Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:

"mint írtam nem mérnökökről és hasonlókról van szó..."


Jó esetben máshol is így van. Igaz sok mindent megmérgez a protekció és a szélhámosság, de (remélem) nagy általánosságban így van, ahogy írtam.

2013. aug. 9. 21:22
 52/69 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mintha a főnök a szeretőjét beteszi egy jól fizető állásba. Szerencsére nem ez az általános, úgyhogy ne ebből induljunk ki.



Ohó szívem nagy tévedésben élsz :D pont hogy ez (sajnos) az általános. 3 munkahelyről rugtak, mert nem voltam hajlandó "térdelni" és hallottam már olyan hölgyről akinek a munkaköre a villany felelős volt :D

2013. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

Ezt szomorúan hallom.


Az szerintem is igazságtalan és elítélendő, ha valaki a "térdelésért" kapja a magas fizetést. Bár ha belegondolunk, ahhoz is kell "szaktudás", és azt is lehet "magas szinten" űzni. Na, de ez most csak vicc volt. :)

2013. aug. 9. 21:27
 54/69 anonim ***** válasza:

Az szerintem is igazságtalan és elítélendő, ha valaki a "térdelésért" kapja a magas fizetést. Bár ha belegondolunk, ahhoz is kell "szaktudás", és azt is lehet "magas szinten" űzni. Na, de ez most csak vicc volt. :)



ebben igazad van. ha minden nő sok pénzt akar keresni miért nem megy el krvának... némelyik prosti többet keres mint egy gyári melós.. hát hiába a szüleim miért neveltek belém tartást....


ismerösöm szerencsésen bekerült egy ilyen önkormányzatnak házalós melóban, ahol a rászorulknak adnak ingyen cuccot, csak igényelniük kell... egy kitöltött lapért 15 ezer ft-ot kapott.. meg kapta a cím listát, elment és két óra alatt meg kereste azt amiért én egész hónapban gürizek... és ha a "papírokat" vesszük nekem kellene többet keresni... (és se protekció, se dívány nem volt a dologban)...

2013. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 A kérdező kommentje:

"ebben igazad van. ha minden nő sok pénzt akar keresni miért nem megy el krvának"


Azért nem mindenki lenne alkalmas krvának. Vagy mert nem bírná erkölcsileg, vagy mert nem lenne annyi kuncsaftja, hogy megéljen belőle. A mai világban (sajnos) eléggé telített ez a típusú piac, jól élni csak az tud belőle, aki a megfelelő testi és lelki adottságokkal rendelkezik. Kicsit olyan ez mint a kamionos (most jöhetne valami poén a krvák és kamionosok buliról), itt nem a szaktudást, hanem a körülmények elviselését kell megfizetni.


"elment és két óra alatt meg kereste azt amiért én egész hónapban gürizek..."


De ő ezt milyen sűrűn csinálja/csinálta? Nem hinném, hogy napi 8 órában papírokért menne. Kicsit olyan ez, mint mikor egy pszichológus óradíja 10.000 Ft, ami elsőre belegondolva nagyon jónak tűnhet, de egyrészt a munkája nem csak ebből áll, másrészt meg nem fog tudni napi 8 db 10.000-es órát tartani.

2013. aug. 9. 21:42
 56/69 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális, hogy egy szakképzett ember jóval többet keres, mint egy betanított munkás. Ugyanakkor azt gondolom, hogy a betanított munkásoknak is kéne annyit keresniük, hogy ne mínuszban legyenek a hó végén. Szerintem, ami a legnagyobb szégyen itt, hogy a diplomás ápolók itthon állami kórházban 92.000 forintot keres úgy, hogy négy évig tanult és baromi nagy a felelőssége, míg egy jobb helyen egy recepciós sima érettségivel simán kereshet 120.000-at. (Tekintsünk rl a hálapénztől, az egyáltalan nem követendő példa). Szóval a cél szerintem az lenne, hogy a kiskeresetűeknek is legyen annyi a keresete, hogy ne legyen adóssága a hó végén.
2013. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 A kérdező kommentje:
Ezzel teljes mértékben egyet értek.
2013. aug. 9. 22:14
 58/69 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a kérdés!!


