Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

"Az életemet felmertem volna tenni rá...:)"


Nyilván (valamilyen szinten) mindenki a saját igazát végi, így elég egyértelmű volt, hogy a magasan képzett szellemi dolgozó védi a magasan képzett szellemi dolgozókat, és nem a gyári munkás.

2013. aug. 9. 20:47
 32/69 anonim ***** válasza:

"Nyilván (valamilyen szinten) mindenki a saját igazát végi, így elég egyértelmű volt, hogy a magasan képzett szellemi dolgozó védi a magasan képzett szellemi dolgozókat, és nem a gyári munkás."


LOL :)

2013. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:

"Undorító vagy kérdező, ez a leggusztustalanabb kérdés itt a GYIK-on. És sztem te vagy a legbutább az összes közül. Tudod a pénz önmagában nem boldogít. Öreg korodra úgy egyedül maradsz, hogy csak pislogsz majd!"


Ez se nem jogos, se nem igaz kritika. Ráadásul köze nincs a kérdéshez, csak személyeskedés.


"Marketing."


Azértt a végzettséget meg is kell szerezni, ami mondjuk mostanáig nem volt nehéz, de most hogy lecsökkentették a gazdasági szakok keretszámait már igencsak lesz értéke egy ilyen végzettségnak. Azért szerintem kicsit komolyabb munka ez, és benne van az is, hogyha valamilyen oknál fogva csökkennek az eladások, akkor valószínűleg elsőként a marketinges repül, mondván hogy nem volt elég ütős a reklám. Marketinges és marketinges között is van különbség, marketing területén is vannak komoly tudást igénylő és jól fizető poziciók.

2013. aug. 9. 20:51
 34/69 A kérdező kommentje:

"LOL :)"


Márpedig igaz, és az ihlette a kérdést, hogy kezdem unni, hogy mindenhol (itt is, az utcán is, ismerettségi körömben is) nem azon megy a vita, hogy miért keres éhbért egy gyári melós, hanem hogy mennyire igazságtalan, hogy valaki a noname OKJ-s végzettségével miért keres harmadannyit mint egy komoly diplomával rendelkező szakember.

2013. aug. 9. 20:53
 35/69 Antimod ***** válasza:

"Azért szerintem kicsit komolyabb munka ez, és benne van az is, hogyha valamilyen oknál fogva csökkennek az eladások, akkor valószínűleg elsőként a marketinges repül, mondván hogy nem volt elég ütős a reklám. Marketinges és marketinges között is van különbség, marketing területén is vannak komoly tudást igénylő és jól fizető poziciók."


Hidd el, belelátok. Nem repül a marketinges, mert annyira nincsen ráhatása a területre. A végzettség sem biztos, hogy kell, ha jó a referenciája pl. az előző munkahelyén, vagy éppen a főnöknek egy bólogató kutyára van szüksége.


Persze, hogy vannak kiváló marketingesek is, csak jelzem, hogy jól el lehet lébecolni a területen igazi tudás, tapasztalat és megmérettetés nélkül a versenyszférában is. :)

2013. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
74%

Amit egy gyári munkás megcsinál az nagyon nehéz munka.

Több gyárban is voltam, és nem bírja mindenki.

Szóval több fizetés kellene a gyári munkásnak ez tény.

Aki pl lapátol vagy ás hiába nézitek le az a gyári munkánál is keményebb. És ezeket a munkákat is ugyanúgy el kell végezni. Egy mérnök nem csinálná meg. Szerintem egy normális rendszerben, tehát olyanban amilyen még soha nem volt. Mindenki egyformán kapna fizetést, és mindenki annyit amennyi elegendő neki. Nem keveset, és nem túl sokat. Senkinek nem lenne 10 háza, mert minek? De mindenkinek lenne egy ami szép, és be van rendezve. És persze mindenkinek elegendő élelmiszere lenne.

2013. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig igaz, és az ihlette a kérdést, hogy kezdem unni, hogy mindenhol (itt is, az utcán is, ismerettségi körömben is) nem azon megy a vita, hogy miért keres éhbért egy gyári melós, hanem hogy mennyire igazságtalan, hogy valaki a noname OKJ-s végzettségével miért keres harmadannyit mint egy komoly diplomával rendelkező szakember."


Figyu, teljesen egyértelmű, hogy provokációnak szánod ezt az egészet. Éppen ezért nem is veszlek komolyan:)

Egyébként már értem, hogy miért mondja több diplomás! ismerősöm is, hogy hányingere van némelyik munkatársától...:)))

2013. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem mondta, hogy legyenek azonos bérek. Csak azt, hogy aki rendesen, tisztességesen dolgozik - akármit -, az ne haljon éhen.
2013. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

"Amit egy gyári munkás megcsinál az nagyon nehéz munka."


Soha egyszóval nem mondtam, hogy könnyű lenne, csak hogy könnyen helyettesíthető. Ha az ember rászorul, akkor majd mindenki el tudja végezni, csak iszonyatosan szarul érzi magát közben. Tudom, ezt sokan nem fogják hinni, én is voltam gyári melóban. Nehéz fizikain és könnyű fizikain is, és tudom milyen szar. De elvégezhető.


"Mindenki egyformán kapna fizetést, és mindenki annyit amennyi elegendő neki."


Akartak ilyen, de ez sosa működhet. Ha egyforma fizetést kap mindenki, akkor minek tanuljak bármit is, elmegyek a Mekibe kiszolgálónak, és kényelmesen megélek belőle. Lesz autóm, lakásom, és kényelmesen meg fogok élni. Aztán ha megunom, akkor elmegyek egy gyárba tusfürdőt csomagolni. Abból is jól megélek. De az életbe nem jutna eszembe heteket/hónapokat áttanulni, mert minek. Eszembe nem jutna magam folyamatosan képezni, mert minek.

2013. aug. 9. 20:58
 40/69 anonim ***** válasza:
91%
Csak nekem lett hányingerem ettől a kérdéstől? Egyértelmű provokáció.
2013. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!