Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért lehet...

Egy munkahelyen miért lehet gond az, ha egy alkalmazott sosem mosolyog?

Figyelt kérdés
Egy párszor már megkaptam több helyen is. Pedig leginkább éttermekben mosogatóként dolgozom, tehát még csak vendégekkel sem kell kommunikálnom, vagy ilyesmi. Miért kérdik meg néha, hogy miért nem mosolygok? Valamint néha láthatólag az is baj, hogy a közhelyes "Hogy vagy?" és "Minden oké?" kérdésekre csak egy gyors "Jól."-lal, illetve "Igen."-nel felelek. De ezek miért problémák? A fő, hogy menjen a munka, nem? Én sajnos ilyen vagyok, munka közben nem nagyon tudok jókedvű lenni, csak szabadidőben.

2022. jan. 19. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
21%
Senki sem akar egy megkeseredett, búvalb/szott, befelé forduló ember közelében lenni. Meg kell találni a középutat neked is.
2022. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
87%

Én megszoktam kérdezni hogy min mosolyogjak? Az lenne a fura ha vigyorogva ülnék a portán mint egy vadbarom. Hozhatnák is a kényszerzubbonyt.

Te is min mosojogj konyhai kisegítőként? Azon hogy a tányért mosod? Jajj de aranyos ez a tányér hogy egyem a zúzájázt! Mindig mosolyra fakaszt.. De a legjobban a krumpli pucolás. Nem bírom megállni nevetés nélkül ahogy hámozom. A felmosást hagyjuk, behugyozok ha belegondolok, milyen mókás.

2022. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
79%

"De ha rá nézek ne legyek már tőle depressziós"


Nézegesd any-dat, ne a másikat. Nem a bohócod, hogy majd a képe felvidít.

2022. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is volt egy ilyen kolléga nőm.

Alapvetően szerettem azt a munkahelyet de már mikor meglattam hogy vele dolgozok aznap az eletkedvem is elment.

Mert még egy olyan buval bszott mogorva embert nem ismerek.

A 4 év alatt soha egy mosolyt nem láttam az arcán, ha valaki viccelődni próbált kB legyilkolta a szemével, ha mondani kellett valamit olyan volt a hangja mint aki halálosan unatkozik.

Egy szóval szörnyű ilyen emberrel együtt dolgozni.

Nem azt mondom hogy mindig mindenen mosolyogni kell, én se vagyok túlzottan mosolygós, de azért a kollégákkal kedves vagyok, mert 8 órát együtt kell toltenunk, előny ha jól kijovunk és bizony a beszélgetés, mosolygás javítja a kapcsolatot.

2022. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
22%
Mert az emberek túlnyomó többsége több időt tölt a munkatársaival, mint a családtagjaival vagy barátaival. Nem hátrány ha néha lehet velük beszélgetni, ne adj isten viccelődni. Sokkal jobban telik a nap és még a sz*r munka is jobban megy, ha jó társaságban vagy. Én sem szeretnék heti 5x8-9 órát olyan emberrel eltölteni, aki depresszív hangulatot áraszt.
2022. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:

De páran még mindig a kommunikáción vagytok kiakadva. Ahogy irtam, lehet velem kommunikálni a munkával kapcsolatban, én is érthetően lekommunikálom, amit le kell. És másról is lehet velem beszélgetni (amíg nem túl intim dologról van szó), csak épp nem szokásom vigyorogni, nevetgélni.

Most vállalati étkezdében nyomom, ez még elviselhető. De egyszer már itt is jött megjegyzés arra, hogy nem vagyok elég vidám.

Normál éttermekben többször is megesett, hogy amikor extra forgalmas napokon megérkeztem, átöltöztem, és láttam, hogy felfordulás és bolondokháza van, minimum egy óra továbbmaradással kalkulálhatok, egy kolléga nevetve odavetette, hogy "Szevasz haver, mi újság? Ma k*rva forgalmas nap van!". Volt hogy azt feleltem, hogy "Elég látnom, nem kell mondogatni is.", erre láthatólag megsértődött. De most komolyan, azon miért kellene mosolyognom, hogy dugig az étterem, és azt se tudom, hol áll a fejem, mert annyi a munka, mint a radai rosseb?

Az utcán sétálva, amikor látom az útjavító és építőmunkásokat, ahogy kemény fizikai munkát nyomnak, őket se értem, hogy képesek közben poénokat kiabálni egymásnak meg röhögcsélni.

2022. jan. 19. 16:23
 17/80 anonim ***** válasza:
26%

"Szevasz haver, mi újság? Ma k*rva forgalmas nap van!". Volt hogy azt feleltem, hogy "Elég látnom, nem kell mondogatni is.",



Te őszintén nem látod mi a probléma?

Ezekután mondjuk én Tényleg nem erőltetném veled a kommunikációt....

Őszintén nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak trollkodsz?! 🤦‍♀️

2022. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg úgy, hogy helyén kezelik (kezeljük) a dolgokat. A munkát el kell végezni, akkor is ha sok, vagy nehéz. Ha már lehet választani,akkor inkább ezt jó hangulatban, akár a saját nyomorunkon röhögve tegyük.
2022. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

17: Nem trollkodom, engem irritálnak az ilyen dolgok.


18: Aki ezt élvezi, annak egészségere! Számomra nem szórakoztató az, hogy stresszben és alárendelve vagyok.

2022. jan. 19. 16:39
 20/80 anonim ***** válasza:
29%
Te milyen depressziós megkeseredett ember vagy.
2022. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!