Nekem volt szerencsém dolgozni gyárban, fóliázóként (közben tettem le az OKJ-s első szakmám, még csak érettségim volt. )

Borzasztó szar meló, kb. mintha napi 8 órában meggyet magoznál. Semmi plusz infó, csak hozd a normát. Az az egy tartotta bennem a lelket, hogy tudtam, hogy mást akarok csinálni, ezért tanultam tovább.


Aztán lettem állami szférában "iroda kukac". Igaz, volt, hogy előfordult, hogy nem 4-ig, hanem 3-ig tartott a munka, utána volt idő kávézgatni, de az akkori bérekhez mérten 27 ezer forint nettót kerestem, ami sokkal kevesebb az előtte lévő fóliázós álláshoz képest. (Ez 2000-ben volt, akkor ennyi volt a minimálbér) A munka jó volt, a fizetés iszonyat kevés. Szóval lehet irigykedni , meg fűt -fát mondani az állami szférában, én azt mondom, aki ilyen laza állást akar, az vállalja, hogy a közalkalmazotti bértábla, nem éppen magas fizetést takar.


Aztán multi cégnél helyezkedtem el, az OKJ-s szakmában. (Soha semmi protekcióm nem volt, mindig valós interjúztatáson, kiválasztáson estem át, egyszóval kijártam a ranglétrát)

Szintén "irodakukac". Ezen a szón mindig kiakadok, mert mindig fizikai dolgozó mondta ránk, akinek dunsztja sincs, hogy az mit takar. Hát, ott kidolgoztam a napi 8 órát. Nem volt kávézGAT-ás, meg körömreszelés. Számokkal kell dolgozni, odafigyelni. Hogy lehetne ugyanannyi a kereset, egy fóliázónak, mint pl. egy könyvelőnek? Ha én elütök egy 0-át, akkor milliós nagyságrendben tévedhetek. Ha elrontottam volna 3 db fóliát, semmi nem történik. Értelem szerűen, többet ér a felelősségteljesebb munka.


Jelenleg, van 1 diplomám 3 OKJ-s szakmám, amiket szinte "meg kellett" csinálni és mindet munka mellett(!!!), hogy versenyképes maradhassak azon a területen ahol dolgozom. Jelenleg 400 ezer a bruttóm, aminek cirka 240 a nettója. Ezért én meló mellett 6 évet tanultam, vagyis, no karácsony, no nyaralás, éjszaka tanulás stb. Jelenleg 6-kor indulok itthonról, és általában este 18:00-ra érek haza, mert mindig akad plusz munka, amit nem lehet másnapra hagyni. Van céges mobilom, amit éjszaka is hívhatnak és többször hívtak is már, fel kell vennem, ha kell éjjel kell gép elé űlnöm. Szabadság alatt, volt hogy átfaxoltak dokumentumokat, és a szabadidőmben kellett megcsinálni, mert más nem értett a munkámhoz. Folyamatosan kell járnom a továbbképzésekre, konferenciákra, mert a törvények folyamatosan változnak (gazdasági terület, nem vezető beosztás). A döntéseim napi szinten meghatározzák a cég kiadásának egy részét. Van , hogy "csak " napi 50-80 ezret spórolok a cégnek, de volt már hogy 4 millió forint hasznot hajtottam be, mert jól laviroztam az aktuális szabályok között. A munka húzos, sokszor pisillni nincs időm. Több ember munkájáért vagyok felelős, valamint külsős emberekkel kell kommunikálnom/képviselnem a céget. Van, hogy annyi meló van, hogy szombaton be kell mennem behozni a lemaradást. Az ebédszünetet nálunk le kell dolgozni, de soxor viszem a kajám a gép elé, és ebéd közben is csinálom a munkám. Szerintem reális a fizetésem, sőt, ha emelnének sem érezném azt, hogy nem érdemlem meg!!! AZONBAN, ritkán, 1-1 nagyobb projekt után, előrofdul, hogy van 1-2 lazább nap (egy hónapban), és van idő netezni, vagy kávézni. Természetesen a fizikai munkás, általában csak ezt veszi észre, és egyből azzal jönnek , hogy a seggünket vakarjuk. Ez szerintem felháborító és undorító dolog. Én pontosan tudom, hogy az a munka mivel jár, és lényeges a különbség. Igaza van a kérdezőnek! Nem véletlenül betanított munka a neve. Igaz, hogy egyik nem lenne a másik nélkül, de ha valakinek nem jó az adott helyen, az próbáljon meg valamilyen úton-módon változtatni, utána piszkálja a másikat. (én soha-de soha nem néztem le sem az operátort, sem a takarítot, fordítva viszont gyakran tapasztaltam cinizmust, megvetést stb)


Az viszont számomra is visszataszító, hogy sokan 2-3 műszakba kidolgozzák a lelküket és viszik haza a 120-130 ezer forintot, az nagyon kevés!!


