Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért lehet...

Egy munkahelyen miért lehet gond az, ha egy alkalmazott sosem mosolyog?

Figyelt kérdés
Egy párszor már megkaptam több helyen is. Pedig leginkább éttermekben mosogatóként dolgozom, tehát még csak vendégekkel sem kell kommunikálnom, vagy ilyesmi. Miért kérdik meg néha, hogy miért nem mosolygok? Valamint néha láthatólag az is baj, hogy a közhelyes "Hogy vagy?" és "Minden oké?" kérdésekre csak egy gyors "Jól."-lal, illetve "Igen."-nel felelek. De ezek miért problémák? A fő, hogy menjen a munka, nem? Én sajnos ilyen vagyok, munka közben nem nagyon tudok jókedvű lenni, csak szabadidőben.

2022. jan. 19. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
26%

Hát én sem szívesen dolgozok együtt valaki olyannal akire ha rá nézek az életkedvem is elmegy.

Nyilván nem kell 0-24 mosolyogni de ha valaki nem képes szemernyit sem mosolyogni de még kommunikálni sem lehet vele mert 1 szavas válaszokkal lezár mindent, hát az valami szörnyű....

Gondolom ők is ilyesmit éreznek.

2022. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:
1: Ha a munkával kapcsolatban kérdeznek valamit, akkor arra rendesen felelek, illetve ha nekem van közlendőm vagy kérdésem, magamtól is megszólítom, akit kell. Szó szerint együtt dolgozni amúgy nem kell velem, mert a mosogatórész külön van, csak néha ugye át kell mennem a konyhába lepakolni, meg ilyenek.
2022. jan. 19. 10:46
 3/80 A kérdező kommentje:
Az amúgy az abszurd, hogy az egyik helyről ősszel fél év után valószínűsíthetően ezért küldtek el. (Olyan szerződésem volt, hogy bármikor leállíthattak.) Néha kaptam olyasmire célzásokat, hogy mintha nem szeretnék ott dolgozni. Pedig a munka az ment.
2022. jan. 19. 10:50
 4/80 anonim válasza:
24%

Mert lehúzza a környezetét, negatív benyomást kelt, egyszerűen zsigerből elutasítóak az ilyenekkel az emberek jórésze.

Nem véletlenül amerikában, japánban nagy kultúrája van ennek, bár a jenkiknél is próbálták bevezetni ezt a billielis-féle faarcot, ami kb a haláltól egy hajszálra van, életminőségben.

Bár ha az a célja az illetőnek, hogy minél többen megutálják, egyedül legyen, akkor ok. Csak akkor ne erőltesse magát az élők környezetébe.

2022. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:
4: Tehát az lehúzó, ha valaki egy munkahelyre csak és kizárólag dolgozni jár be?
2022. jan. 19. 11:03
 6/80 anonim ***** válasza:
66%

Hát . Bátran jelentkezek . Én a masik oldalt erősítem , de ez se jó :D Én folyamatosan vigyorgok , de már többen is jelezték hogy fogyatékos vagyok e . Azóta már persze visszább vettem , de még így is hülyének néznek . " A mosolygós ember " .



Szóval kérdező .... Nyugodj meg . Az embereknek semmi nem jó .

2022. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"Néha kaptam olyasmire célzásokat, hogy mintha nem szeretnék ott dolgozni."


Az a helyzet, hogy tetszik, vagy nem, meg kell erőltetned magad a kommunikáció terén. Tudom, hogy miről beszélsz, gyerekem hasonló. Marha tehetséges egy csapatsportban, de rendre azért nem hosszabbítanak vele szerződést, mert nem "csapatember", nem örül a sikernek, nem látszik rajta reakció, amikor az edző pl utasításokat ad, nem képes a társaságban megélt örömre. Neki a győzelem természetes, azért megy a meccsre, hogy nyerjenek. Nem örül külső szemlélő számára láthatóan, ha az sikerül. Felnőttként diagnosztizáltatta magát, enyhén Aserger-es.

Szerencséje van abból a szempontból, hogy átlagon felüli az intelligenciája, illetve világ életében a matematika-informatika érdekelte. Programozóként senki sem várja el tőle a szükségesnél több kommunikációt, a "kockák" közül nem lóg ki.

Ha felmerül a munkahelyeden, hogy nem szeretsz ott dolgozni, mondd el bátran, hogy de, te szereted a munkádat, jól is végzed, de nem vagy a társas kapcsolatok embere, nincs bajod a kollégákkal, egyszerűen te ilyen vagy.

2022. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
82%
Miért baj az, ha valaki nem vigyorog állandóan, mint akinek elment az esze? És miért lenne kötelező a kollégákkal haverkodni? A munkába dolgozni jár az ember alapesetben, az más ha kifejezetten olyan a munkakör vendéglátásban ahol mosolyogni kell. Aki mosolyog nem mindig kedves, van tapasztalatom erről. Ha mindenki a saját dolgával törődne, ne a mással a munka is jobban menne.
2022. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
82%
Igen ez ilyen magyar dolog. Mosolyogva mosogass, vigyorogva szolgálj ki, kacarássz a főnököd pajzán viccein, meg ha tapenol. Ezt jópofázásnak hívják, mert semmi nincs általában mögötte. Én egy szláv országban élek, egy darabig furcsa volt ennek a hiánya, de aztán észrevettem, hogy aki mosolyog, meg kedves, az tényleg szívből az. Fordítva sem kell senkinek se benyalni, hogy sokkal jobban kiszolgáljanak, vagy segítsenek, mint otthon.
2022. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
21%

Arany középút....

Senki nem azt mondta hogy egész nap vigyorogni kell mint a tejbetök

De ha rá nézek ne legyek már tőle depressziós és tudjon már az ember valamilyen szinten azért kommunikálni a kollégájával. És ne mint egy dedóssal úgy kelljen beszélgetni, ha az ember kérdez tőle valamit örüljünk ha kinyögi hogy igen vagy nem.

2022. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!