Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen miért lehet...

Egy munkahelyen miért lehet gond az, ha egy alkalmazott sosem mosolyog?

Figyelt kérdés
Egy párszor már megkaptam több helyen is. Pedig leginkább éttermekben mosogatóként dolgozom, tehát még csak vendégekkel sem kell kommunikálnom, vagy ilyesmi. Miért kérdik meg néha, hogy miért nem mosolygok? Valamint néha láthatólag az is baj, hogy a közhelyes "Hogy vagy?" és "Minden oké?" kérdésekre csak egy gyors "Jól."-lal, illetve "Igen."-nel felelek. De ezek miért problémák? A fő, hogy menjen a munka, nem? Én sajnos ilyen vagyok, munka közben nem nagyon tudok jókedvű lenni, csak szabadidőben.

2022. jan. 19. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

Jogos.


Rád melyik jellemző? Mármint melyik ok hogy nem mosolyogsz a munkahelyen?

2022. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 A kérdező kommentje:

71: Azon a helyen olyan volt a társaság, hogy nem tudtam oldódni. De nem néztem le őket.

Amúgy általában véve arról van szó, hogy én a munkahelyet egyszerűen nem tudom otthonnak tekinteni.

2022. febr. 1. 11:04
 73/80 anonim ***** válasza:
94%

Valami ilyesmire gondoltam én is. De sajnos (jobb esetben) úgy van vele a "többség", hogy aki így áll hozzájuk, az érdektelen, azért feszeng meg "búval bélelt" mert nem is akar beilleszkedni.


A rosszabbik eset meg semmire sznob és belemagyarázzák az előbbit, és "mert megtehetik" hogy csak nyitott embereket fogadjanak be. A felelősség meg mindig áthárítva a szenvedő alanyra. (Mindjárt jön néhány így gondolkodó troll, aki itt most majd elkezd sértődötten szarkasztizálni, és "elemezni" hogy mi történhetett, hogy ezt mondjuk)


A mai munkahelyeket meg nehéz is otthonnak tekinteni, és nem csak azért, mert nem csinálhatja azt az ember, amit szeret.

2022. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
37%

Felesleges kiemelni, érdemi választ kaptál már.

Ezután már csak trollok fognak jönni, hiányzik ez neked ?

2022. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 A kérdező kommentje:
73: Mondjuk a búvalt béleltségnek speciel van egy határa, amin túl már én is nehezen viselem másoktól. Ahogy ugye írtam én a "Hogy vagy?", "Jól vagy?" típusú kérdésekre mindig azt felelem, hogy jól. És ez szerintem ez így van rendjén. Még ha gyorsan is felelem, még mindig jobb, mintha elkezdeném sorolni a bajaimat. Régen, mikor gyárban dolgoztam, ott volt egy kiállhatatlan modorú kolléganő, akitől, ha megkérdezték, hogy mi újság, hogy van, mindig olyasmit felelt, hogy nem jól, fáj a gyomra vagy a feje, meg tegnap a szomszédja is felcseszte valamivel, meg postán kapott egy hivatalos levelet, amitől majdnem dühöngeni kezdett, meg ilyenek. Na, ő már engem is irritált. De a poén, hogy neki sem tetszett, hogy én nem beszélek vele.
2022. febr. 14. 10:41
 76/80 anonim ***** válasza:
79%

Normális esetben senki sem tekinti az otthonának a munkahelyét. Pénzért járunk be, és ebben igazad is van. Az viszont, hogy milyen hangulatban megy el, esetemben 13 óra, az nagyon nem mindegy.


Nem feltétlenül a gondolatmeneteddel van a baj, DE!!! nagyon rossz szektorban vagy ezzel az életfelfogással, úgy hogy kezelni sem tudod ezt, és eszed ágában sincs csak a beilleszkedés minimális jelét is mutatni. Én is vendéglátásban dolgozok, és biztos, hogy nem bírnálak elviselni. Most le lehet szólni ezért, viszont egy ilyen helyen, ilyen hajtásban, ennyi ingernek kitéve nem is várható el. Én sem megyek el gyártósorra dolgozni, mert tisztában vagyok vele, hogy nem bírom a monotonitást és 1 órán belül elszállna az agyam, Pista melletem meg biztos nem akarja az örjöngésemet hallgatni 12 órában, és valószínűleg sok olyan munkakör van még amire alkalmatlan vagyok.


Ezt a végén pedig nem sértésnek szánom, szimplán a vendéglátásban uralkodó felfogás. (vitatható, hogy helyes vagy nem, de ez a gyakorlat) Hiába vannak elveid, és egy adott gondolkodásmódod, elképzeléseid hogy kéne működni a munkahelyi kapcsolatoknak, akár igazad is lehet... azt viszont ne felejtsd el, hogy te a mosogató vagy, és ha ebben a munkakörben meg akarod tartani az állásod rugalmasnak kell lenni.

2022. febr. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 A kérdező kommentje:
76: Hogy eszemben sincs a beilleszkedés minimális jelét mutatni, az szerintem pont nem igaz. Akkor lenne az, hogy ha teszem azt, a köszönésen kívül csak a munkával kapcsolatban lehetne hozzámszólni, esetleg ezt konkrétan ki is szabnám. De nem így van, hisz, ahogy írom, lehet velem beszélgetni, amíg nem nagyon intim dologról van szó. (Gyárban például pont ez volt a bajuk, hogy nem számoltam be a magánéletem legapróbb részleteiről is.)
2022. febr. 15. 07:18
 78/80 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg épp a vigyorikat meg dumagépeket utálja mindenki. Introvertált, csendes csapat vagyunk, aki elkezd beszélgetni azt meg a főnök leállítja, hogy a munkát csinálja.
2023. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 A kérdező kommentje:
78: És ez milyen munkakör?
2023. ápr. 27. 19:20
 80/80 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyemen (gyár) voltunk vagy 40-en, de ott is alig beszélgettünk, mindenki elvolt magában. Sokan berakták reggel a zenét a fülükbe, dolgoztak, nap végén meg kivették. Nem is tudtak volna mással beszélgetni, mert nem hallottak semmit abból ha hozzájuk szólt valaki. A fele csapat kb. ilyen volt, jól elvoltunk, elvolt mindenki magában, dolgozott.
2023. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!