Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:

"Egyértelmű provokáció."


Hidd el, meg tudtam volna fogalmazni úgy is, ha az lett volna a cél. Akkor nem jöttem volna érvekkel, hanem olyasmiket írtam volna (amik egyébként nem igazok), hogy a gyári melós igénytelen, lusta, buta és ezért jogos, hogy alig keres valamit.

2013. aug. 9. 21:00
 42/69 anonim ***** válasza:
100%
Azt fogd már föl, hogyha nem csinálná meg senki (ásást, építést, elektronikai kütyük összerakását) akkor Neked se lenne állásod! Nem hiszem el, hogy diplomás vagy, mert iszonyú gondolkodás elferdülésed van.
2013. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:

"Azt fogd már föl, hogyha nem csinálná meg senki (ásást, építést, elektronikai kütyük összerakását) akkor Neked se lenne állásod!"


Te meg azt fogd vége fel, hogy ilyen soha nem lehetne. Mert aki ilyen-olyan okból nem szerzett szakmai végzettséget, az ezeket fogja megcsinálni. Egy gyárban soha nem lesz munkanélküliség, oda mindig is lesz kit felvenni. Gyakorlatilag pár nap / hét alatt bárkit be lehet tanítani oda. Téged, engem, az utca emberét. Így bárkit bárkivel tudok pótolni, nincs értelme jobban megfizetni.

2013. aug. 9. 21:04
 44/69 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo! Egeszsegugyi dolgozo vagyok, milliokat/milliardokat ero gepekkel vegzem a munkam. 4 evet tanultam ehhez, sok-sok ejszakazassal, kitartassal. A fizetesem netto 110 ezer. No vagyok, ha teherbe esem, es mondjuk nem tervezett a baba (en ugy dolgozok majd rajta, hogy nem dolgozom, hogy ne legyen) a sugarzastol komoly problemaim lehetnek a babaval egyutt. A hajam, es a fogaim szinten veszelyeztetve vannak, a daganatos megbetegedesek riziko faktorarol mar inkabb nem tennek emlitest.

Elottem egy evvel vegzett, egy kedves politologus baratnom. Az o kepzese 3 ev, a kezdo fizetese 180 ezer. Ez szerinted mennyire aranyos? Koltoi kerdes volt, inkabb ne valaszolj, mert nyilvan nagyon "okosakat" mondanal, melyen belelatva a szakmamba, a kepzesembe es a szorgalmamba.

2013. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:
Egyetértek, hogy kevés a minimálbér, erre sose mondtam, hogy jól van így. De azért lássuk már be, hogy nem véletlenszerű, hogy milyen munkáért mennyit fizetnek. Általában (protekciótól és államigazgatástól eltekintve) a nehezen pótolható komoly szaktudású embereket fizetik meg jól, és véleményem szerint jól is van ez így.
2013. aug. 9. 21:07
 46/69 A kérdező kommentje:

"Koltoi kerdes volt, inkabb ne valaszolj, mert nyilvan nagyon "okosakat" mondanal, melyen belelatva a szakmamba, a kepzesembe es a szorgalmamba."


Nem, ez sajnos egy szomorú kivétel. Az ilyen munkákat én is sokkal jobban megfizetném.

2013. aug. 9. 21:09
 47/69 A kérdező kommentje:

Előzőhöz még:


Magyarországon sajnos az egészségügyi dolgozókat egyáltalán nem fizetik meg, ami baj. Sokkal több kárt szenvedünk így, mint amennyit megtakarítunk vele.

Így első gondolatra a tanárok és az egészségügyi dolgozók azok, akik szerintem igazságtalanul keveset keresnek, ami pont azért baj, mert az oktatás és az egészségügy a két legfontosabb terület. Ez így valóban igazságtalan és káros.

2013. aug. 9. 21:12
 48/69 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges itt egymásnak esni, Kérdező, tényleg hülyeség, hogy mindenkinek ugyanannyit kéne keresnie, de azért én ezt nem is hallom sokaktól, vagyis értelmes emberektől.

Nyilván valaki fel tudja mérni, hogy a Mekis munkáért nem jár havi fél millió úgy, mint egy programozónak, azt figyelembe véve, hogy természetesen elég fárasztó meló és szemétség, amit csináltatnak velük 500 Ft-os órabérért.


Én csak azt utálom, mikor olyanok keresnek rohadt sokat, akik baromi képzetlenek és buták, lásd Éjjel-nappal Budapest szereplői, akik a havi félmilliós fizetésükből vígan eléldegélnek, még ha az utcáról is kerültek be.

2013. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:

"akik baromi képzetlenek és buták, lásd Éjjel-nappal Budapest szereplői, akik a havi félmilliós fizetésükből vígan eléldegélnek, még ha az utcáról is kerültek be."


Igen, ez például tényleg dühítő. Én annyit tennék még hozzá, hogyha eltekintünk most attól, hogy ezek az emberek valószínűleg protekciós vagy szereposztó díványos alapon kerültek-e be, és feltesszük, hogy egy nyílt castingot tarottak, akkor képzeld csak el mennyi ember tolongana egy ilyen szerepért. És aki a több ezer ember közül bekerül, az tényleg tud valamit, vagy tényleg különleges. És jó esetben nem a szereposztó díványos tevékenységben.

2013. aug. 9. 21:18
 50/69 anonim ***** válasza:

Azért (jó esetben) ez nem így van. Vezető mérnök úgy lesz valaki, ha előtte legalább 5-10 évig dolgozik beosztottként. Kívülről úgy látszik, hogy csak kiosztja a feladatokat, de egyrészt így minden felelősség az övé, neki kell mindent szemmel tartani, neki kell mindent koordinálni.



mint írtam nem mérnökökről és hasonlókról van szó...

2013. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!