 euró a nettóm. Nincs diplomám csak tapasztalatom. Olyan munkakörben dolgozok ahol elvileg kell a papír, viszont hibátlanul el tudom végezni a feladatom, és jóval többet tudok mint egy friss diplomás. Nem voltak kapcsolataim a cégnél, alulról kezdtem. Ennyi a titok. Tapasztalat és rátermettség...
2020. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
56%

"Senkit nem foglalkoztat az egyetem és a gyakorlat.


Kommunikációs- és prezentációs készség, kreativitás (!), önbizalom."


Aha, igen. Ez kb. olyan mifelénk, mint a párkeresés. Elvárás az van a másik fél felé, meg kötelességek, de rendesen megfizetni és emberszámba venni már nem annyira megy. Legyen hatvanféle készsége, tapasztalata (akkor is, ha pályakezdő), legyen kicsattanó önbizalma, értsen mindenhez is, csak pénzt meg szabit ne kérjen.

2020. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi a hülye a világon nincs!

Persze, azt veszik fel, aki a legokosabb, legtalpraesettebb...

Lófütyit. Azt veszik fel, aki rokon, sógor, urambátyám. Vagy akit kefél a főnök. Kivételt képeznek a gagyi állások, ahova senki sem akar menni.

2020. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!