Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért lehet...

Egy munkahelyen miért lehet gond az, ha egy alkalmazott sosem mosolyog?

Figyelt kérdés
Egy párszor már megkaptam több helyen is. Pedig leginkább éttermekben mosogatóként dolgozom, tehát még csak vendégekkel sem kell kommunikálnom, vagy ilyesmi. Miért kérdik meg néha, hogy miért nem mosolygok? Valamint néha láthatólag az is baj, hogy a közhelyes "Hogy vagy?" és "Minden oké?" kérdésekre csak egy gyors "Jól."-lal, illetve "Igen."-nel felelek. De ezek miért problémák? A fő, hogy menjen a munka, nem? Én sajnos ilyen vagyok, munka közben nem nagyon tudok jókedvű lenni, csak szabadidőben.

2022. jan. 19. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 Kicsi30 válasza:
92%
Nekem is mondtak annó ilyeneket(de ki a fsznak volt kedve mosolyogni mikor majd lerohadt a làbam)..mondjuk tanuló voltam..Viszont a másik munkahelyen meg azt nehezményezték hogy "túl" jól érzem magam..Én kicsit ezt betudom rosszindulatnak!
2022. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
0%
Veled nem az a baj, hogy nem mosolyogsz és nem bratyizol, hanem hogy bunkón beszólogatsz a munkatársaidnak.
2022. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 A kérdező kommentje:
42: A beszólogatás az lenne, ha én kezdeményeznék. De az miért volna az, hogy reagálva jelzem, hogy valamit nem találok viccesnek?
2022. jan. 23. 21:38
 44/80 anonim ***** válasza:
96%

43


Trollkodnak veled, nem veszed észre ?! Ne válaszolj rájuk, már amúgy is túl lett nyújtva ez a kérdés.

2022. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
87%

Itt a probléma az, hogy ebben a szektorban, ilyen embert nem fognak megtűrni maguk között.


A vendéglátásban, hogy ne legyen lehúzó még a kollegád is az alap. Egy szakács/pincér egy-egy nagyobb vendégroham közben hihetetlen sok ingernek van kitéve. Ha ezt nem lenne képes levezetni közben, estére bekattanna. Mivel másnap is bemegy dolgozni ezért feltehetőleg képes levezetni poénkodással, meg úgy összességében a csapattal (amit látsz te is)


Nem baj, hogy te nem ilyen ember vagy, de egy étteremben mindenki más viszont olyan lesz mint a jelenlegi munkatársaid. Egy ilyen közegből pedig ki fognak utálni mert "nem elég, hogy a sok büdös paraszt vendéget kell hallgatnom egész nap, akik még köszönni sem bírnak még a mosogató is beszólogat!"


Ők napi van hogy több száz embert kell hogy elviseljenek. Neked kb 10-et kéne, akik a munkatársaid. Nem fogsz tőlük megértést kapni.

2022. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 A kérdező kommentje:
45: Mit értesz beszólogatás alatt? Hol írtam ilyet? Most már tényleg kíváncsi vagyok.
2022. jan. 24. 15:51
 47/80 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt totál átérzem, amikor hotelben voltam szobalány, én is csak odakinn mosolyogtam. (A vendégre nyilván igen, borravalóváró kamumosoly.)
2022. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
60%

"elég látnom, nem kell még mondogatni is"


Nálam ez már a bunkó beszólogatás kategóriája. Aztán csodálkozol, hogy megsértődnek rád.

2022. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:
48: Beszólásról akkor beszélhetnénk, ha én kezdeményeznék. Teszem azt, csak úgy elkezdeném kritizálni őket, hogy miért viccelődnek egymással, meg ilyesmi. De nem ezt teszem, hanem csak reagálok valamire.
2022. jan. 24. 17:38
 50/80 anonim ***** válasza:

49


Szerintem túlreagáljátok.

2022. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!