Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

"Ha netán mégis dolgozol, tuti, hogy nem termelsz valós hasznot."


Hát ez nagy érv volt. De termelek valós hasznot, különben nem alkalmaznának és nem fizetnének meg. És a munkám viszonylag nehezen helyettesíthető és szaktudást igénylő, szóval szerencsére egész jól is fizetnek.

2013. aug. 9. 20:41
 22/69 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy ki mit csinál, de akkor sincs rendjén, hogy akinek ügyesebb a keze, és pl nem tudna még leérettségizni sem szerencsétlen ezért haljon éhen vagy ezért ne tudjon gyereket vagy akármit vállalni, mert lószart sem kap a munkájáért!!!!!!!!!!!!!!! És hiába mond akárki akármit egyik sincs meg a másik nélkül. Ha nem lenne gyári melós nem lenne mit tervezni a drága mérnökuraknak, mert nem lenne ki megépítse!
2013. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:

"Van néhány, ahová még az sem kell, csak jó dumával el tudd adni magadat, és elég szépen simogasd a főnököd egóját."


Például?

2013. aug. 9. 20:42
 24/69 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, te sem vagy pótolhatatlan, ugyanis az ilyen kapitalista, machiavellista nyomikból is van sajnos éppen elég!
2013. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%
A Te méregdrága fotelod is egy gyári munkás rakta össze!
2013. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
100%

"És a munkám viszonylag nehezen helyettesíthető és szaktudást igénylő, szóval szerencsére egész jól is fizetnek."


Az életemet felmertem volna tenni rá...:) Komolytalan és provokáló ez a kérdés.

2013. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:

"hogy akinek ügyesebb a keze, és pl nem tudna még leérettségizni sem szerencsétlen"


Vanank jól fizető szakmák. Ha ügyes a keze, akkor jó szakember lesz, nehezen pótolható, és viszonylag jól fog keresni.


"Ha nem lenne gyári melós nem lenne mit tervezni a drága mérnökuraknak, mert nem lenne ki megépítse!"


Gyári melós mindig is lesz, mert gyári melóba bárkit be lehet tenni (vagy gépesíteni az adott munkát), semmilyen szakmai tudás nem kell hozzá.


"Hát kérdező, te sem vagy pótolhatatlan"


Senki sem az, csak viszonylag nehezen pótolható. De ez épp elég.

2013. aug. 9. 20:44
 28/69 anonim ***** válasza:
100%

"Komolytalan és provokáló ez a kérdés."


Sajnos komolyan vannak ilyenek!Főként jó posztokban, épp ezért tart az ország ott, ahol....

2013. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 Antimod ***** válasza:

""Van néhány, ahová még az sem kell, csak jó dumával el tudd adni magadat, és elég szépen simogasd a főnököd egóját."


Például?"


Marketing. Adott egy cég, annak vannak célcsoportjai, bevett marketing eszközei, amelyeket váltogatni kell, ha nagyon valami újdonság kell, hát akkor végigemailezed a többi leányvállalatot. A főnöknek előadod, hogy mennyire érdekel és milyen lelkes (vagy éppen letört) vagy az eredmények függvényében, kész. Komolyan, SEMMI nem kell hozzá egy alsó-középfokú angol nyelvismereten kívül, a pénz meg jön, ha éppen jók az eladások. Nem én csinálom ezt, de látom, hogy így is meg lehet élni, és ezek az emberek egy része iszonyú komoly menedzsernek tartja magát, de valójában semmihez sem ért.

2013. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
76%
Undorító vagy kérdező, ez a leggusztustalanabb kérdés itt a GYIK-on. És sztem te vagy a legbutább az összes közül. Tudod a pénz önmagában nem boldogít. Öreg korodra úgy egyedül maradsz, hogy csak pislogsz majd!
2013. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!