Szóval, én azt mondom, hogy az átlag bér nagyon alacsony Magyarországon.

És igen, fizessék meg a betanított munkát, a szakmunkát és szellemi munkát is, de legyen különbség is.


Ui: Az egészségügyi szféra nagyon siralmasan keveset kap, ahhoz képest amennyit tanul, tesz le az asztalra, éjszakászik stb. Le a kalappal aki mégis azon a pályán marad!!

2013. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:

58-as!

Persze vannak az irodai munkák között nagyobb odafigyelést és hivatástudatot igénylők. De sajnos, ha hiszed, ha nem vannak irodisták akik csak 9-kor fejezik be a kávészünetet pl.:munkaügyi központ én ott főnök lennék röpülne MIND! Ott lökdösik az embereket akik ott vannak már 8 előtt kávéval a kezükbe, hogy el az útból? Ez nem normális dolog!!!!

Kicsit akkor is realizálni kéne. Aki a napi 8 órát tényleg végig e-mailezi meg végigecseteli, mert az lazább munkakör akkor a fizetése is legyen az. Az aki tényleg reggeltől estig ezt intéz azt intéz, nyilván jár neki, ha már egy nyugodt napja nem lehet. Én úgy tudom, hogy a legkevesebb irodai fizu úgy kb 120-200 ezer között mozog. Takarító is igazán kaphatna 8 órásba 95-100 ezret KÉZHEZ! Abból már 1 fő azért csak meg tud élni. Itt igazándiból azon van a hangsúly, hogy tényleg nincs meg az egyik a másik nélkül. És nagyon remélem eljön az idő mikor végre országos lázadás lesz és a minimálbért bruttó minimum 130 ezerre emelik! (Ugye abból kb 100E lesz). De szerintem ennyit mindenki megérdemel akármilyen könnyen pótolható, akármennyire is buta (mert erről se tehet valaki, ha nem születik úgy, hogy egyetemre mehessen). Mert lehet akármennyire is nem tanult, de Ő is ember akinek hasznát lehet venni és ugyanolyan értékes, mert az Ő munkájuk nélkül nem épülne rá a többi!


Kérdezővel abban az egyben egyet értek, ha mindenki ugyanannyit keresne akkor nem tanulnának ilyen sokan, mert minek fárasszam magam. Éppen ezért mondták el vagy 10x, hogy legyen különbség, de mindenki élhessen kényelmesen meg! Remélem érthető voltam.

24/N

2013. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:

Utolsó! LÉnyegében azt írtad, amit én is (58-as vagyok).

Ahogy írtam a lazább munka=kevesebb fizetés. A munkaügyi kp.-ban is közalkalmazottak vannak, minimálbérért, annál még egy normális helyen az operátori bér is magasabb.

ÁLtalában ezeken a helyeken van idő egyéb tevékenységre...(habár jelenleg a rendőrségen, polg.hivatalban, s talán a munkaügyi kp-ban is korlátozott a net, nem minden dolgozónak elérhető) Szerintem is felháborító az, ahogy néhányan ezeken a helyeken bánnak az emberekkel. Pl. az okmányirodában nálunk, van, hogy 10 órakor elfogy a sorszám, te meg kivettél egy nap szabit, hogy elintézd magadnak a dolgaidat, de utána nem kávézgatnak egész nap, egyéb adminisztrációs feladat is van, amit az ügyfél ugyebár nem lát. De ezzel együtt tudom, hogy van olyan, hogy ténynleg valaki többet lóg egy nap, mint dolgozik, de közel sem ez az általános.

(ott én részmunkaidővel vagy létszámleépítéssel vagy munkaátszerveéssel oldanám meg a dolgot, ha főnök lennék)

Ahogy írtam a többivel egyetértek, szerintem sem reális a több műszakos rendben a fizetés.. stb. stb.

2013. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!