Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért lehet...

Egy munkahelyen miért lehet gond az, ha egy alkalmazott sosem mosolyog?

Figyelt kérdés
Egy párszor már megkaptam több helyen is. Pedig leginkább éttermekben mosogatóként dolgozom, tehát még csak vendégekkel sem kell kommunikálnom, vagy ilyesmi. Miért kérdik meg néha, hogy miért nem mosolygok? Valamint néha láthatólag az is baj, hogy a közhelyes "Hogy vagy?" és "Minden oké?" kérdésekre csak egy gyors "Jól."-lal, illetve "Igen."-nel felelek. De ezek miért problémák? A fő, hogy menjen a munka, nem? Én sajnos ilyen vagyok, munka közben nem nagyon tudok jókedvű lenni, csak szabadidőben.

2022. jan. 19. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 A kérdező kommentje:
Ja, az meg a másik szempont, hogy ha beszélgetek munka közben, az nálam extra energiát emészt fel, és romlik a teljesítményem. Ezt is volt már, hogy mondtam kollégáknak, láthatólag ez sem tetszett mindenkinek.
2022. jan. 19. 16:44
 22/80 anonim ***** válasza:
54%
Nagy gondok vannak veled az már biztos....
2022. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:
22: A világgal vannak nagy gondok, ha egy dolgozó megtartásának az az elsődleges függvénye, hogy mennyire marhul együtt a kollégákkal, és nem az, hogy a munkáját hogy végzi.
2022. jan. 19. 17:01
 24/80 anonim ***** válasza:
24%

Egy munkahelyen fontos a kommunikáció, a csapatmunka, jó - kellemes munkakörnyezet ami azzal jár főleg hogy az emberek igyekeznek jó hangulatban eltölteni azt az x órát amit együtt kell lenniük.

Van akinek nem való a csapatmunka...

2022. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ hogy milyen területen dolgozol, azért ne szedjük már szét a kérdezőt azért mert látszólag introvertált.


Nyilván egy erősen szellemi-csapatmunkát igénylő munkahelyen hátrány az amit a kérdező említ, és amit te a kommunikációval kapcsolatban írtok.


De alapvetően semmi baj nincs a kérdezővel, én is hasonló vagyok, szakmunkában dolgozom, de voltam már gyárban is, semmi probléma nem volt még belőle.


Ettől nem lesz senki "megkeseredett depressziós ember".

2022. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
60%

De kérdező te nem csak mogorva hanem egyenesen bunkó vagy.

Legalábbis az a példa amit felhoztal az egy bunkó megnyilvanulas volt.

2022. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
84%

26


Szerintem nem vészes, konyhán amúgyse kell bájcsevegni, ha pincér lenne akkor már valószínűleg rászólt volna a főnöke is, engem nem zavarna különösebben.

2022. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
15%

#27 nem mindenhol tűrik el azt sem ha a kollégával bunkó vagy.

Tőlünk is kirugtak valakit akinek doktorija volt tehát nem egy egyszerű mosogató de nem tudott csapatban dolgozni mert bunkozott. Senki nem szeretett vele dolgozni mert bunkó volt.

És simán kirugtak.

Úgyhogy egy mosogatonak se fognak könyörögni hogy ugyan legyél már normális, hanem majd mikor betelik a pohár akkor repül.

2022. jan. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:

Na még egyszer:


Én nem vagyok bunkó. Lehet velem beszélgetni, csak épp nem a legnagyobb hajtás közepette. És nem hiszem, hogy bűnös lennék, hogy nem vigyorgok azon, amikor a nagy forgalom közepette nevetve emlékeztetnek, hogy nagy forgalom van, ma rendesen igénybe lesz véve az energiám.

És ez ebből a szempontból nem csapatmunka, mert én magamban végzem a dolgom, a szakácsokkal, pincérekkel leginkább akkor vagyok interakcióban, amikor mosatlant hoznak oda, illetve, ha én viszem oda az elmosottat. Ha pincér vagy pultos lennék, akkor maximálisan érthető lenne, hogy kedvesnek, mosolygósnak kell lenni, éppen ezért nem is tervezek ilyen munkakörre váltani.

2022. jan. 20. 08:31
 30/80 anonim ***** válasza:
12%

Nem érti...... 🙄🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Okey bro

Legyen neked igazad

2022. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!