Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

"Azzal van baja hogy xy-on vezetők pofátlanul nagy összegeket tesznek el, csak azért mert egy bizonyos székben ülnek, de semmi dolguk, mert ha valami baj bejön kiadja az alatta lévőnek."


Azért (jó esetben) ez nem így van. Vezető mérnök úgy lesz valaki, ha előtte legalább 5-10 évig dolgozik beosztottként. Kívülről úgy látszik, hogy csak kiosztja a feladatokat, de egyrészt így minden felelősség az övé, neki kell mindent szemmel tartani, neki kell mindent koordinálni. Jó esetben a vezetői munka sokkal komplexebb, mint azt az ember gondolná, és (ha a protekcióktól eltekintünk) rengeteg munka, idő és energia kell, amíg az ember eljut oda.

2013. aug. 9. 20:27
 12/69 anonim ***** válasza:
53%

Magánkórház, persze... Mintha ez lenne az általános Magyarországon:D Igen, fontos az egészségügy, de nem termel pénzt egyetlen orvos se. (maximum saját magának hálapénzt)


Megnézném azt az embert, aki 1 év alatt alapszintre megtanulja a mozdonyvezetést...


Az egyik válaszoló nagyon jól leírta. Egyik se lenne meg a másik nélkül. Lehet, hogy egy jól menő orvos 10milkás BMW-vel járkál, attól még nem ért az autókhoz. Egy általad lenézett autószerelő azt ad be neki, amit akar:) Ennyit erről.

2013. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 A kérdező kommentje:

"Tehát a fizikai dolgozók is megérdemelnének ugyanolyan magas fizetést!"


Vannak olyan szakmák, ahol igen magas fizetés van, azért ezt ne felejtsük el.

Nem egy hét alatt gondoltam, de szerintem egyértelmű, hogy könnyebb megtanulni fodrászkodni, ruhát varrni vagy főzni, mint mondjuk egy keményebb mérnöki vagy programozói szakot elvégezni, és azt a tudást megszerezni. De itt teszem hozzá, hogy aki kiemelkedően jó fodrász vagy mesterszakács az bizony sokszor jóval jobban keres, mint egy programozó vagy mérnök, szóval nincsenek kőbe vésve a fizetések.


"Sok diplomás van, aki nem azért lett magas végzettségű, mert okos és bármit képes megcsinálni, hanem épp azért, mert a magoláson kívül máshoz sem ért!"


Mond már el nekem milyen jól fizető állás van, ahova elég a bemagolt tudás?

2013. aug. 9. 20:32
 14/69 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ekkora mert két dolog határozza meg tulajdonképp:

- Mennyi nyereséget termel a munkavállaló?

- Mennyire könnyen helyettesíthető? "


Na, vajon mennyi nyereséget termel sok irodakukac, aki a munkaideje háromnegyedében a neten lóg, maradék időben kávézik?!Ne mondd, hogy nincs ilyen mert van, nem is kevés és ugyebár jóval többet keresnek, mint a melós, aki csomagolja a mosószereket, élelmiszert és miegymást termel.Nem kérdés, melyiknek van több haszna, mégis a haszontalan kap magasabb fizetést!Sok vezetőről már ne is beszéljünk, aki gyakorlatilag egy szalmaszálat sem tesz keresztbe, de szemrebbenés nélkül zsebre vágja a milliós prémiumokat, mintha megérdemelné!


Az a baj, hogy egyesek azt gondolják, hogy csak mert van egy nyamvadt papírjuk, nekik már alanyi jogon jár a magasabb fizetés, arra természetesen nem gondolnak, hogy van, aki náluk kevesebb tudással, de keményebben megdolgozik a fizetésért!Nem a végzettséget kéne a fizetésnél alapul venni, hanem a (tényleges)teljesítményt!

2013. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a fizetéskülönbséget irreálisnak tartom. Mert azt tudni kell, ha nem lenne könyv amit ugye sokszor betanított munkások csinálnak, nem lenne miből tanulnia. Ha nem építené valaki az utat nem tudna szintén tanulni. És a kedves mérnök urak, ha nem lenne a sok betanított munkás aki összerakja nekik a telefonokat, számítógépeket, nem varrnának nekik szép öltönyt, meg nyakkendőt...??? Hogyan dolgoznának?

És, ha a takarító nem takarítana megenné a sok diplomás okostojást a kosz! Hm? Miben laknának, ha asok segédmunkás nem lenne? Meg kéne becsülni a fizikai és a kézügyességi értékeket is! Na most mindjárt le fognak osztani, de osszatok csak! De azért remélem kicsit elgondolkodnak!

2013. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:

"de nem termel pénzt egyetlen orvos se."


Közvetve persze nem, de az egészségügy fontos, mert ha sok a beteg, akkor sok pénz megy el feleslegesen táppénzre, nem készülnek a munkák, csökken a GDP, a bevételek, egyszóval hatalmas kár keletkezik. Az orvos "pénztermelése" az hogy nem lesz pénzveszteség.


"Az egyik válaszoló nagyon jól leírta. Egyik se lenne meg a másik nélkül."


Valóban de ezeket a szakmákat nem egyforma nehézségű megtanulni. Képességektől és szorgalomtól függ. Nyilván ha senki nem csomagolja be a tusfürdőt, akkor nem tudok fürödni, de ezerszer könnyebben találok olyat, aki becsomagolja, mint olyan, aki létrehoz nekem egy adatnyilvántartó programot.

A szakmák megtanulásához szükséges idő és energia NAGYJÁBÓL azonos arányban van a fizetésekkel.

2013. aug. 9. 20:35
 17/69 A kérdező kommentje:

"És, ha a takarító nem takarítana megenné a sok diplomás okostojást a kosz! Hm?"


Kimegyek az utcára, 100-ból 90 ember képes elvégezni azt a takarítást.

Kimegyek az utcára, 100-ból 2 ember képes megtervezni azt a telefont.

Ezért van a fizetéskülönbség.

2013. aug. 9. 20:38
 18/69 anonim ***** válasza:
69%

Hát kérdező, nekem az jön le, hogy neked nem sok fogalmad van a-munkáról-.

Ha netán mégis dolgozol, tuti, hogy nem termelsz valós hasznot.Azoknak van ilyen hozzáállásuk többnyire, akit apuci berakott a főnöki székbe és féltékenyen őrzi "előjogait".Nehogy véletlenül jusson a jóból másnak is.Szánalom!

2013. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 A kérdező kommentje:

"Na, vajon mennyi nyereséget termel sok irodakukac, aki a munkaideje háromnegyedében a neten lóg, maradék időben kávézik?!"


Államigazgatásban lehet ilyen, de ez egy anomália. Ugyanúgy mintha a főnök a szeretőjét beteszi egy jól fizető állásba. Szerencsére nem ez az általános, úgyhogy ne ebből induljunk ki.


Magánszektorban meg nem hiszem, hogy van ilyen, mert egy cégnek sem érné meg, ha az emberi egésznap neteznek vagy kávéznak. Más ha időnként munka melletti kikapcsolódásként teszik ezt, a szellemi munka megköveteli az időnkénti pihenést.

2013. aug. 9. 20:40
 20/69 Antimod ***** válasza:

"Mond már el nekem milyen jól fizető állás van, ahova elég a bemagolt tudás?"


Van néhány, ahová még az sem kell, csak jó dumával el tudd adni magadat, és elég szépen simogasd a főnököd egóját.

2013. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!