Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért lehet...

Egy munkahelyen miért lehet gond az, ha egy alkalmazott sosem mosolyog?

Figyelt kérdés
Egy párszor már megkaptam több helyen is. Pedig leginkább éttermekben mosogatóként dolgozom, tehát még csak vendégekkel sem kell kommunikálnom, vagy ilyesmi. Miért kérdik meg néha, hogy miért nem mosolygok? Valamint néha láthatólag az is baj, hogy a közhelyes "Hogy vagy?" és "Minden oké?" kérdésekre csak egy gyors "Jól."-lal, illetve "Igen."-nel felelek. De ezek miért problémák? A fő, hogy menjen a munka, nem? Én sajnos ilyen vagyok, munka közben nem nagyon tudok jókedvű lenni, csak szabadidőben.

2022. jan. 19. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
73%

De, kérdező te bunkó vagy.

A kollégád mikor azt mondta amit ideztel tudta hogy nem az évszázad poénja, de ha megeresztunk egymás felé egy kis mosolyt az átlag ember jobban érzi magát akkor is ha a feje tetejeig ér a munka.

Én is dolgoztam olyan helyen ahol nagyon sok munka volt, de jó társaságban voltunk így nem szenvedeskent éltem meg.

Aztan atkerultem valahova ahol szintén sok munka volt de ilyen pokróc volt mindenki mint te.

Na hát az szörnyű volt.

Mit nem értesz ezen?

Oké te jobban szeretsz keseregni a saját nyomorodon és utalod az embereket. Rendben van. De akkor ne csodálkozz ha nem akarnak veled együtt dolgozni és kirugnak.

2022. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 A kérdező kommentje:

31: Szerintem meg a legegyszerűbb lenne elfogadni, ha valaki a munkahelyén nem annyira laza és viccelődős.

És nem utálom az embereket, megvannak a barátaim és haverjaim. A munkahelyekhez így viszonyulok, ennyi.

2022. jan. 20. 09:43
 33/80 anonim ***** válasza:
60%

Mint fentebb is írták mások, a munkahelyunkon töltjük el az életünk nagy részét.

Így előny ha jól érzi ott magát az ember. Ha a munka nem is jó, a társaság legyen az.

Ha te rombolod a hangulatot akkor sehol nem fognak elfogadni. Ilyen egyszerű.

2022. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:
33: Sehol nem éreztem úgy, hogy rombolnám a hangulatot. Ők ugyanúgy elvoltak egymással.
2022. jan. 20. 10:34
 35/80 anonim ***** válasza:
59%
Az egy dolog hogy x-el meg y-nal tök jól elvagyok de ha ott van b is a savanyú pofajaval az úgy zavaró tényező.
2022. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
77%
Volt ilyen munkatársam, mindenki baxtatta, nem kereste a társaságát egy idő után, én általában a "szárnyaim alá" vettem őket, egy idő után a legjobb haverok lettünk a melóhelyen.
2022. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
32%
#36 itt most azért más a helyzet. A kerdezohoz normálisan álltak hozzá, ő nem akar normális kapcsolatot kialakitani a kollégaival. "mer minek" hozzaallassal.
2022. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 A kérdező kommentje:
37: Sokadjára leírom (Nem tudom, hányszor kell még.), hogy lehet velem beszélgetni dolgokról, csak a munka közbeni viháncolás nem megy.
2022. jan. 20. 14:25
 39/80 anonim ***** válasza:
69%

37, értem mi a helyzet


38, hidd el velem viháncolnál, kb sportotűzök abból, hogy hozzád hasonló srácokat vonok be a társaságba :D


De ha mégse akkor sincs semmi baj persze.

2022. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:
39: Gyérebb munkaforgalmú napokon, illetve kajaszünetben menne is. Mondom, alapból nincs bajom a beszélgetéssel, amíg nem túl intim dologról van szó. Régebben, más jellegű munkahelyen volt abból konfliktusom, hogy bele akartak szólni a magánéletembe, szinte terrorizáltak az életvezetési tanácsaikkal, és amikor emeltebb hangon szóltam, hogy legyenek szívesek a maguk dolgával törődni, úgy élek, ahogy nekem tetszik, láthatólag én voltam a bunkó. Most gondolom itt erre is kritizál majd valaki kommentben, de mégis hogy másképp lehetett volna leszerelni őket? A szép szóból nem értettek.
2022. jan. 21. 07:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!