Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy hasonló fizetések kellenének?

Figyelt kérdés

Úgy értem szerintem teljesen természetes, hogy egy magasan képzett ember a gyári munkás bérének többszörösét megkeresse. Hisz gondoljatok csak bele, annak a gyári munkásnak a munkáját (pár nap/hét gyakorlás után) te, én vagy a szomszéd Pista bácsi is el tudná látni.

Ezzel szemben egy magasan képzett mérnöki / informati feladat megoldásához évek alatt megszerezhető tudásra van szükség, amit sem te, sem én, sem a szomszéd Pista bácsi nem fog tudni megtanulni pár hét / hónap alatt.

Szerintem teljesen logikus és jogos, hogy a nehezen helyettesíthető munkák bére sokszorosa a bárkivel helyettesíthetőének.


2013. aug. 9. 20:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:

"Ha egyforma fizetést kap mindenki, akkor minek tanuljak bármit is, elmegyek a Mekibe kiszolgálónak, és kényelmesen megélek belőle."


Gondolod, hogy mindenkit csak a pénz vezet pályaválasztáskor, okostojás?Ha egyforma fizetések lennének, abból a szempontból is előnyös lenne, hogy még inkább hivatástudatból tanulnának az emberek.Nem azért, mint ma, hogy jó fizetése legyen, hanem azért, hogy azzal foglalkozzon, amit szeret!!


És honnan veszed, hogy a diplomás nehezebben helyettesíthető?!Annyi van a divatdiplomás álláskeresőkből, hogy Dunát lehet velük rekeszteni!

2013. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:

Vannak, akik mások életét mentik kevés fizetésért és vannak, akik mások életét teszik tönkre, milliós fizetésekért.

A végzettség arányos fizetésekről ezzel mindent el is mondtam!

2013. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem, mit hőbörögsz ezen kérdező?Netán felemelték 100 Ft-tal a takarítónőd fizetését, az fáj így?
2013. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:

"valószínűleg protekciós vagy szereposztó díványos alapon kerültek-e be, és feltesszük, hogy egy nyílt castingot tarottak, akkor képzeld csak el mennyi ember tolongana egy ilyen szerepért. És aki a több ezer ember közül bekerül, az tényleg tud valamit, vagy tényleg különleges. "


Vagy csak szerencsés, mert szimpi a válogatónak, nem gondolod?

Éjjel-nappalhoz meg nem hinném, hogy nagy tehetség kell.:D

2013. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:

"Azért nem mindenki lenne alkalmas krvának."


Te már csak tudod!Már kb a 20.szakmára mondod mint a verkli, hogy nem mindenki lenne alkalmas rá, úgy látszik, csak akasztott ember nem voltál még(mindjárt megkapom, hogy arra sem mindenki alkalmas).

2013. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:

Ezt lehetett volna egy hozzászólásba is írni.


"Gondolod, hogy mindenkit csak a pénz vezet pályaválasztáskor, okostojás?Ha egyforma fizetések lennének, abból a szempontból is előnyös lenne, hogy még inkább hivatástudatból tanulnának az emberek."


Igen, akkor nézz szét a közoktatás rovatban, és olvasd el a kérdéseket. A legtöbb úgy kezdődik, hogy milyen szakot ajánlotok, ahol jó a fizetés?

De ha egyenlőek lennének a fizetések, akkor mégis ki lenne kamionos? Ugyannyi pénzért inkább elmegy futárnak, akkor legalább nem csak havonta látná a családját. Vagy ki lenne, akkor katona, aki idegen országokban kockára teszi az életét? Senki, hisz ugyannyi pénzért elmehetne biztonsági őrnek vagy éjjeli őrnek.


"Netán felemelték 100 Ft-tal a takarítónőd fizetését, az fáj így?"


Nincs takarítóm, mert én is ki tudok takarítani. Vagy bármelyik családtag, ebből is látszik mennyire könnyen helyettesíthető munka. Takarítani csak az nem tud, aki nem akar.


"Vagy csak szerencsés, mert szimpi a válogatónak, nem gondolod?"


Tapasztalatom szerint a szerencsét általában azok szokták sűrűn emlegetni, akiknek nem szokott lenni. Mert xy biztos azért tart előrébb, mert szerencsére volt, pont jókor volt jó helyen...


"Te már csak tudod!Már kb a 20.szakmára mondod mint a verkli, hogy nem mindenki lenne alkalmas rá"


Miért szerinted mindenki alkalmas krvának, és meg tudna jól élni belőle? Mindenki fiatal, mindenki szép, és mindenki kibírja lelkileg, ha mindennap más dugja meg? Nem hinném. De igen, az emberek többsége nem alkalmas túl sokféle munkára. Általában a saját szakmáját tudja jól végezni, és a szaktudást nem igénylő melókat (gyár, takarítás stb.)

2013. aug. 11. 15:45
 67/69 anonim ***** válasza:

Értem én, mire gondol a kérdező, csak nem jól fejezi ki magát.

Értem azt is, hogy egy takarítónőnek nem kell havi fél millát hazavinnie, hisz nem érdeke a cégnek, hogy magasabb fizetésért megtartsa, talál helyette másikat, ha ő elmegy. Azt is értem, hogy egy vezérigazgatóhelyettesnek magasabb bért adnak, mert meg akarják tartani.

A probléma nem is ezzel van, hanem azzal, hogy Mari néni egész nap takarít, hazaviszi a kis minimálbérét, míg Horváth Úr hazaviszi a nettó 788 000 Ft-ját minden hónapban. Elhiszem én, hogy Horváth Úron nagyobb a felelősség, de Mari néni a tudásához képest a legmagasabb szinten végzi a munkáját, és egyetértek azzal, hogy nem kell ekkora különbséget tenni. Legyen valamekkora, de ne ekkora.

Az én fizetésem a legmagasabb a munkahelyemen, de nem a 2 diplomám miatt, hanem azért, mert nem tudnak előteremteni embert, aki hirtelen helyettesíteni tudna. Nyilván lehet, de nagyon hosszú idő, amíg ugyanígy használható lesz, mint én. És oda lyukadtunk ki, amiről a kérdező beszél, hogy ezt kell megfizetni. Igen ám, de nem 20-szoros különbségekkel.

Szóval, Kérdező, nem az a baj, hogy van különbség, hanem a mértéke.

2013. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
Vicces, de k-rvának is már olyan adottságok kellenek manapság, amit az átlag nő nem tud elérni. Mondjuk ha visszagondolunk a 17-18. század francia uralkodó udvarára, akkor is az volt az általános, hogy csúnya feleség mellett szép szerető (k-rva). Legyél min. 170 centi, vékony, nőies idomokkal, szép arcú, intelligens, kedves, tudj nyelveket és akkor talán lehetsz gazdag üzletemberek, államférfiak hosszútávú szórakozása:D
2013. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:

"Értem én, mire gondol a kérdező, csak nem jól fejezi ki magát."


Ugyanazt mondjuk mindketten, csak a fizetések eltérésének mértékén van különbség köztünk.


"Vicces, de k-rvának is már olyan adottságok kellenek manapság, amit az átlag nő nem tud elérni."


Pontosan, manapság a színvonalas prostituáltak (értsd nem aluljáró, hanem lakás) már egy igen komoly minőséget képviselnek, ha lehet így fogalmazni. Ha ellátogatsz egy ilyen oldalra meg fogod látni.

2013. aug. 11. 20:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!