Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem gondolja ezt, de azért az sem okés, hogy valakit 12 órában dolgoztatnak éhbérért.
2013. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
76%
Én is azt mondom, legyen különbség. Na de ekkora???
2013. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Persze, csak én azt vettem észre, hogy sokkal többször hangzik el az, hogy nem normális hogy valaki 5-ször többet keres ugyanúgy 8 órányi munkáért, mint hogy nem normális az, hogy kajára sem jut pénzem.
2013. aug. 9. 20:13
 4/69 A kérdező kommentje:

Azért ekkora mert két dolog határozza meg tulajdonképp:

- Mennyi nyereséget termel a munkavállaló?

- Mennyire könnyen helyettesíthető?


Van aki 8 óra alatt becsomagol 100 karton mosószert, és ezzel hoz 5000 forint nyereséget, valaki meg ír egy kisebb programot (jó ez túlzó példa), amit eladnak 50.000-ért.

2013. aug. 9. 20:15
 5/69 Antimod ***** válasza:

"Mennyi nyereséget termel a munkavállaló?"


Pont ez a baj. Mert itt már nem a szaktudást fizetik meg, hanem gyakorlatilag a profittermelő képességet. Oké, hogy a szabadjára engedett piac így működik, de senki ne mondja, hogy igazságos, hogy pl. két ugyanolyan képzett és idős programozó teljesen eltérően keressen, csak azért, mert az egyik egy prosperáló cégnél van, a másik meg nem.

2013. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
69%

Én is tudom, hogy mi miért működik így, nem kell magyarázni:) Elég, ha csak azt nézzük, hogy qrva nagy a munkanélküliség.

A példád pedig azért rossz, mert egy orvos, egy mozdonyvezető nem termel semmi pénzt. Mégis nagyon fontos a munkájuk...

2013. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
100%

nem azzal van az emberek baja hogy a mérnök többet keres. Azzal van baja hogy xy-on vezetők pofátlanul nagy összegeket tesznek el, csak azért mert egy bizonyos székben ülnek, de semmi dolguk, mert ha valami baj bejön kiadja az alatta lévőnek. aki mondjuk hiába mérnök és sokat keres, de mégis tized annyi a fizetése mint a fönökének.


a másik baja az embereknek meg az hogy a heti 5*8 órás minimálbérből max egy csöves tud megélni, mert az kaján "kivül" másra nem költ...

2013. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

"de senki ne mondja, hogy igazságos, hogy pl. két ugyanolyan képzett és idős programozó teljesen eltérően keressen, csak azért, mert az egyik egy prosperáló cégnél van, a másik meg nem."


Persze, de ilyen esetben annyira lényeges eltérések nem lehetnek, ha pedig igen, akkor megvan a lehetőségük jobban fizető állást keresni.



"A példád pedig azért rossz, mert egy orvos, egy mozdonyvezető nem termel semmi pénzt. Mégis nagyon fontos a munkájuk..."


Az orvos rengeteg pénzt "termel", elég ha csak a magánkórházakra és az egészségügy fontosságára gondolunk. Nem véletlen hogy külföldön milliós fizetések vannak. A mozdonyvezető meg azért szerintem viszonylag könnyen helyettesíthető munka, 1 év alatt alapszintre meg lehet tanulni, még egy orvosi tudáshoz 5 év is kevés.

2013. aug. 9. 20:24
 9/69 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy egy puhány mérnök képes lenne házat, tetőt építeni, utat aszfaltozni, kenyeret sütni és még sorolhatnám.Hallottál már róla, hogy a szakmunkát is több évig tanulják, gyakorolják?Attól, hogy nem szellemi munka, még munka, ők az erejüket, tudásukat, kézügyességüket beleadják abba, hogy egyesek enni, öltözködni, közlekedni, lakni, stb tudjanak!Tehát a fizikai dolgozók is megérdemelnének ugyanolyan magas fizetést!A munka "ára" nem lenne szabad, hogy a végzettségtől függjön!Mert minden munka egyformán fontos és értékes!!

És mi az, hogy a szakmunkát akárki meg tudná csinálni?!Kötve hiszem, hogy bármelyik diplomás képes lenne megtanulni a fodrászatot, ruhakészítést, netán mesterszakáccsá lenne képes válni egy hét alatt.Sok diplomás van, aki nem azért lett magas végzettségű, mert okos és bármit képes megcsinálni, hanem épp azért, mert a magoláson kívül máshoz sem ért!

2013. aug. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
66%
Legyen különbség, de egyik a másik nélkül nem tudna létezni és dolgozni, és ezt nem kellene elfelejteni.
2013. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!